Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Swap

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20

    Swap

    Witam, mam audi Tt 1.8t i silnik już 10lat chodzi na gazie. Domyślam się że jest już mocno dojechany i planuje wsadzić nowy silnik. Zastanawiam się nad wsadzaniem 3.2 bądź 2.0t lub 1.8t ale ta wersje 240konna.czy ktoś orientuje się czy te silniki wchodzą bez problemu czy jednak miejsca za mało i tylko 1.8 wejdzie?

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cześć

    Dlaczego mocno zajechany ? gaz tutaj za dużo nie robi jedyne co to mogła tylko głowica w tyłek dostać i warto ją sprawdzić (gniazda zaworowe).
    Ogólnie te silniki super przyjmują LPG i nic złego się z nimi nie dzieje

    I masz bardzo duży rozrzut:
    - 3.2 to też wymiana skrzyni, kompa, wiązki i wielu jeszcze pierdoł
    - 2.0t ? w sensie tfsi? czy stroker z 1.8 na 2.0 ? - jak miałeś na myśli tfsi to totalny bezsens
    - 1.8t wersja 240 KM mechanicznie jest niemal taka sama jak 225 - jest inna mapa.

    3.2 wejdzie w tę budę bo są przecież r32


    Może inaczej....
    Napisz jaki jest Twój cel a my postaramy się coś doradzić ;]

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Znaczy ja się mało znam dlatego pytam, kupiłem ten samochód strasznie zadziczone, nawet żarówki od podświetlenia wnętrza nie ma. Pomału sobie w nie inwestuje, ogólnie silnik moim zdaniem bez zarzutu. Tylko no nie wiem czy po 10 latach warto jest trzymać ten silnik. Jedyne co to jak patrzyłem to muszę w nim filtr oleju wymienić bo lekko przepuszcza i uszczelki od pokrywy miski olejowej. Tylko skrzynia trochę się przycina ale widziałem już post jak wyregulowac te linki itp. Czyli silnik jak wszystko z nim gitara to nie mam co się stresować?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mysle ze nie. Nie wymienia sie czesci ktore dzialaja bez zarzutu. Padnie to bedziesz myslal. Ogarniaj rzeczy oczywiste w pierwszej kolejnosci

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiście.. Skup się na wymianie rozrządu, oleju, filtrów, świec i innych części eksploatacyjnych i jak silnik działa zadowalająco to nie ma co się martwić wiekiem.
    Zainteresuj się jednak kiedy był wymieniany rozrząd bo jest to jedna z tych rzeczy która zaniedbana może doprowadzić do zgonu silnika..
    Jest o tym sporo na forum tak więc szukaj i miłej lektury życzę.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    myślałem że celem będzie zrobienie większej mocy, a Ty po prostu martwisz się o silnik

    tak jak koledzy piszą, ogarnij rzeczy eksploatacyjne i będzie git

    jak bardzo chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o silniku to jedyne co bym zrobił to zmierzył kompresję na wszystkich garach, zrobił logi dynamiczne (w dziale vag-com jest opisane jak) i wrzucił je na forum do interpretacji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •