Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #91
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Miałem tego nie opisywać ale może to będzie przestrogą dla innych którzy "drutują" auta.
    20190116_160424.jpg
    Jak można założyć 1 szt wtryskiwacza od wersji 150/180km do auta 225km ktore ma 380ccm zamiast 320ccm.
    Mało tego ktoś chyba zmieniał kiedyś pompę bo koszt był biały ale te cudo nie było wstanie nabić nawet 3 barów. Przewody w koszu pompy to jakieś paliwowe uniwersalne które zrobiły się jak sklała i nawet kosza nie można było wyjąć.
    Do kompletu jeszcze kupa syfu z baku który musiałem oproznić do sucha i dokładnie oczyścić, ech a potem slysze jak to 1.8t jest kiepskim silnikiem:/
    Na szczęście miałem ostatnią jeszcze dobrą pompę która ma parametry jak nowa i inny komplet wtryskiwaczy z apx.
    Wszystko złożone tak jak oryginalnie wyjechało z fabryki
    Jakby ktoś miał jakieś niekompletne wtryski 380ccm to mogę odkupić jeśli uda się je sparować przepływami z tymi 3 szt które mam.
    Tt dostanie jeszcze sprawny przegub wew i na razie więcej usterek nie wyłapałem a niestety jestem zmuszony sprawdzać wszystko pokolei:/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-01-2019 o 16:24

  2. #92
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dodatkowo postanowiłem zabezpieczyc newralgiczne miejsca po swojemu.
    Oczyszczone do golego( tylko miejscami gdzie było to konieczne) potem preparat reagujacy z rdza, a potem epoksyd:
    20190116_231950.jpg
    20190116_231803.jpg
    Potem pomalowane czarna blyszczaca farbe i na koniec srodek do konserwacji podwozia.
    Fotek nie cykalem a blotniki juz na aucie.
    Mysle ze takie zabezpieczenie tych miejsc sprawi ze przez dobrych pare lat nie pojawi sie tam zadne ognisko rudej.
    Dodatkowo dziś usprawnilem mechanizm wybierania biegow( skasowany luz) i lewy wewnetrzny przegub wymieniony gdyż obecny miał za duży luz.
    Komora silnika obecnie jest czyszczona i przez weekend planuję wrzucić motor bo cała reszta auta jest gotowa.

    Dziś oglądał lakier specjalista od detalingu i jeśli będzie akceptacja kolegi nabywającego auto to lakier będzie niczym czarne lustereczko
    Przed wrzuceniem silnika pewnie wrzucę jakieś fotki komory

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    ........odradzać komukolwiek zakupu od kogokolwiek na przykład leciwego samochodu, na przykład powtórnie całego lakierowanego, na przykład składanego z części innych samochodów, za na przykład zawyżoną kwotę, do tego na przykład z wielokrotnie przekładanymi terminami finalnego ukończenia projektu, gdy na przykład było lub jest na przykład kilka młodszych, na przykład pewniejszych, na przykład tańszych samochodów.
    Cytując te mądre posty moderacji które niby nie piszą wprost ale jednak bardzo znacząco sugerują wady tego projektu zachęcam do dyskusji jeśli ktoś ma jakies zastrzeżenia co do mojej pracy. Być może coś przeoczyłem albo ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można zrobić w tej TT aby hejterzy nie mieli się do czego doczepić.
    Po to jest ten temat aby pisać w nim o tym aucie a nie koło niby nie wprost ale jednak:/

    Wracajac do tematu TT to komora jest gotowa na przyjęcie serca:
    20190119_113922.jpg
    20190119_113903.jpg
    Wystarczyło troszkę chemii i cierpliwości i jakiś tam efekt jest. Wydaje mi się że jak na takie stare, nie pewne auto wstydu nie ma

  3. #93
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przyjechały dzisiaj fotele które namierzyłem do czarnulki
    Stan ich jest rewelacja;
    20190120_194029.jpg
    Wnętrze jest tylko wstępnie wyczyszczone a już robi mega robotę. Zaczynam zazdrościć powoli nowemu właścicielowi.
    Pod maską też będzie schludnie;
    20190120_193936.jpg

  4. #94
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Wygląda to ładnie, podoba mi się ta robota od podstaw

  5. #95
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Pawle, oglądam ten temat od początku. Podoba mi się, że jest dobra fotorelacja. Piszesz o moderacji, czyli o wszystkich moderatorach. Akurat to nie jest fair wobec innych moderatorów. Dodatkowo zacytowałeś coś wyrwane z innego wątku. Sprawa za ile sprzedajesz i jak to robisz, jest tylko i wyłącznie Twoją sprawą. Jeżeli znalazł się chętny, który godzi się na Twoje warunki to ok. Znaczy, że rynek działa prawidłowo. Szkoda, żebyś ten temat brudził takimi wpisami. Do tej pory był ciekawy, po co tutaj robić kolejną burdę. To nowy nabywca oceni, czy było warto. Nie my. Pzdr

  6. #96
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Pewnie kiedyś przy sprzedaży padnie pytanie czemu fotele polift jak buda z 99roku, tym bardziej jak będzie ktoś kumaty a akurat nie będzie z forum. Zgadzam się z wypowiedzią Piotra i popieram, moim zdaniem czasami wypada powiedzieć że się trochę przesadziło i użyło nie prawidłowego zwrotu/zestawienia słów ale jak wiadomo to że coś "wypada" ze względu na kulturę nie oznacza że tak musi każdy robić. A po za tym faktycznie z fotek fotele ładnie wyglądają.

  7. #97
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Piotrek miałem konkretnie na myśli jedną osobę. Nie spodobało mi się to i dlatego napisałem to tutaj o tym. Nie lubię takich niejasności i pisania niby koło tematu ale jednak o tym aucie bez konkretnych podstaw. Jeśli ktoś miałby jakieś sensowne argumenty co można zrobić lepiej albo inaczej to jestem otwarty propozycję.
    Jeśli natomiast dla kogoś jest za drogo albo ma ochotę nabruździć tak jak tam dla zasady to może sobie darować.
    Cena to jest tylko sprawa moja i przyszłego nabywcy , oboje mamy być zadowoleni i jak na razie wszystko na to wskazuje. Ja robię na prawdę wszystko co mogę aby wychwycić co się da zanim ją złożę do kupy gdyż bo teraz mam dobry dostęp. W zasadzie to ponad połowę czasu zajmuje mi testowanie różnych rzeczy. Nie opisuje wszystkiego co zrobiłem bo temat musiałby zajac jeszcze sporo więcej stron a było by już nudno czytać o pierdołach.
    Auto musi być też kompletne pod każdym względem i wszystko skręcone na oryginalne śrubki które były przeznaczone konkretnie do tego miejsca. Dlatego czasem przekopuje całe poddasze w poszukiwaniu jednej zaślepki albo pierdołki która była np tylko w danym miejscu.
    Na prawdę chciałbym aby wszystko poszło tak jak się zapowiada.
    Auto chciałbym odpalić jeszcze w tym miesiącu aby mieć cały miesiąc na jeżdżenie i testowanie czy wszystko działa w 100%.
    Na sam koniec tuż przed odbiorem tt odwiedzi studio detalingowe mojego kolegi który już oglądal lakier i powiedział że zrobi z niej czarne lusterko
    Także cdn.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 20-01-2019 o 22:24

  8. #98
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Pewnie kiedyś przy sprzedaży padnie pytanie czemu fotele polift jak buda z 99roku, tym bardziej jak będzie ktoś kumaty a akurat nie będzie z forum.
    Nie przejmuję się. Po pierwsze, jeszcze nie myślę o sprzedaży . Po drugie - wartość tego projektu nie polega na tym, że auto jest w stanie "kolekcjonerskim" czyli idealna fabryka, gdzieś zapomniana w szopie dzięki czemu ma 20 000 przebiegu. Idea (w każdym razie ja ją tak rozumiem) polega na usunięciu maksymalnie dużej ilości usterek wynikających z wieku, złożeniu od nowa silnika i zrealizowaniu estetycznie odświeżonego, poskładanego ze sprawnych/ładnie wyglądających elementów, pewnego i lekko podrasowanego auta. Ilość rzeczy, które Paweł wymienił/poprawił/zabezpieczył budzi mój szacunek i myślę, że kupno nawet zadbanego kilkunastoletniego auta i wykonanie w nim wszystkich tych działań pochłonęłoby więcej pieniędzy niż ja w sumie zapłacę za to auto. Nie ma 18-20 letnich aut z przebiegiem 200k+ "bez wkładu finansowego" - to, moim zdaniem, mit. Oczywiście inaczej wygląda sytuacja, gdy auto jeździ 1000km rocznie, w słoneczne niedziele, a inaczej gdy ma być jako daily. W pierwszej wersji kupno zadbanego egzemplarza może wystarczyć nowemu właścicielowi na kilka spokojnych lat. W drugim (moim) przypadku - nie ma opcji, różne rzeczy w czasie intensywnego użytkowania "nastolatki" będą się psuć. Liczę więc, że sporo tych elementów, które padłyby za miesiąc/pół roku/rok Paweł właśnie wyeliminował.

    Jeszcze uwaga nt. współpracy z Pawłem, która - mam nadzieję - ukróci nieco hejt, którego pasjami nienawidzę. Paweł NIE PRZEKROCZYŁ żadnego terminu, ponieważ do żadnego (oprócz tego, na który teraz czekam) nigdy się wiążąco nie zobowiązał, choć naciskałem Rozumiem dlaczego nie chciał - nie miał kontroli nad lakiernią i terminem pomalowania autka. Teraz już wszystko zależy od niego więc mamy określony termin. Z pewną elastycznością z mojej strony - jeśli w trakcie testów coś wyjdzie co będzie wymagało dodatkowych kilku dni pracy, to ja to zrozumiem. Byle nie przekroczyć deadline'u pt. urodziny Najdroższej. Mam z Pawłem bieżący kontakt sms/tel i ustalamy regularnie szczegóły tego co w budżecie i ewentualne fanaberie pozabudżetowe. Bardzo mi się podoba podejście Pawła i jego sugestie co jeszcze można zrobić aby finalny efekt wyglądał jak $1mln i dobrze jeździł. Jak wspomniałem, będę relacjonował kolejne miesiące z autem, więc każdy (także i ja) za jakiś czas wyrobi sobie zdanie czy inwestycja w taki projekt była dobrym czy takim sobie posunięciem.

    Pozdrawiam wszystkich i, proszę, trzymajcie nadal kciuki za Yodę

  9. #99
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Motor uzbrojony w zabawki:
    20190126_141540.jpg
    Zostało złożyć przód i wystrugać wydech. Pewnie nie zdaże do końca mies bo troszkę się przedłuża ale mam nadzieję że na poczatku lutego zagada

  10. #100
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Serce rośnie!

  11. #101
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Przyjechały dzisiaj fotele które namierzyłem do czarnulki
    Stan ich jest rewelacja;
    20190120_194029.jpg
    Wnętrze jest tylko wstępnie wyczyszczone a już robi mega robotę. Zaczynam zazdrościć powoli nowemu właścicielowi.
    Pod maską też będzie schludnie;
    20190120_193936.jpg
    Znam te fotele

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Pewnie kiedyś przy sprzedaży padnie pytanie czemu fotele polift jak buda z 99roku, tym bardziej jak będzie ktoś kumaty a akurat nie będzie z forum. Zgadzam się z wypowiedzią Piotra i popieram, moim zdaniem czasami wypada powiedzieć że się trochę przesadziło i użyło nie prawidłowego zwrotu/zestawienia słów ale jak wiadomo to że coś "wypada" ze względu na kulturę nie oznacza że tak musi każdy robić. A po za tym faktycznie z fotek fotele ładnie wyglądają.
    Nie tylko z fotek ładnie wyglądają.
    Czemu martwisz się cudzymi problemami ze sprzedażą...??

  12. #102
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez 4mario Zobacz posta
    Znam te fotele

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Nie tylko z fotek ładnie wyglądają.
    Czemu martwisz się cudzymi problemami ze sprzedażą...??
    To taka Polska natura jestem przekonany że co niektóre osoby na jakimś zlocie na siłę coś wytkną temu autu. Między innymi to jest dla mnie kolejna motywacja i dokonam wszelkich starań aby nie było do czego się doczepić
    Miałem nie robić tej operacji ale zostało już tak niewiele, że postanowiłem rozebrać przedni pas w drobny mak.
    Wszystko poczyszczone z brudu , oskrobane z nalotów i odmalowane aby grało z resztą:
    20190127_155844.jpg
    20190127_173033.jpg
    Także zostało założyć zderzak, poustawiać szparki i można brać się za wydech

  13. #103
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    20190127_173033.jpg
    Także zostało założyć zderzak, poustawiać szparki i można brać się za wydech[/QUOTE]

    Znam Twoje podejście do tematów mechanicznych i estetycznych. Nie widziałem żadnej rzeczy, do której można by się przyczepić. Jeśli coś będzie nie tak, to wiem, że będzie poza możliwościami. Oczywiście zawsze będzie można powiedzieć, że to, czy tamto nosi ślady używania. Według staropolskiego przysłowia... "jak chcesz psa uderzyć, to kij zawsze znajdziesz". Z miłośnikami aut bywa jak z "miłośnikami" zwierząt

  14. #104
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez 4mario Zobacz posta
    Znam te fotele

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Nie tylko z fotek ładnie wyglądają.
    Czemu martwisz się cudzymi problemami ze sprzedażą...??
    W sumie to tylko była taka moja uwaga z względu na dopieszczanie detali, no i w przyszłości ktoś bardziej kumaty na pewno zada to pytanie ale nie będzie to miało pewnie znaczenia . Myślałem po prostu skrycie że jak już tak z grubej rury się idzie to przynajmniej fotele też pójdą do obszycia lub regeneracji, tym bardziej że jak auto poszło do lakiernika, a na pewno to jest konkretny lakiernik (tym bardziej że człowiek od detailingu powiedział przecież że wytnie lakier tak że będzie lustro) z odpowiednią komora lakiernicza, to za samo malowanie poszło na bank 7000-8000zl brutto (z wycinaniem szyb,. Komorą itd itp, wiem bo właśnie do nas do Kato zwożą auta z Wwa/Bawaria oraz porsche itd bo tutaj mamy najnowocześniejsza komorę w PL obecnie). Będzie na pewno fajne autko jak Paweł to skończy i na pewno nowy właściciel będzie dobrze znał historię auta odkąd pojawilo się u niego, to duży plus moim zdaniem. Potem już pozostanie tylko wymieniać to co na bieżąco będzie do wymiany po dłuższej eksploatacji.

    No i oczywiste że na pewno na zlocie jeśli pojawi się kolega to zobaczymy autko ja na pewno będę się przypatrywał lakierowi bo pewnie będzie piękny. Tak że kibicuje i czekam dalej.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  15. #105
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Ja już nie mam siły do takich ludzi. Zakończę bo to sensu nie ma.
    Zajmij się swoimi lakierami na Bóg wie czym. Co kto pisał, można przeczytać w wątku. Znajdziesz sobie pole do krytyki, bo chyba potrzebujesz tego, jak powietrza.
    Już nie odnoś się do moich słów. niech to co o nich myślisz, pozostanie Twoją tajemnicą.
    Ale gdybyś nie wytrzymał, napisz wiadomość prywatną, bo za kilka lat nikt tego nie będzie w stanie zrozumieć...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •