Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Pomoc przy naprawie liczników TT 98-06 MK1 + fabryczne radia

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272

    Pomoc przy naprawie liczników TT 98-06 MK1 + fabryczne radia

    Witam
    Ponieważ kolega forumowy Jerry, który ogarnia elektrykę, liczniki itd itp jest chwilowo zajęty prywatnymi sprawami i pracą. Na czas nieobecności kolegi Jerrego oferuję pomoc przy naprawie elektroniki samochodowej naszych TT.
    Głównie chodzi o liczniki ale mam możliwości dot. naprawy fabrycznych radioodtwarzaczy audi, uzyskanie zapomnianego kodu itp itd. Do czasu powrotu Jarka, jeśli ktoś potrzebuję pomocy proszę o kontakt priv,
    gdzie możemy ustalić szczegóły. Zajmuję się tym hobbystycznie więc w czasie wolnym i nie zawsze siedzę na forum ale w miarę możliwości postaram się pomóc.
    Pozdrawiam wszystkich
    Annubis

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Sporo osób pyta jak wyjąć licznik, poniżej kilka zdjęć i opis



    Na początek musimy zaopatrzyć się w śrubokręt z końcówką TX25 najlepiej troche dłuższą i namagnesowaną.

    1 Wykręcamy 3 śruby, jedna znajduje się nad małym schowkiem po lewej stronie kierownicy




    a dwie pozostałe w okolicach prawego kolana kierowcy - jak na foto



    2 - luzujemy regulację kierownicy czyli pod kolumną odpinamy uchwyt i zostawiamy nie zatrzaśnięty.
    Kierownicę opuszczamy w dół.


    3 - wyjmujemy przełącznik świateł wciskając pokrętło na pozycji 0 i z wyczuciem lekko obracając w prawo
    - tak jakbyśmy chcieli włączyć światła pozycyjne. Zatrzaski przełącznika powinny się schować i wyjmujemy
    przełącznik, niech sobie luźno wisi na kabelkach.




    4 - Nie ma potrzeby demontażu całej maskownicy znajdującej się pod deską. Wystarczy ją delikatnie szarpiąc
    w kierunku góry i do siebie wyczepić górną prawą i lewą stronę z rynny zaczepów, odsłaniając 2 sruby na których
    mocowany jest licznik (patrz foto). Sruby licznika mogą być zamaskowane kawałkami materiału z licznika.
    Wykręcając obie śruby przyda się namagnesowana dłuższa końcówka lub jeśli ktoś nie dysponuje taką. magnesik na
    teleskopie/rączce - i tu uwaga, czasem jeśli komuś drga ręka srubka po wykręceniu może spaść dosyć głeboko w czeluści
    maskownicy nad kolanami - ja na początku szukałem dosyć długo .




    5 - po wykręceniu 2 śrub mocujących licznik, ustawiamy kierownicę jak najbardziej wysuniętą w kierunku kierowcy i
    opuszczoną w dół. Wtedy możemy wyjąć licznik zaczynając wysuwanie najpierw dołu licznika i obracając aby wyczepić
    2 metalowe wąsy, które znajdują się na górze licznika i trzymają się na wewnętrznej stronie daszka. Po wysunięciu
    licznika na jakieś 7-10 cm odpinamy lewą kostkę niebieską zaczynając od zatrzasku zabezpieczającego, prawą kostkę
    zieloną a następnie jeśli ktoś posiada - szarą środkową.

    Montaż oczywiście w odwrotnej kolejności.
    Jeśli po wyjęciu i włożeniu licznika lampka immo mruga i nie pozwala na odpalenie silnika.
    Wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, wychodzimy z samochodu i zamykamy samochód z pilota.
    Nastepnie otwieramy recznie - kluczykiem i zostawiamy kluczyk na ok 3 sekundy w zamku.
    Wkładamy kluczyk w stacyjkę i odpalamy autko.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Świetny poradnik! Dzięki!
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Nie ma sprawy, przy takim sposobie nie trzeba ruszać skrzynki bezpieczników i kilku innych śrubek a sporo osób chciałoby naprawić liczniki nawet samemu tylko nie wiedzą jak się do tego zabrać.
    Demontaż i montaż jest naprawdę prosty.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak cos to juz zaklepuje kolejke na zegary do mojej perly apx z roku 99 ale to juz rozmawialismy przez tel

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Wiem Pawle, pamietam. Do zobaczenia w weekend

  6. #6
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    O moim liczniczku też pamiętaj

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jasne, zabiorę go od razu i po weekendzie idzie na stół

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nom Panie Belfegor tak ,, wylizanego" sreberka to od czasu Jerrego nie widziałem - bez obrazy. Zrobila na mnie wrazenie, licznik wypucowany jak nowka... Strach dotykac i rozbierac , w niedziele diagnoza i zobaczymy co tam slychac.

  8. #8
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Dzieki za miłe słowa W moim przekonaniu mam tam jeszcze tyle do robienia ze az strach pomyśleć o czasie i kosztach

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja chcialem podziekowac za ogarniecie licznikow z mojej tt. Fakt ze dzialaly ale animex tez mial cos na sumieniu.
    Generalnie to jeszcze ich nie zalozylem i troche sie zejdzie ale wierze ze beda dzialaly w 100% tak jak chce a nie tylko w 90:/

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Dzięki za miłe słowa. Wkrótce biorę się za drugi

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Informacyjnie, zbliża się czas wakacji - jeśli ktoś planuje naprawę licznika u mnie w najbliższym czasie to w grę wchodzi termin do 06.06 - później dopiero możliwe naprawy od pierwszego tyg. września.
    Pozdrawiam

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    06 czerwiec to juz historia...czyli z moim zuzlem raczej na wrzesien sie nastawiać? Nie to zebym poganiał tylko pytam bo mysle ze wtedy prace nad tt rusza wreszcie

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Paweł .... nad Twoim siedzę nawet teraz i twój licznik to osobna bajka , mam jeszcze jednego chętnego i robie przerwę a informuje bo kilka razy zdarzyło się że ktoś pyta o naprawę, bierze dane wysyłki po czym po kilku miesiącach wysyła licznik bez uprzedzenia. Chciałbym uniknąć takich sytuacji wiec informuje. A co do Ciebie to i tak pewnie będę spędzał wakacje na "Rodos" niedaleko Ciebie więc żaden problem żebym w razie konieczności kończył tam robotę lub w Twoim TTgarage

  13. #13
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    W tym miejscu, chciałem podziękować koledze Annubis, za pomoc przy liczniku. Znów odezwały się "zimne luty" (tym razem w innym miejscu niż poprzednio)
    Fota zrobiona w momencie gdy stoję w korku.
    Nazwa:  1 Zegary TT 8N.jpg
Wyświetleń: 829
Rozmiar:  82.9 KB

    Po umówieniu się na wizytę, z dużym wyprzedzeniem (co jest zrozumiałe). Tak w skrócie - kolega Annubis, wyciągnął licznik z auta (bardzo szybko i sprawnie), - naprawił (teraz można stwierdzić, że były to zimne luty), - zamontował licznik w aucie. Jeżdżę już ok. tygodnia i jest wszystko oki. I tak "przy okazji" przestawił mi język komunikatów z włocha na angola. Jeszcze raz dzięki.

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Znaczy rozumiem że to foto przed naprawą , Nie ma za co Fazer.

  15. #15
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Znaczy rozumiem że to foto przed naprawą , Nie ma za co Fazer.
    Oczywiście, że foto zrobione przed Twoją naprawą. Teraz wszystko jest ok. Jeszcze raz dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •