Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #16
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ....wrzucanie na fotosik i robienie miniaturek trwa bardzo dlugo a co jesli fotek moze byc dziesiatki
    Dość wygodnie przez talpatalk bezpośrednio z telefonu się wrzuca foty na forum

    Pozdr
    Miki

  2. #17
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    chyba ze ktos poleci mi jakis serwer gdzie fotki beda sie bardzo szybko dodawac
    http://pl.tinypic.com/


  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł , pomysł z wrzucaniem linków na FB średni delikatnie mówiąc. Niby by robiło ale FB to nie forum i nie ma co się uzależniać we wszystkim od tego wynalazku
    Fotki w postach to podstawa profi wątku i zupełnie inaczej to się ogląda i czyta. Może to i odrobine więcej czasu zajmie ale tak jest ze wszystkim wartym zachodu.

    Tinypic faktycznie wiele osób używa i poleca tak więc coś musi w tym być ....






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Galka po polerce na fotce wyszla jakos jakby miala ryski ale raczej tylko byla tlusta a skorzany kondonik lezal mi gdzies w zapasie dlatego od razu założyłem.
    Co do blachy to po oczyszczeniu zostala pomalowana preparatem neutralizujacym rdze a na to podklad epoksydowy.
    To jest tylko tymczasowy zabieg aby auto moglo sobie oczekiwac na moj czas bez rdzewienia
    Kiedy kolejny update z mojej strony to nie wiem ale na pewno cos skrobne jak bedzie sie coś ciekawego dzialo
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-05-2018 o 07:31

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pięknie, widzę że już działasz z Tinypic

    No jest ''bidulka'' trochę zajechana .... Na razie








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arrtur co do rys to na fotkwch jest sporo pylu po szlifowaniu bo darłem ostro.
    Co do ubytkow lakietu to oba ranty drzwi do poprawy bo ktos naciagnal jakas gume na konce ktora magazyniwala wode.
    Przedni lewy blotnik ma zdarty lakier ale nie wiem czemu bo grubej rdzy na nim nie było
    Tylni prawy błotnik mial taki solidny odprysk
    Prawe drzwi maja ryse z bardzo plytka wgniotka
    Reszta lakieru jest ok ale prawy blotnik byl malowany a teraz uwaga hit. Auto ma moj zderzak ktory sprzedalem z czarnego anglika
    Osobiscie uwazam ze lepiej bedzie cale auto pomalowac niz robic ciapki bo nie uda sie idealnie dobrac odcieni elementów.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -







    To jest obecny wyglad auta. Na lakierze jest sporo brudu i pyłkow ( pozdrawiam alargikow) a pod maska i srodek po wstepnym odkurzaniu.
    Mysle ze foty obrazują skale prac jakie trzeba włożyć w te auto ale mimo wszystko i tak widzę potencjał w tym aucie bo poza lakierem wymiany wymagaja elementy łatwo demontowalne.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-05-2018 o 07:37

  8. #23
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Pawle zastanów się , czy chcesz cały malować. Akurat czarny lakier ma największą zaletę w tym, że łatwo dobrać go , aby nie było widać różnicy

  9. #24
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Pawle jestem pewien że z twoim zapleczem części jak i wiedzy na temat naszych autek gdy tylko czas oczywiscie pozwoli, ten konkretny egzemplarz w niedługim czasie przemieni się w naprawdę fajna sztukę. I tego oczywiście życzę. Fajnie patrzeć na takie wątki gdzie dochodzi do takiej przemiany.

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Pawle zastanów się , czy chcesz cały malować. Akurat czarny lakier ma największą zaletę w tym, że łatwo dobrać go , aby nie było widać różnicy
    Niby tak ale przedni zderzak ( z mojego anglika) deko rozni sie od maski. Prawy blotnik ktos malowal i tez deko rozni sie od maski. Lewy blotnik z wiadomych wzgledow do malowania. Obie pary drzwi tylny prawy blotnik do malowania. Na progach sa jakies male ryski i na masce tez bym cos znalazl. Tyl za to wyglada najlepiej. Slupki i dach tez wiec moze od slupkow w gore nie bedziemy malowac. Czas pokaze bo najpierw mechanike planuje zrobic aby auto bylo jezdne i sprawne technicznie. Potem dopiero malowanie z rozbieraniem elementow jak progi zderzaki blotniki itp. I na koniec skladanie calosci z kosmetyka i nowym wnetrzem

  11. #26
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja bym na Twoim miejscu prysna cala. Slupki i dach to pikus, a na bank wtedy sie wszystko zgodzi.. czarny czarnemu tez nie rowny. Jedyne co to foty dachu cyknij bez podsufitki zeby potem nie bylo marudzenia ze „panie łona po dachu”..

  12. #27
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Jak tam , dzieje się coś ciekawego ?

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zegary są u kolegi annubis. Jeszcze chwilke sie zejdzie bo maja byc zrobione porządnie.
    Co do auta to powoli organizuje czas. Jeszcze jakies zalegle tematy ogarniam ale moze niebawem uda sie znalezc czas by wyjac silnik i zdemontowac te elementy wnetrza ktore ida na smietnik.
    Beda fotki na pewno

  14. #29

    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Szlachta
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    1
    Świetny projekt Paweł! Dzisiaj na rynku ciężko o zadbaną TT. Klubowe maszyny znikają z ogłoszeń w przeciągu kilku dni, a reszta wisi tygodniami, dlatego chętnego znajdziesz na nią bardzo szybko. Swoją drogą, sam byłbym zainteresowany jej kupnem Czekamy na dalszą fotorelację z Twoich prac nad projektem.

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W koncu tt doczekala sie czasu na grzebanko. Zakres prac bedzie ogromny i na razie jestem troszkę przerazony ile przy niej bym chcial zrobic. Ludzie latami doprowadzaja auta do takiego stanu a ja zalozylem sobie za jednym podejsciem opanowac wszystko. Oby sie udalo wykonac wszystko tak jak sobie zalozylem20180825_204726.jpg
    Niebawem kolejne fotki z prac nad auttem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Motorownia zrobiła wreszcie wylot. Sporo pracy mnie czeka przy odświeżaniu tego wszystkiego:
    20180901_082933.jpg
    Komora nie wygląda tak źle w porównaniu do innych tt ale najważniejsze ze podlużnice są proste bez zadnego naruszenia. Pomierzyłem odległości i są identyczne jak w mojej tt ktora nigdy nie miała dzwona poza szkodą parkingową typu zderzak i blotnik.
    20180901_082742.jpg
    Czarna miała małego dzwonka z przodu chociażby że poprzednik kupił ode mnie plastikowy pas przedni zderzak i lampę. Uderzenie musialo być słabę gdyż jedyne co zauwqżyłem to troszkę podgięta alu rurka od klimy ktora jest przy chlodnicy klimy.
    Błotniki i maska nie były tkniete i są z tego auta co tylko potwierdza moją teorię o lekkim udeżeniu )
    Cieszy mnie ten fakt gdyż potwierdziły się moje odczucia że problemem tej tt jest duże zaniedbanie a nie poważne uderzenie bo najważniejsze to aby karoseria byla cała i wygląda że tak właśnie jest

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Komora powoli zaczyna już wyglądać ale to nie jest finalny efekt jaki planuję uzyskać:
    20180906_092905.jpg
    Już po wstępnym czyszczeniu ukazał się ładny nie pordzewiały lakier
    Silnik powoli też się rozgrzebuje:
    20180906_093007.jpg
    Jak rozbiorę do końca to dokonam pomiarów wału, cylindra i ostatecznie zdecyduję jaką drogą pójdę aby silnik był jak nowy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Silnik został rozebrany w drobny mak i już wszystko wiadomo
    -głowica poszła na sprawdzenie szczelności i jest ok
    -panewka zaczęła się obracac i generalnie wał do szlifu ale miałem ostatni ktory czekał na specjalną okazję( nawet mario chciał go kupić ale go nie sprzedałem). Wał ma wszystkie wymiary w nominale i bicie na poziomie 0.01mm czyli ideał
    -blok przygotowałem ale podczas honowania stwierdziłem że mam jeszcze 2 inne sztuki i jeden z nich okazał się lepszy. Po honowaniu ladnie trzyma wymiary i nie ma żadnych rys ani uszkodzeń. Także zostanie splanowany oskrobany i pomalowany jak trzeba( teraz jest brzydki bo zacząłem od pomiarów a nie picowania go)
    -tłoki poprzednik wlozyl od 180tki np ajq i to w marnym stanie. Panewki nie mialy zamkow to kombinerkami je zrobil( po co?) . Takze tloki z korbami pojda z apx bo znowu mialem odlozony idealny zestaw na taka okazje.
    - panewki ida nowe i juz luzy zostaly pomierzone. Korbowody idealnie po 0.05mm a glowne wyszly po 0.04mm takze niczym aso.
    Fotek nie robilem bo na razie wszystko jest ufajdolone.
    Jak podzespoły zostaną przygotowane do montażu to będą kolejne fotki.
    Są pewne propozycje i być może silnik dostanie kute korbowody i mocniejsze zawory ale póki nie zostanie nic dogadane to idzie seria ale na nowych panewkach, pierscieniach, uszczelkach i srubach.
    Chętnie kupię prosty docisk jeśli ktoś posiada ponieważ ten jest mocno zmęczony i nie nadaje się do planowania i obijania kewlarem...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 01-09-2018 o 07:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •