Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: TT APX quattro street- low budget project /C3KM

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4

    TT APX quattro street- low budget project /C3KM

    Witam wszystkich, od zarania dziejów chciałem mieć TT 8N i teraz nadszedł czas że nawet przyzwoity egzemplarz wpadł w moje ręce.

    Przechodziłem już przez wiele marek i modeli zaczynając od Golfa IV przez S3 8L i większość modeli BMW po Chargera 5.7 HEMI.

    Parę tygodni temu wpadła znowu zajawka na TT, jako że po pracy zajmuję się importem samochodów zacząłem szukać jakiejś przyzwoitej bazy, wymogiem była mocniejsza odmiana silnika APX/BAM oraz napęd Quattro. Jeżeli chodzi o Polskę byłem obejrzeć kilka sztuk ale generalnie jak to u nas, samochodu się raczej dobrego nie kupi, szczególnie w przyzwoitej opcji pieniężnej, jeżeli chodzi o Niemcy/Holandię/Belgię/Szwajcarię to najtańsze odmiany w tej konfiguracji zaczynały się od 3,5 tyś euro ( okolice 15tyś + transport i opłaty), cena do zaakceptowania jednak jestem osobą co lubi poczekać na okazję więc obserwowałem przez jakiś czas większość egzemplarzy co wchodziły. W między czasie obserwowałem dalsze rynki i co ciekawe w Hiszpanii można dostać egzemplarz w takiej opcji już od 2tyś euro ma to swoje minusy ale mniejsza już o to. W końcu w mojej okolicy pojawiło się ogłoszenie TT 225KM APX QUATTRO "stage 1", był to egzemplarz z Anglii i miał kierownice po prawej stronie jednak ciekawość przezwyciężyła, szybka konsultacja jak to wygląda w sprawie przekładki i tutaj zdziwienie- na dobrą sprawę na moje potrzeby byłaby potrzebna tylko przekładnia, przykręcana ściana grodziowa, deska rozdzielcza albo jej odpowiednik oraz pedały plus ewentualnie kilka zbyt krótkich rurek

    Jeżeli chodzi o zamysł na TT to głównie street plus okazjonalne wypady na tor, nie będzie to samochód na co dzień. Samochód składamy budżetowo, ale bez przegięcia. Zobaczymy czy się zmieścimy w 20tyś na pierwszy etap czyli moc pod 300KM, przekładka, ogólne ogarnięcie + wizualnie. Jeżeli zajawka będzie dalej to kujemy i robimy 350-380.

    I tak oto około 3 tygodnie temu, po krótkich oględzinach zostałem szczęśliwym posiadaczem TT

    Silnik zdrowy i suchy, napęd sprawny, brak błędów na komputerze, buda prosta. Wizualnie słabiutko ale przecież to miał być projekt więc dla mnie to jest bzdet.

    I tak oto prezentowała się w dniu zakupu koszt zakupu 7500 zł










    Na (nie) szczęści posiada kilka smaczków

    superwentylacja



    pakiet boczny aerodynamiczny



    usunięty klar w celu redukcji masy



    a pod tym oklejeniem na pewno nie ma żadnego babola




    ALE CO NAJWAŻNIEJSZE JEST TUTAJ PORZĄDECZEK <3




    Jeżeli chodzi o dokonane modyfikacje:

    Intercooler FMIC
    sportowe węże
    DV+
    DP 3"
    Filtr stożkowy
    dodatkowa pompa chłodzenia

    Oczywiście będzie to poprawiane, będe przerabiać układ dolotowy, stożek wylatuje ale wszystko z czasem


    Pierwszą misją było ogarnięcie kół, różne opony nie wpływają dobrze na napęd, była na 16" chciałem 17", kupiłem oryginalne felgi TT 17", proste w bardzo dobrym stanie koszt 600zł



    Do tego nowe opony Federale 595 RS R 225/45/17 koszt 1100zł





    wymiana



    i nowe kapcie







    do tego wstępna redukcja









    Główne etapy:
    1. doprowadzenie do dobrego stanu mechanicznego oraz technicznego
    2. przelot
    3. hamulce
    4. zawieszenie
    5. strojenie przy tym większe wtryski
    6. kubły + pasy + kolejny etap odelżania
    7. przekładka + klatka + kolejny etap odelżania
    8. poprawki wizualne


    kolejne relacje już wkrótce

    Chciałbym mieć ten plan zrealizowany maksymalnie do końca czerwca więc let's the game start tic tac tic tac

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ciekawy projekt się zapowiada.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dobry pakiet aerodynamiczny, nie ma co zadbaj tam o swoją piękność. Powodzenia
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Życzę powodzenia w modowaniu TT-tki.

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    No ciekawie się zapowiada. Trzymam kciuki za osiągnięcie celu i czekam na następną relację. Powodzenia.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Faktycznie zapowiada się ciekawy projekt z obszerną dokumentacją zdjęciową i opisywany z niewątpliwie ciekawym poczuciem humoru
    Zamieść szczegółową relację z przekładki bo to będzie ciekawe dla wielu osób.
    ''Low budget'' nie zawsze idzie w parze z ''high prerformance'' ale widać że pod maską coś już zrobione i samodzielna praca pozwala oszczędzić kupę kasy więc też jestem ciekaw jak wyjdzie w tym kontekście..
    Trzymam kciuki i czekam na kolejne aktualizacje.





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4
    Okej jedziemy dalej.

    Na pierwszy rzut poszły świece, po lekturze z forum wpadły PFR7Q, koszt 200 zł

    następnie po podłączeniu kompa okazało się że leci za dużo paliwa, wpadła nowa sonda koszt 200 zł

    wypisuje wszystkie wydatki, ponieważ chciałbym na końcu zrobić podsumowanie ile wyszedł projekt, tak jak pisałem, będziemy chcieli zmieścić się w 20 tyś > challange accepted

    korzystając z dobrodziejstw infrastruktury Gdańska mały wypad tunelem pod martwą Wisłą - świeżo po zakupie bez mojej ingerencji:



    widać ewidentnie że coś go dusi, całkiem możliwe że negatywnie wpływa stożek, jak oddam na strojenie będziemy walczyć dalej, ale o tym niżej

    Kolejnym etapem był przelot i tutaj podziękowania dla GG Garage.





    Jako że chciałem mieć czarne końcówki, udało się znaleźć końcówki od nowego Cayenne



    I tak wyszedł efekt końcowy, dla mnie miodzio, jak się nagrzeje jest już ciszej i nie męczy ucha. Nie chciałem katować i nagrywać, ponieważ jest świeżo po wymianie hamulców i zawieszenia w warunkach garażowych robionych przeze mnie czyt. laika , jedzie najpierw na serwis geometrie odpowietrzenie itp. ale o tym niżej
    btw. na zimnym mogę śmiało gonić babcie po osiedlu



    Jako że zaczął się już sezon i wyszło słoneczko, wjechała akcja pt. to co tygryski lubią najbardziej czyli grill i zimne piwko. A w między czasie delikatna polerka DA oraz test chińskiej ceramiki za 30zł , według mnie efekt zadowalający, wizualnie lepiej niż wosk (klasa 100-200zł), efekt hydrofobowy bardzo ładny, zobaczymy ile będzie się trzymać.











    Na ten moment to wszystko, trzeba po ogarniać sprawy codzienne i przytulić się do kobiety

    Miłego dnia. /CK3M
    Ostatnio edytowane przez CK3M ; 14-05-2018 o 07:30

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Rozumiem że wydech nie całkowity przelot tylko usunięty środkowy rezonator i katalizatory bez patroszenia końcowej puszki ? Tak mi się wydaje po dźwięku..
    Co do duszenia to proponuje zrobić logi wg. opisu na forum i wrzucić do oceny .
    Stożek nie będzie powodem duszenia chyba że by był mocno zapchany brudem już albo jest typu mokrego ( których nie polecam ) i był przesadnie naoliwiony.
    Lakier błyszczy się ładnie po tym specyfiku i widać efekt. Aż nie pasuje ten zderzak do takiej błyszczącej fury







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    A mnie się wydaje, że puszka jest też wybebeszona końcowa. Ja miałem DP 3" , dalej 2,5" i końcowy seryjny i było dużo ciszej.

  10. #10
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Udanego projektu wyjdzie pewnie kozacko

  11. #11

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Rozumiem że wydech nie całkowity przelot tylko usunięty środkowy rezonator i katalizatory bez patroszenia końcowej puszki ? Tak mi się wydaje po dźwięku..
    Została pucha na końcu jednak została rozebrana i troche zmodyfikowana

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Po dźwięku na filmie trudno właśnie oceniać ale tak mi się wydawało że został zastosowany pewien stopień redukcji hałasu








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Szykuje się kolejny fajny wątek ojjj dzieje się na wiosnę ;]

    I super że jest to robione na zasadzie low budget - mody nie zawsze muszą oznaczać góry wydanej kasy

    Powodzenia w budowaniu auta, obserwujemy wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •