Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: opowieść z cyklu "byłem w ASO" + zmieniara CD + me

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    opowieść z cyklu "byłem w ASO" + zmieniara CD + me

    Panowie, pozwolę sobie w punktach pytania zadać:

    1 Co to się dzieje że radio (zmieniarka właściwie) potrafi czasem całkowicie się zaciąć, objawy rozpoczynają się przeskakiwaniem odgrywanych kawałków, potem już dłuższe przerwy aż do całkowitego zacięcia. Czasami przez dłuższy czas gra normalnie, na wszystkich 6 kompaktach, nie ma reguły. Zanieczyszczona soczewka? Jakiś mechanizm?
    Dodam że radyjko Concert system BOSE a przeskakiwanie i przerywanie kompletnie nie zależy od dziur w drodze.

    2. Drugi temat to ostatnia wizyta w ASO Prawie tydzień na odbiór samochodu: do wymiany poszły świece, filtr pyłkowy, filtr powietrza, G12, płyn hamulcowy, 2 osłony przegubow z przodu, 2 nowe spryskiwacze xenonów w całości, 2x tuleje met gumowe wahaczy, nabicie i oczyszczenie klimy, drążek kierowniczy i takie tam inne pierdoły. Poszło w sumie sporo cashu na te czynności a ja nadal jestem niezadowolony. Po pierwsze nie zrobili zbieżności po wymianie drążka kierowniczego!! a kierownica jest przy jeździe na wprost skręcona na lewo, po drugie nadal jak stukało zawieszenie przednie tak stuka - podobno nie ma już żadnego elementu który mógłby mieć luz, dziwne.... sugestie?

    3. Po trzecie tego co się najbardziej obawiam i tutaj prośba o opinie: przed oddaniem do ASO przy hamowaniu (w momenie nacisku na pedał ham - jednorazowo) słyszalny był odgłos jakby łamania/trzeszczenia czegoś metalowego w okolicy pedał hamulca - rzekomo klocki hamulcowe czy tam jakieś inne tuleje zaczynały się kończyć/wyrywać - OK - to po wizycie w ASO ustało - ale nadal jak np. wyjeżdżam z parkingu - czy też ruszam powoli na skręconych kołach to słychać bardzo podobny jak wcześniej przy hamowaniu dość mocny stuk jakby zaraz coś miało się urwać, dzieje się to tylko przy ruszaniu i MAX skręconych kołach dodatkowo na dość nierównej nawierzchni, mam wrażenie że jest jakiś newralgiczny punkt zawieszenia/ukladu kierowniczego przy kołach skręconych do oporu. Czy przy przebiegu 164 tys. maglownica czy też jakieś elementy układu kier mogą mieć luzy lub się rozlecieć? Jakieś doświadczenia w tej kwestii? Ta sprawa łączy się moim zdaniem zresztą z opisówką w pkt 4.

    4. Czwarta sprawa to układ kierowniczy. Mam wrażenie że przy przyspieszaniu kierownicą bardzo lekko rusza - jest to trochę dziwne tak jakby przy dodawaniu gazu lekko bujało zarówno kierą jak i samochodem - wyczuje to tylko naprawdę upierd ale ja takim jestem Wyliczam moje przypuszczenia - półosie krzywe? fura krzywa? luzy w układzie napędowym? opony stare i zniszczone? Luzy w układzie kierowniczym? Krzywe felgi? Naprawdę nie wiem co to może być, dodam że przy wyższych prędkościach i stałej jeździe tego nie czuć. Największe bujanie jest przy przyspieszaniu na jedynce, dwójce z niskich obrotów na mocno wciśniętym gazie.

    5. Piąta sprawa - przepraszam za tak długi post ale nie chciałem zakładać odrębnych wątków: samochodem jeździ głównie żona - sam już nie wiem bo się o to kłócimy kto ma rację: żona jest świeżym kierowcą i jeszcze nie zawsze jej dobrze się puści sprzęgło - obroty spadają do ok. 400-500 RPM i samochód zaczyna robić "lekką żabę" czasem tylko wpada w wibracje z powodu zbyt małych obrotów przy ruszaniu. Jak uważacie - szkodliwe dla silnika? Korby, panewki itp itd moim zdaniem cierpią, zdaniem mojej żony każdy samochód jest tak zaprojektowany żeby wytrzymywał różnych kierowców i ich początkowy brak wyczucia i syndrom świeżego kierowcy

    6. Ostatnia sprawa - świerszcz w panelu klimatronika - przy pewnych obrotach sobie wibruje/rezonuje, praktycznie cały czas sobie terkocze - tak jakby coś plastikowego urwało się /poluzowało - dźwięk słyszalny jest w okolicach tej kratki odczytującej temp. powietrza w panelu klimatr. Mieliście coś podobnego kiedyś? Jak odkręcić ten panel?


    jeszcze raz przepraszam za te moje wypociny - w przyszłym tygodniu zasuwam znowu do ASO doprowadzić tt-tkę do stanu like a new i może dzięki Waszej pomocy uda mi się komuś coś zasugerować żeby nie wymienili połowy samochodu w poszukiwaniu przyczyn np. stukó

    P.S. I tak zamówiłem już te plastiki do komory silnikowej a żona uparłą się że musi mieć dywaniki a z tyłu wymieniają jedną tuleję bo trochę skrzypi, dodatkowo ostatnio czytałem o wymianie oleju w Haldexie i tylnym dyfrze - poproszę żeby i to zrobili bo nie wiem kiedy było wymieniane, może w skrzyni biegów przy okazji też by się przydało?
    pzdr.
    DJK

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73

    Re: opowieść z cyklu "byłem w ASO" + zmieniara CD

    Cytat Zamieszczone przez DJK
    a kierownica jest przy jeździe na wprost skręcona na lewo,
    mam to samo, tyle że u mnie stało się tak po wjechaniu w mega dziure przy sporej prędkości, co należy zrobić w tym przypadku??

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    2 i 3 powinni zrobic zbieżnosc , jak to zrobisz kierownica bedzie prosto ..
    Mysle ze przyczyna tego stukania moze byc gumowy przegub drazka stabilizyjacego , lub awaria tego drazka , czesc z nich miala wklady z z jakiegos tworzywa sztucznego w miejscu gdzie mocowany jest on do auta za posrednictwem gumowych mocowan..

    4- w ramach eksperymentu mozesz tylne kola zamontowac z przodu , zobaczysz czy bedzie tak samo , przy tych objawach na 80% stawiam na felgi ..

    5 - Obydwoje macie racje , tak jest to szkodliwe i po tylku dostaje wiele czesci i mocowac ale z kolei auto jest przystosowane do takich tortur i nic ne powinno sie zepduc pod watunkiem ze jakas czesc juz nie jest u kresu swojego zywota
    Na pewno moze to miec zle skutki jesli mowimy o dlugoterminowym obchodzeniu sie z autem w taki sposob (rok lub 2 )

    6 - W miejscu ktore opisujesz nie ma co terkotac , moze to po prostu silniczek od nawiewu i dzwiek tak sie rozchodzi ze tam go slychac ..

    Tak , przy tym przebiegu warto wymienic wszystkie plyny , zwlaszcza w Haldexie bo tam powinen byc wymieniany co ok 35tys .

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    ?l?sk
    Posty
    19
    Wybacz Arttur.. ale objawy opisane w punkcie '3.. Ewidentnie swiadcza o konczeniu sie przegubu, badz tez o obnizeniu jego wytrzymalosci! Objawy potwierdzaja to praktycznie 99%! Nie jeden mechanik by Ci tak odpowiedzial..
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez nel239
    Wybacz Arttur..
    Alez absolutnie sie nie gniewam


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  5. z cyklu"spotkałem dziś"jacyś klubowicze z Polsko-J
    Przez Magik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •