Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Co do r8 to bedzie 2.0 turbo + kompresor. Na dniach dostanie caly moj setup i polowe mojego slupka. Co do budy nie mi oceniac ten typ tuningu. Wlaściciel ma taka wizje auta i sam zrobił taki design. Nie jest to moja bajka ale muszę uszanowac że ktoś ma taka wizje i zrobic co do mnie nalezy odnosnie mocy itp. Reszta mnie nie interesuje gdyz to nie moje auto i skupiam sie na to aby zrobic wlasny zakres prac poprawnie.
    To tyle na temat r8

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzisiaj kolejne kroki nad czarnulą..
    Tylne lewe nadkole i te male ognisko rdzy. Oszulifowane pomalowane preparatem reagujacym z rdzą:
    20180921_172144.jpg
    Potem na to podklad epoksydowy i kolor.
    Generalnie jak na razie wiecej nie bylo do roboty po tej stronie.
    Tarcze z tylu to jakies smietniki a ze ma stanie posiadalem prawie nowe (0.4mm mniej niz nowe) to zostaly zmienione. Zacisk rozruszany przesmarowany dzieki czemu kolo lekko sie kreci i hamulec dziala poprawnie:
    20180921_172958.jpg
    Generalnie tutaj juz nie ma co robic i az glupio sie przyznac ale nadkola w tej tt lepiej wygladaja niz w mojej srebrnej(oczywiście zanim robilem kompletna odbudowę zawieszenia i podwozia).
    Druga strona tez juz ma zdiety prog ale jakis znawca przykleil go na mase ktora magazynowala wilgoc. Wszystko oczyszczone do golego swiecacego metalu i na to znowu preparat reagujacy z rdzą ( pomimo ze jej juz na oko nie bylo) . 20180921_175501.jpg
    Potem pojdzie epoksyd i kolor
    Prac zabezpieczajacych bedzie na prawde nie wiele bo ku mojemu zdziwieniu nie ma potrzeby robic nowe baranki na stare oryginalne ktore sa w idealnym stanie.
    Druga strona tez dostanie "nowa" tarcze i przeglad zacisku aby dzialalo jak trzeba. Przy okazji przejrze dokladniej nadkole. Potem przednie hamulce + nadkola wywalam seryjny wydech i auto pewnie jedzie na malowanie.
    A w miedzyczasie glowica się już sklada i niebawem wleci na silnik. Wszystkie zawory sa pomierzone i z innych pewniejszych silnikow. Nie bede wspominal o nowych uszczelniaczach ale wszedzie ida nowe dlatego zawory tez dostana nowe gumki20180921_222016.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Łapki usztywnione i odświeżone aby była precyzja zmian biegów:
    20180925_094849.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Głowica gotowa do założenia;
    20180925_224706.jpg
    20180925_224718.jpg

  2. #47
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No zabrałeś się za robotę przy niej Cały czas coś się dzieje.

    Ten ładnie pomalowany na czarno rozrusznik też do niej wskakuje ?

  3. #48
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    No zabrałeś się za robotę przy niej Cały czas coś się dzieje.

    Ten ładnie pomalowany na czarno rozrusznik też do niej wskakuje ?
    Na szczescie ja nadzoruje prace albo tylko niektore rzeczy robię typu pomiary dobór panewek . Kolega jest już na tym poziomie że z moja pomoca takie rzeczy ogarnia
    Ja mam troszkę spawania i skladania mocniejszych setupow. Ale silnik tez ja skrecam jbc . Szkoda mojego czasu na czyszczenie i malowanie skoro może to zrobic ktos kto się uczy a taka osoba też już jest.
    A ten rozrusznik do niej bo generalnie komora ma być idealna bo jak się kupiec nie znajdzie to dziewczyna już sie dopomina . Ale szczerze mam nadzieję że znajdzie się taki co doceni uczciwą pracę i auto o ktorym będzie trochę więcej wiedział niż od typowego mirka handlarza
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 26-09-2018 o 08:10

  4. #49
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    No i mam dowód na to że ktoś mi mówił że moja była z tyłu bita i to mocno...bo mastyka z prawej strony jest nałożona faktycznie jak na to popatrzyłem pędzlem przez lekko pijanego gościa a z lewej strony mastyki już nie ma. Tutaj jest identycznie to zrobione. Także miałem powód do smutku ale już nie mam.
    Paweł ogrom pracy w to wkładasz - oby faktycznie ktoś docenił !


  5. #50
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    No i mam dowód na to że ktoś mi mówił że moja była z tyłu bita i to mocno...bo mastyka z prawej strony jest nałożona faktycznie jak na to popatrzyłem pędzlem przez lekko pijanego gościa a z lewej strony mastyki już nie ma. Tutaj jest identycznie to zrobione. Także miałem powód do smutku ale już nie mam.
    Paweł ogrom pracy w to wkładasz - oby faktycznie ktoś docenił !

    Te auta skladaja też ludzie i nie raz już widziałem że jedno auto ma więcej papki od innej. Ale na wszelki wypadek wrzucam fotki tyłu póki wszystko dziewicze:
    20180926_151848.jpg
    20180926_151859.jpg
    Nawet sa jeszcze takie naklejki zabezpieczające aby zderzak blachy nie porysował. Późniejsze modele np w mojej były filcyki a nie te złote naklejki

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Motorownia już w zasadzie złozona;
    20180928_183004.jpg
    20181004_225058.jpg
    20181004_225107.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A ciagle kolejne elementy się malują na "lakierni"
    20181005_095438.jpg

  6. #51
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    A ciagle kolejne elementy się malują na "lakierni"
    20181005_095438.jpg
    Komora bezpyłowa jak się patrzy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #52
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Paweł 3mam kciuki za ten projekt, fotorelacja i opis pokazuje ew. przyszłemu nabywcy, co tak naprawdę jest zrobione przy aucie, czy włożone do niego.

  8. #53
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Lampki przekazane, działaj tam dalej tylko portera nie dostałem od Żuczka

  9. #54

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Chełmża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    jaką głowicę założyłeś bo z mocowania blachy pod uchwyt rury dolotowej do turbo widać, że nie ma otworu za kołem paska rozrządu do montażu 3 śruby? Ja tez jestem świerzo po wymianie głowicy i z apx był problem zamontowałem głowicę od wersji 180km i też nie mam tego otworu a nie chciałem wiercić dziur w głowicy i szlifować do płaskiej powierzchni, żeby podkładka równo leżała

  10. #55
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Glowica z tego auta bo byla szczelna. Ktos ja wymienial i nie ma oznaczenia. Ta blaszka jest stabilna tez i na 2 srubkach.

  11. #56
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    10 MINUT TEMU OFICJALNIE WYSŁAŁEM DO PAWŁA MOJĄ REZERWACJĘ

    Mam nadzieję, że dogadamy się w kwestii terminu a prace pójdą pełną parą. Czyli TT zostaje w Klubie.

  12. #57
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    10 MINUT TEMU OFICJALNIE WYSŁAŁEM DO PAWŁA MOJĄ REZERWACJĘ

    Mam nadzieję, że dogadamy się w kwestii terminu a prace pójdą pełną parą. Czyli TT zostaje w Klubie.
    Wstępnie przez telefon jestesmy ugadani.
    Aby bylo uczciwiej dla 2 stron ustalilismy ze ostateczna decyzja zostanie podjeta po pomalowaniu auta. Nie mam wplywu jak ktos to zrobi pomimo ze jak do tej pory zawsze bylem zadowolony. Po pomalowaniu mamy sie spotkac i wtedy padnie decyzja czy jest sprzedana czy oferta dalej aktualna. Dlatego auto sie przygotowuje wlasnie to zawiezienia do malowania:
    20181024_132457.jpg
    20181024_133025.jpg
    Tylny most wyglada suchutko bez podejrzanych rzeczy (na vagu tez czysto)
    20181024_134049.jpg
    Podwozie tez bardzo ladnie. Miejscami tylko rant od lewarka podgiety ale na tyle ze uda sie go wyprostowac i zabezpieczyc:
    20181024_134101.jpg
    Komora juz przygotowana do transportu. Szczegolowo juz lakiernicy beda sobie wyklekac aby jej nie umazac farbą.
    20181024_134212.jpg
    20181024_134225.jpg

  13. #58
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Jak myślisz, ile trzeba finalnie czekać na skręcenie ostatnich sróbek ?

  14. #59

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    a ja jestem ciekaw kosztu malowania. Jeśli to nie tajemnica, to daj znać proszę co było malowane (elementy? Całość?) i ile wyszło za taką przyjemność.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  15. #60
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Jak myślisz, ile trzeba finalnie czekać na skręcenie ostatnich sróbek ?
    Nie wiem. Szczesliwi czasu nie liczą a tak na serio auto jest rozebrane do skorupy poza deska i wiazka i zawieszeniem. Ciezko przewidziec kiedy ale chce jak najszybciej

    TT dostanie nowe hamulce. Klocki ktos zmienial na trw a tarcze przod jednak zmieniam. Grubosc 24.5mm ate. Mialy byc do a3 jak obecne zjade ale postanowiłem jednak nie żałować na czarnuli:
    20181024_192831.jpg
    Mam nadzieje ze przyszly nabywca to doceni bo nie ma tutaj sie szczypania i auto na prawde nie będzie wymagało wymian po zakupie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •