Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #121

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Niestety seria na 18 wygląda prawie jak offroad, zwłaszcza jak jeszcze dasz dystanse. Jeśli byś jeździł na 17, to by było w miarę spoko. Obecnie mam konfigurację 18'' + seria i nie wygląda to dobrze (możesz podejrzeć i mnie w temacie). Aż się prosi o ok 3cm w dół. Mogą być problemy z niektórymi progami (to też zależy, czy będziesz miał dokładkę z przodu, czy nie - mi ona bardzo często haczyła jak jeździłem na 17'' i 3cm niżej, trzeba było się przetaczać przez wysokie progi z kostki, reszta była akceptowalna).

  2. #122
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    @Quarter świetny pomysł z tym pierścieniem! Skąd zamówiłes?

  3. #123
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    @Quarter świetny pomysł z tym pierścieniem! Skąd zamówiłes?
    Tutaj: https://www.ebay.pl/itm/Audi-TT-Mk1-...72.m2749.l2649

    Sam pierścień, bez tej blachy "H". Drogo, ale ja jestem "uzdolniony inaczej" w kwestiach rękodzielniczych, więc sam się nie podjąłem wykonania

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Niestety seria na 18 wygląda prawie jak offroad, zwłaszcza jak jeszcze dasz dystanse. Jeśli byś jeździł na 17, to by było w miarę spoko. Obecnie mam konfigurację 18'' + seria i nie wygląda to dobrze (możesz podejrzeć i mnie w temacie). Aż się prosi o ok 3cm w dół. Mogą być problemy z niektórymi progami (to też zależy, czy będziesz miał dokładkę z przodu, czy nie - mi ona bardzo często haczyła jak jeździłem na 17'' i 3cm niżej, trzeba było się przetaczać przez wysokie progi z kostki, reszta była akceptowalna).
    Dzięki, popatrzę jak to u Ciebie wygląda. Mam taką awersję na zgrzyt metalu o próg zwalniający..... A mistrzowie budowlani na moim osiedlu porobili progi zwalniające z myślą o liftowanych Wranglerach raczej, a nie zglebionych TT-kach

  4. #124

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Dzięki, popatrzę jak to u Ciebie wygląda. Mam taką awersję na zgrzyt metalu o próg zwalniający..... A mistrzowie budowlani na moim osiedlu porobili progi zwalniające z myślą o liftowanych Wranglerach raczej, a nie zglebionych TT-kach
    Zawsze możesz trochę wyższym kosztem pójść i kupić używane sprężyny obniżające o te 3cm, założyć i sprawdzić, czy będzie pasować. Jak będzie, to robisz podmiankę na kompletny zawias. Jak nie to wracasz do serii i przerabiasz auto na crossovera

  5. #125
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Napięcie rośnie Dziś zamówione 4 szt Michelin CrossClimate+ 225/40/18 dotrą pewnie w czwartek do Pawła. Z bajerów przyjechał dziś ring ledowy pod pierścień mieszka zmiany biegów. Muszę jeszcze odebrać dywaniki i w zasadzie powoli koniec pierdółek. No, może jeszcze kupię nowy komplet obowiązkowy czyli trójkąt+gaśnica+apteczka. Rozważałem ledowe oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej ale podobno za często się przepalają więc chyba odpuszczę. Mocno się zastanawiam czy nie wsadzić sprężyn i amorów Bilsteina zamiast serii - dziś wieczorem "narada" telefoniczna z Pawłem Nie chcę specjalnie obniżać Yody - 2018 rok przejeździłem zglebioną MX-5 i to był niekończący się koszmar progów zwalniających. Praktycznie nie mogłem podjechać pod dom nie szorując po jakimś garbie. Więc jeżeli w TT ma być jakaś gleba w stosunku do serii to raczej max 1 cal. Bardziej zależy mi na pewności prowadzenia przy zachowaniu akceptowalnego komfortu - to jednak auTTko do miasta, a nie na tor. Tak więc dylemat seria vs. Bilstein nadal otwarty
    Trójkąt gaśnica i apteczka jest już na wyposarzeniu Twojej TT także nie musisz się o to martwić
    Co do tt to pierwsza przejażdżka była słaba ale z każda kolejna już coraz lepsza.
    Z dobrych wieści to generalnie haldex działa i większosc mankamentów już naprawione.
    Jutro układ klimatyzacji zostanie napelniony gazem i za kilka dni zobaczymy czy nic nie ubędzie jak będzie ok to zostanie nabity właściwy czynnik chłodniczy.
    Dziś tt przeszła przegląd i Pan stwierdził że amortyzatory są "dobre"
    Ich rewelacyjny wynik to ponad 70% i ponad 60% i mowi ok. Ja że auto prowadzi się jak lódka a on zdziwiny bo ponad 60% to nie jest źle . Żebym nie jeździł inna tt to może bym uwierzył że tak ma być.
    TT najprawdopodobniej dostanie prezent od kolegi Fazer( serdeczne podziękowania ode mnie i od yody za ten chojnu podarek) w postaci przednich amorkow.
    Gumki stabilizatora już wymienione i zostały jeszcze obie końcowki drazkow kierowniczych tył wszystko sprawne
    Na koniec jak zawias się posklada to TT dostanie nowe buciki i będzie zrobiona geometria.
    Jeśli z klimą wszystko pójdzie dobrze to zostanie tylko podmienic albo naprawic procesor w zegarach. Tutaj kolejne podziękowanie dla annubisa który mi pomaga przejść przez mękę z tymi zegarami w tt.
    Wtedy w tt zostaną juz pierdolki typu podmiana mechanizmow lusterek i zacznie się poważniejsze czyszczenie TT.
    Auto nawet przyjemnie się odpycha i pierwsze logi pokazały że raczej bardzo chętnie przyjmie soft bo widać tutaj potencjał. Hamować jej nie planuję chyba , że będzie taka prośba ale RL na pewno będzie pomiar bo auto powinno przyspieszać do 100 w 5-5.5s i 100-200 robić w 16.5-17.5s także weryfikacja na pewno będzie.
    Na razie jest cała brudna zakurzona ale taką mamy aurę.
    Detaling lakieru i poprawki po lakiernikach planuję tuż przed odbiorem auta żeby już nim nie jeździć.
    Fotek nowych nie cykam ale jeśli ktoś ciekaw jak mniej więcej będzie pod maską to:
    20190204_190206.jpg
    Auto nawinelo już okolo 100km i zalany jest pełen synteryk valvoline 5w50
    20190204_190243.jpg
    Na szczescie na razie nie sypią solą bo nie widać jej śladów.
    Obecnie pozostało mi czekać na dar od Fazera( za co jeszcze raz dziękuję) i wracam do prac nad czarnulą

  6. #126
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Nie ma za co dziękować, postaram się zrobić wszystko (na odległość), aby jak najszybciej amortyzatory były zdemontowane z mojej TT i dostarczone do Pawła. Kibicuje projektowi nad czarnulą, i ciesze się, że mogę dołożyć jakąś skromną cząstkę do tego przedsięwzięcia.

  7. #127
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Również ode mnie podziękowania dla "wszystkich ludzi dobrej woli" (Fazer ), którzy wspomagają projekt. Jak już Yoda będzie w Warszawie to podkradnę ją Najdroższej pod pretekstem nalania paliwka i umycia i zrobimy może mały spot dla chętnych do obejrzenia finalnego efektu tego projektu.

  8. #128
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Jak już Yoda będzie w Warszawie to podkradnę ją Najdroższej pod pretekstem nalania paliwka i umycia i zrobimy może mały spot dla chętnych do obejrzenia finalnego efektu tego projektu.
    A może zapiszesz się na zlot i pokażesz efekt wielomiesięcznych prac szerszemu gronu?
    Oczywiście wskazane jest, by i autor projektu tym razem bawił się z nami, tym bardziej, że przewidziany jest tor.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #129
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    A może zapiszesz się na zlot i pokażesz efekt wielomiesięcznych prac szerszemu gronu?
    Oczywiście wskazane jest, by i autor projektu tym razem bawił się z nami, tym bardziej, że przewidziany jest tor.
    Z chęcią, ale: po pierwsze, nie zapeszać - jeszcze TTka nie stoi pod domem; po drugie - w aktualnej sytuacji zawodowej totalnie nie jestem w stanie zaplanować niczego dalej niż na tydzień do przodu więc jeśli się pojawimy na zlocie to raczej "z partyzanta" niż w sposób z góry zaplanowany. Ale będe się starał, uwielbiam zloty (ech....Jeep Party...mniam) W każdym razie na pewno zaproponuję spot w Wawie po odbiorze Yody od Pawła.

  10. #130
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tt dostala soft i generalnie jest bezpiecznie i coś tam już jedzie. Temp w dolocie po moich zabiegach bardzo stabilna i wszystko wygląda obiecująco. Czasy z rl:
    20190212_091444.jpg
    Czasy nie robią na mnie wrażenia ale myślę że musiała by jechać 100-200 w 5.5s wtedy bym coś poczuł. Tak czy siak są pozytywne jak na ten setup i dalej bez większych zmian nie zamierzam jej koksować
    Niebawem biore sie za tylni most, wymiana oleju, filterka i insertu w haldexie

  11. #131
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    I super - dokładnie tyle ile zakładałeś W ramach fanaberii pozabudżetowych poproszę Cię, żebyś ją wrzucił do hamowni. Wydruk pójdzie w ramkę i na ścianę Jak się Najdroższa przyzwyczai do tych wyników, to pewnie za jakiś czas zaczniemy modzić

  12. #132
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tt dostala soft i generalnie jest bezpiecznie i coś tam już jedzie. Temp w dolocie po moich zabiegach bardzo stabilna i wszystko wygląda obiecująco. Czasy z rl:
    20190212_091444.jpg
    Czasy nie robią na mnie wrażenia ale myślę że musiała by jechać 100-200 w 5.5s wtedy bym coś poczuł. Tak czy siak są pozytywne jak na ten setup i dalej bez większych zmian nie zamierzam jej koksować
    Niebawem biore sie za tylni most, wymiana oleju, filterka i insertu w haldexie
    Remap z hamownią, czy z Jasła?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #133
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Paweł dzielnie walczy z różnymi niespodziankami (niestety, im bliżej celu tym bardziej pod górę), a ja postanowiłem uczcić Walentynki Najdroższa i Yoda dostały to:




    Teraz tylko pozostaje czekać, aż do kółeczka będzie można przytwierdzić kluczyk

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po dłuuuuugich "telekonferencjach" z Pawłem doszliśmy do wniosku, że jednak szkoda się p******* w tańcu

    Zamawiamy Bilstein B12 Pro Kit czyli zestaw sprężyn Eibach + amortyzatory Bilstein B8!

    Wygląda na to, że coraz mniej istotnych elementów w Yodzie będzie mogło poszczycić się datą urodzenia z XX wieku czyli taką jaką ma buda i blok silnika
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 14-02-2019 o 11:56

  14. #134
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Też jestem przed wymianą zawiechy jakie argumenty poszły za tym aby wybrać akurat ten zawias ? tzn czym się kierowałeś przy wyborze ?

  15. #135
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Też jestem przed wymianą zawiechy jakie argumenty poszły za tym aby wybrać akurat ten zawias ? tzn czym się kierowałeś przy wyborze ?
    Najpierw założenia co do zawiasu: auTTko do miasta i w trasę, może (ale to bardzo "może") jakiś track day od czasu do czasu ale bezciśnieniowo. Zresztą wybór opon świadczy o tym, że nie upalanie jest priorytetem. Oczywiście, w ramach jazdy miejskiej pojawią się zapewne delikatne elementy street racingu Także poza miastem chciałbym aby auTTko dobrze i pewnie funkcjonowało przy dużych prędkościach autostradowych i pozwoliło maksymalnie wykorzystać możliwości opon w zakręcie. Dalej: minimalna gleba czyli max. 2.5-3.0 cm. Absolutnie nie niżej bo pozdzieram podwozie na progach wokół domu. A więc w dół tak mało, jak tylko się da. Przy felgach 18" i oponach 225/40/18 i zejściu o 3 cm powinno nie tylko dobrze jeździć, ale też ładnie, proporcjonalnie wyglądać. Oczywiście dla fanów prześwitów mierzonych suwmiarką będzie to nadal "koza". Dalej - zestaw ma być nowy, markowy, żadnych półśrodków, przeznaczony "na lata". I, last but not least, komfort jazdy na codzień nie powinien znacząco ucierpieć. Stan ulic w Warszawie polepsza się z roku na rok, ale nadal nie jest trudno przywalić w dziurę, koleiny, wystające czy wtopione studzienki itp.

    Jasne, że wahałem się czy nie zainwestować w gwint. Niestety, cena PSS to już inna liga i nie wiem, czy przy tych założeniach taki wydatek znalazłby usprawiedliwienie. Już samo B12 nie kosztuje grosze.

    Oczywiście w pierwszej kolejności w kwestii wyboru producenta zestawu kierowałem się opinią "Ojca Założyciela" projektu czyli Pawła. Paweł twierdzi, że nie słyszał jeszcze aby ktoś był niezadowolony z wyboru B12 czy też Bilsteina w ogóle. Poszperałem też po forach UK i US (niestety, po niemiecku nie mówię) i generalnie bardzo pozytywne i polecane zawieszenie. Przy okazji poprzednich moich aut (nie TT) Bilstein równeż regularnie pojawiał się w rozmowach na forach jako bardzo polecana opcja. Tak więc producent swoją renomę ma. Dodatkowo, jako fan Apple'a ( ) wierzę w zestawy dobierane przez producentów - skoro Eibach i Bilstein uznali, że takie połączenie sprężyn i amorów jest optymalne, to chyba warto im zaufać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •