Witam wszystkich, od zarania dziejów chciałem mieć TT 8N i teraz nadszedł czas że nawet przyzwoity egzemplarz wpadł w moje ręce.

Przechodziłem już przez wiele marek i modeli zaczynając od Golfa IV przez S3 8L i większość modeli BMW po Chargera 5.7 HEMI.

Parę tygodni temu wpadła znowu zajawka na TT, jako że po pracy zajmuję się importem samochodów zacząłem szukać jakiejś przyzwoitej bazy, wymogiem była mocniejsza odmiana silnika APX/BAM oraz napęd Quattro. Jeżeli chodzi o Polskę byłem obejrzeć kilka sztuk ale generalnie jak to u nas, samochodu się raczej dobrego nie kupi, szczególnie w przyzwoitej opcji pieniężnej, jeżeli chodzi o Niemcy/Holandię/Belgię/Szwajcarię to najtańsze odmiany w tej konfiguracji zaczynały się od 3,5 tyś euro ( okolice 15tyś + transport i opłaty), cena do zaakceptowania jednak jestem osobą co lubi poczekać na okazję więc obserwowałem przez jakiś czas większość egzemplarzy co wchodziły. W między czasie obserwowałem dalsze rynki i co ciekawe w Hiszpanii można dostać egzemplarz w takiej opcji już od 2tyś euro ma to swoje minusy ale mniejsza już o to. W końcu w mojej okolicy pojawiło się ogłoszenie TT 225KM APX QUATTRO "stage 1", był to egzemplarz z Anglii i miał kierownice po prawej stronie jednak ciekawość przezwyciężyła, szybka konsultacja jak to wygląda w sprawie przekładki i tutaj zdziwienie- na dobrą sprawę na moje potrzeby byłaby potrzebna tylko przekładnia, przykręcana ściana grodziowa, deska rozdzielcza albo jej odpowiednik oraz pedały plus ewentualnie kilka zbyt krótkich rurek

Jeżeli chodzi o zamysł na TT to głównie street plus okazjonalne wypady na tor, nie będzie to samochód na co dzień. Samochód składamy budżetowo, ale bez przegięcia. Zobaczymy czy się zmieścimy w 20tyś na pierwszy etap czyli moc pod 300KM, przekładka, ogólne ogarnięcie + wizualnie. Jeżeli zajawka będzie dalej to kujemy i robimy 350-380.

I tak oto około 3 tygodnie temu, po krótkich oględzinach zostałem szczęśliwym posiadaczem TT

Silnik zdrowy i suchy, napęd sprawny, brak błędów na komputerze, buda prosta. Wizualnie słabiutko ale przecież to miał być projekt więc dla mnie to jest bzdet.

I tak oto prezentowała się w dniu zakupu koszt zakupu 7500 zł










Na (nie) szczęści posiada kilka smaczków

superwentylacja



pakiet boczny aerodynamiczny



usunięty klar w celu redukcji masy



a pod tym oklejeniem na pewno nie ma żadnego babola




ALE CO NAJWAŻNIEJSZE JEST TUTAJ PORZĄDECZEK <3




Jeżeli chodzi o dokonane modyfikacje:

Intercooler FMIC
sportowe węże
DV+
DP 3"
Filtr stożkowy
dodatkowa pompa chłodzenia

Oczywiście będzie to poprawiane, będe przerabiać układ dolotowy, stożek wylatuje ale wszystko z czasem


Pierwszą misją było ogarnięcie kół, różne opony nie wpływają dobrze na napęd, była na 16" chciałem 17", kupiłem oryginalne felgi TT 17", proste w bardzo dobrym stanie koszt 600zł



Do tego nowe opony Federale 595 RS R 225/45/17 koszt 1100zł





wymiana



i nowe kapcie







do tego wstępna redukcja









Główne etapy:
1. doprowadzenie do dobrego stanu mechanicznego oraz technicznego
2. przelot
3. hamulce
4. zawieszenie
5. strojenie przy tym większe wtryski
6. kubły + pasy + kolejny etap odelżania
7. przekładka + klatka + kolejny etap odelżania
8. poprawki wizualne


kolejne relacje już wkrótce

Chciałbym mieć ten plan zrealizowany maksymalnie do końca czerwca więc let's the game start tic tac tic tac