Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #166
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    To by było niesamowite gdybym trafił na takie autko, które większość życia stało. Mogę sobie pomarzyć.

    Jak sądzicie, jak to jest, że czasami auta rzeczywiście stoją nieużytkowane latami? Ktoś sobie kupuje i trzyma w garażu i zapomina o tym?

    Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że się je traci w garażu a potem Państwo je dostaje jak z tymi "garage sales" w Ameryce. Ktoś się zadłuża, traci wszystko co ma i np. garaż leci na licytację.
    Tak, czasami auta stoją i nie jeżdżą praktycznie bo są trzymane tylko na zloty lub inne wyjazdy, jak coś się popsuje to kupują najczęściej nowe części o ile sa dostępne bo auto chcą sobie zostawić na bardzo wiele lat, 10 lub do końca zycia a na co dzien ma się inne auto całkowicie (oprócz mnie znam jeszcze kilka osób które tak mają z TT czy z innym autem). Wiec śmiało można powiedzieć że "Tak" sa jeszcze takie auta i ludzie.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  2. #167
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Tak, czasami auta stoją i nie jeżdżą praktycznie bo są trzymane tylko na zloty lub inne wyjazdy, jak coś się popsuje to kupują najczęściej nowe części o ile sa dostępne bo auto chcą sobie zostawić na bardzo wiele lat, 10 lub do końca zycia a na co dzien ma się inne auto całkowicie (oprócz mnie znam jeszcze kilka osób które tak mają z TT czy z innym autem). Wiec śmiało można powiedzieć że "Tak" sa jeszcze takie auta i ludzie.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki. No to może kiedyś się uda.

  3. #168
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Znam bardzo dobrze przypadek auta kupionego prawie 6 lat temu i zrobione nim jest ok. 5 000km łącznie. Drugi przypadek to Honda Civic dziadka, kupiona nowa w 2004 roku i dzisiaj ma około 70 000km , zimą nie wyjeżdża z garażu.

  4. #169
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Fiat mojego Taty: rocznik 2000, 89000, z czego u mnie 15000 w dwa ostatnie lata. Najłatwiej jednak o takie przebiegi w autach typu Porsche czy wszelkiej maści roadstery/cabrio, które są trzecimi autami w domach.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ad rem: zamówione dystanse 15mm na przód i 20mm na tył. Powinno ładnie wyglądać, mimo "kozowatości".

  5. #170
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    TT się błyszczy ;
    received_552591318568218.jpg
    received_1837750406331484.jpg
    Ale wczoraj postanowiła pokazać jaka jest wredna i zaczęła sobie migać awaryjkami.
    Tak po prostu żeby było wesoło i zebym się jeszcze przy niej nawkurzał. Dziś sprawdzam połączenia z modułem komfortu bo tam jeszcze nie zaglądałem...
    Zegary od annubisa działają bez zarzutu za co bardzo dziękuję gdyż gdyby nie On byłbym w czarnej.......dziurze z tym autem:/

  6. #171
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Wygląda super. Brakuje mi tylko dokładki do lotki i blendy w plaster miodu.

  7. #172
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Pięknie to wygląda, nowy właściciel na pewno będzie musiał się trochę pomęczyć jak będzie mył auto aby efektu nie popsuć za szybko. A zabezpieczał czymś konkretnym lakier po skończonej pracy?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  8. #173
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pieknie wyglada. Jak nowa. Koniecznie jakas ceramike na to trzeba polozyc bo efekt bedzie zanikal po kazdym myciu, tak jak wspomnial Kanapa.

    Chyba wszystko co mozliwe bylo w tym aucie do poprawy, co Pawel?? fatum jakies poprostu.. no ale oko cieszy

  9. #174
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A to w moim temacie pisali coś o błyszczeniu jak psu ... Czyściuteńki
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #175
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    O matko... jaki piękny lakier...

    Quarter, może warto by było jakąś dobrą folią obkleić? Idealna ochrona na tak piękny lakier.

  11. #176
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Obstawiam że jeśli nie położył twardego wosku na auto to chociaż robił to tzw one stepem (bo lakier był nowy) a takie środki jak one step zawierają w sobie woski (nie działa to tak dobrze jak położenie potem na to twardego wosku ale też zawsze coś) ... Ja bym radził najlepiej położyć wosk bo nie sądzę żeby kolega chciał się pakować w ceramikę za sporo $$ skoro już na pewno sporo wydal.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  12. #177
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Wosk polozony dodatkowo. Niestety musiał robić na 2 etapy...błędy lakierników zostały, fakt jest ich dużo mniej ale jednak sa. Auto robi ogólnie dobre wrażenie ale wprawne oko wychwyci grzeszki chłopaków ktorzy ją malowali:/
    Obecnie to nie jest najwieksze moje zmartwienie:/

  13. #178
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Moje szczere uznanie, gratuluje

  14. #179
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Nie ukrywam zachwytu Jeszcze nie widziałem jej na żywo wprawdzie, ale zdjęcia robią wrażenie. Nie jestem aptekarzem, więc jakieś tam drobne błędy lakiernicze nie zepsują mi humoru. Najdroższa zaniemówiła na te widoki, a to najważniejsze

    Co do problemu z awaryjkami, to Yoda postąpiła zgodnie ze swoim przydomkiem - po prostu mądrze uznała, że lepiej aby dziś została w Płońsku. Dlaczego mądrze? Bo przed kwadransem skończył u nas padać grad

    Czekamy w - nomen omen - napięciu aż Paweł upora się z elektryką. Nienawidzę elektroniki samochodowej - zaczyna mi się marzyć jakieś Porsche z lat 70. z szybami na korbkę, manualną regulacją wszystkiego i trzema kablami na krzyż w silniku.

    W imieniu Yody dzięki za ciepłe słowa pod jej adresem. W kwestii lakieru rozważałem ceramikę vs. wosk. Na razie jest wosk (muszę poczytać w wątku detailingowym jak to myć - nie mam możliwości mycia na dwa wiadra pod domem, zostaje pewnie spłukiwanie na bezdotykowych i jakiś quick detailer). Nie wiem jak teraz wyglądają ceny porządnej ceramiki, takiej na powiedzmy 24 miesiące. Do zastanowienia. Miałem ceramikę w Alfie Gtv i było ładnie i wygodnie, więc może się skuszę.
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 09-03-2019 o 16:52

  15. #180
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Mnóstwo mikrofibr z dobrej jakości, mnóstwo QD i nie ma dotykania lakieru palcami.

    Czarne samochody są wymagające, ale jak się je dobrze utrzyma to nie można wzroku oderwac.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •