Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Klima nabita a nie chłodzi

  1. #1
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147

    Klima nabita a nie chłodzi

    Cześć, mam problem ze swoją klimą, nabiłem ją tydzień temu, przez kilka dni wszystko działało super, ale teraz jak były duże upały nagle przestała chłodzić. Sprawa wygląda tak, że czasami jak się załączy to działa dopóki nie zgaszę silnika, po zgaszeniu znowu problem, sprawdzałem vcds-em, błędów brak, ciśnienie 6 bar, wentylator od klimy nie włącza się w czasie kiedy nie chłodzi, a jak wciskam przycisk ac to wyraźnie słychać, że auto przygasa. Czy można jakoś sprawdzić czy sprężarka działa ? Czy gdyby coś kostka nie łączyła to w ogóle dało by się ją załączyć ?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Da się sprawdzić, musisz jednak mieć odpowiedni sprzęt..



    Jeśli nie masz to podjedz do warsztatu specjalizującego się w serwisie AC i niech Ci sprawdzą ciśnienia po stronie dużego i małego ciśnienia, najlepiej w momencie kiedy nie chłodzi.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Dziś klima się załączyła, podłączyłem vcds, brak błędów a ciśnienie jakie pokazuje czujnik to 13 bar, kiedy nie chłodzi 6 bar, wentylator od klimy nie rusza się nawet kiedy klima chłodzi. Mam wrażenie, że kiedy auto stoi w cieniu to klima częściej się uruchamia niż jeżeli samochód mocno się nagrzeje od słońca. A więc jeżeli klima czasami chłodzi to sprężarka działa. Klima zadziałała kiedy przełączyłem ją z trybu manualnego na tryb auto, po chwili znowu przełączyłem na manual i znowu przestała chłodzić. Może macie jakieś pomysły co można by zrobić bo sam już nie wiem czego to może być wina ?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wentylatory muszą chodzić jak klima jest włączona. Tutaj należy w pierwszej kolejności szukać przyczyny. Być może moduł sterujący wentylatorami już nie domaga albo jest jakieś ''luźne'' połączenie elektryczne w układzie wentylatorów.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wentylatory muszą chodzić jak klima jest włączona. Tutaj należy w pierwszej kolejności szukać przyczyny. Być może moduł sterujący wentylatorami już nie domaga albo jest jakieś ''luźne'' połączenie elektryczne w układzie wentylatorów.






    Pozdrawiam
    Proponujesz zdemontować wentylator i sprawdzić wszystkie kostki ? Mam tez takie wentylatory od golfa 5 tylko tam są trochę słabsze ale może zadziałają, spróbuje i zobaczymy jaki będzie efekt.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wentylatory sprawdzone, działają, przełożyłem je do golfa i okazało się, że kiedy klima działa poprawnie to ten drugi wentylator włącza się dopiero później. Jak w TT podłączyłem wentylatory od golfa to wszystko chodziło tak jak powinno (2 wentylatory chodziły) a klima i tak nie chłodzi. Zastanawiałem się nad sprzęgłem sprężarki czy dostaje napięcie więc sprawdziłem napięcie na kostce, jest 13,5V więc chyba działa. Patrzyłem dziś dokładnie, że gdy wciskam przycisk AC to obroty nagle delikatnie wzrastają a nie widać, żeby auto przygasło. Ma ktoś może jakieś pomysły bo ja już nie wiem co można jeszcze sprawdzić ? Czy w TT jest jakiś przekaźnik który załącza klimę czy tym wszystkim zajmuje się sterownik jakiś ?

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Być może masz uszkodzony moduł sterujący wentylatorami. Nie mam dostępu do schematów elektrycznych TT8J ale w większości Audi jego awaria wiąże się z niedziałającą klimą...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    a wpadłem jeszcze na jakiś trop - jaką masz temperaturę zewnętrzną ? bo jak masz uszkodzony termometr i pokazuje np. -30C to klima nie ruszy.

    sterownik z uwagi na położenie ma ciężkie życie i lubi płatać figle

  8. #8
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    a wpadłem jeszcze na jakiś trop - jaką masz temperaturę zewnętrzną ? bo jak masz uszkodzony termometr i pokazuje np. -30C to klima nie ruszy.

    sterownik z uwagi na położenie ma ciężkie życie i lubi płatać figle
    Tez o tym myślałem a czujnik temperatury pokazuje dobrze (ten na fisie). Gdyby to była wina wentylatorów to po założeniu wentylatorów do golfa tam nie działa by klima (działa ) a jak założyłem te z golfa tutaj to klima nadal nie działała. Jest jeden plus tej całej zamiany, moje wentylatory od TT po założeniu w golfie i ponownym założeniu ich w TT zaczęły normalnie pracować (jeden i drugi wentylator działa teraz jak powinien). Zastanawiam się nad tą sprężarka, bo jeżeli była by nie do końca sprawna to nie dawała by ciśnienia (tak jak jest w tej chwili) dziwi mnie tylko ten fakt, że czasami się załączy i wtedy wszystko działa. No chyba, że padła ta część która odpowiada za załączanie tego sprzęgła w niej i wtedy wszystkie parametry będą w porządku a sprężarka nie będzie dawać ciśnienia. Co o tym myślicie ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Deep sea b
    Posty
    2
    A czy klima Ci chłodzi jak jedziesz samochodem ?
    Jeżeli to jest wina wentylatorów to na postoju klima Ci nie będzie chłodziła, a jeśli auto będzie w ruchu to powinna zacząć chłodzić bo przez chłodnicę zacznie przepływać powietrze. Sprawdź to

  10. #10
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Problemem okazała się sprężarka która się po prostu zacinała, po wymianie sprężarki problem znikną jak ręka odjął. Dzięki wszystkim za pomoc


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. #11
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Tzn sprzęgło się zacinało ?

  12. #12
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    No właśnie problem w tym, że w 8j nie ma sprzęgła, działa ta sprężarka jakoś ciśnieniowo, jest w środku jakaś sprężyna która załącza sprężarkę, moja po prostu raz odbijała tak jak powinna i wtedy działa a ostatnim razem jak stanęła to już nie odbiła i puściła dopiero jak ją rozkręcałem, a żeby nie robić sobie znowu zbędnych kosztów to założyłem nową i problem z głowy raz na zawsze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •