Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z kompresorem klimatyzacji

  1. #1
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108

    Problem z kompresorem klimatyzacji

    Witam,

    Mój problem objawił się już dawno (2 miesiące temu około). Pewnego dnia jadąc z włączoną klimą naglę usłyszałem spod maski zgrzytanie i dźwięk zacierania się czegoś. Byłem u mechanika i okazało się, że sprężarka klimy do wymiany (swoje lata już ma). Niestety aktualnie miałem dużo wydatków i odłożyłem to na później. Jeździłem dotychczas na econ. Było dobrze aż do zeszłego tygodnia. Wkręcając auto na obroty i wyprzedzając auto na nagle usłyszałem ten sam zgrzyt co w tedy co dziwnie po wciśnięciu sprzęgła "zgrzyt" słychać słabiej. Miałem już tak parę razy i jedyne co pomaga w tej sytuacji to zgaszenie i odpalenie silnika. Po tym wszystko jest git. Nie umiem dokładnie sprecyzować kiedy to się dzieje ale najczęściej jak gwałtownie przyspieszam. Dziś miałem to 3 razy a przez ostatni tydzień w ogóle. Później również normalnie jeździłem i nic.. Czy możliwe w ogóle jest to, że to ten kompresor klimy? Byłem również w serwisie klimatyzacji tam wszystko mi zdiagnozowali i powiedzieli, że niemożliwe jest to, żeby tak się działo przy trybie "econ". Ja już zgłupiałem i nie wiem co jest przyczyną. Dodam, że kompletny rozrząd był wymieniany w czerwcu. Czy ktoś może wiedzieć co się dzieje z autem?
    Ostatnio edytowane przez Dudek ; 03-08-2018 o 22:25

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jak sprężarka stanie całkowicie, to się dopiero zdziwisz.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Czyli to jednak ona tak hałasuje co jakiś czas nawet jak jeżdzę na econ?

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez Dudek Zobacz posta
    Czyli to jednak ona tak hałasuje co jakiś czas nawet jak jeżdzę na econ?
    Najprościej tłumacząc kompresor klimatyzacji ma sprzegiełko, które załącza klimatyzację. Sprzęgło jest w kole pasowym, które cały czas się kręci nie zależnie od trybu on/off klimy.
    Popatrz na zdjęciu na cały układ paska wielorowkowego.
    Zawiedzie jeden element, to problem jest z pozostałymi nie wspominając o zerwaniu paska i ewentualnych dodatkowych szkodach.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Najprościej tłumacząc kompresor klimatyzacji ma sprzegiełko, które załącza klimatyzację. Sprzęgło jest w kole pasowym, które cały czas się kręci nie zależnie od trybu on/off klimy.
    Popatrz na zdjęciu na cały układ paska wielorowkowego.
    Zawiedzie jeden element, to problem jest z pozostałymi nie wspominając o zerwaniu paska i ewentualnych dodatkowych szkodach.
    Dzięki wielkie za wytłumaczenie! Działam w tedy z tym niezwołocznie..! Oby dotrwało do mechanika..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •