Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 195 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #181
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dzis chyba udało się rozwiazać zagadkę czemu tt zaczęła sobie migać.
    Przy okazji dostała drugi moduł komfortu i zamosi się że we wszystkich blokach na vagu nie będzie ani jednego błędu.
    Ustaliliśmy z Quarterem ze skladam auto i nawijam kolejne kilometry.
    Moja wątpliwosć wzbudza jeszcze kompresor klimy i w najgorszym wypadku zrobi wylot.
    Nie bedę już komentował kiedy moja cierpliowość się skończyła bo obstawiam że suma napraw które w niej przeprowadziłem przewyższyła warość tego auta...

  2. #182
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Trzymajcie proszę kciuki, żeby już nic nie wylazło (choć, z drugiej strony, lepiej że wylazły te awaryjki teraz, a nie po odbiorze bo szału bym dostał) - jeśli wszystko będzie cacy to umawiamy się z Pawłem na odbiór w sobotę, a więc.....na zaledwie 2 dni przed totalnym, ostateczny i bezwzględnie nieodwołalnym deadlinem znanym jako urodziny Najdroższej Biorąc pod uwagę, że impreza urodzinowa szykuje się na niedzielę, to tak naprawdę celujemy w przeddzień. Liczę, że do piątku Paweł jeszcze 100-200km zrobi i z czystym sumieniem odda Yodę detailerom na ostatni szlif przed odbiorem. No, nieco czasu to zajęło od decyzji - 5 miesięcy

  3. #183
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Trzymajcie proszę kciuki, żeby już nic nie wylazło (choć, z drugiej strony, lepiej że wylazły te awaryjki teraz, a nie po odbiorze bo szału bym dostał) - jeśli wszystko będzie cacy to umawiamy się z Pawłem na odbiór w sobotę, a więc.....na zaledwie 2 dni przed totalnym, ostateczny i bezwzględnie nieodwołalnym deadlinem znanym jako urodziny Najdroższej Biorąc pod uwagę, że impreza urodzinowa szykuje się na niedzielę, to tak naprawdę celujemy w przeddzień. Liczę, że do piątku Paweł jeszcze 100-200km zrobi i z czystym sumieniem odda Yodę detailerom na ostatni szlif przed odbiorem. No, nieco czasu to zajęło od decyzji - 5 miesięcy
    My sobie terminy ustalamy a czarna i tak robi sobie z nas jaja i co chwile cos wymysla.
    20190320_163206.jpg
    Ja czuje sie malutki przy tym aucie. Uwijam sie robie a jak ona sobie cos postanowi to bedzie na jej. Jutro rano nabijam klime i oby to byl koniec bo auto na dzien dzisiejszy zlozone i teoretycznie czeka tylko na nabicie czynnika.
    Ale kto wie co czarna tym razem wymysli....

  4. #184
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Zaczynam się bać tego auTTka.......

  5. #185

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Panowie fundujecie nam tu niezłą karuzelę. Trzymam kciuki za udane zakończenie projektu.

  6. #186
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Zaczynam się bać tego auTTka.......
    Co do kompresora to od początku mu nie ufałem ale wykonaliśmy pewne zabiegi licząc że będzie dobrze. Jednak ten samochod jest wymagający i nie jest dobrze.
    Awaryjki to było następstwo cieknacej nagrzewnicy tyle ze wyszlo po czasie i poczatkowo nie dawalo oznak gdzie szukac. Na szczescie po pewnym czasie pokazaly sie bledy i vag nas nakierowal gdzie jest przyczyna. Nagrzewnica dawno naprawiona kable oczyszczone i suchutkie więc o problemie można definitywnie zapomnieć

    Modul komfortu wymienilem dla swietego spokoju chociax nie musialem bo niby dzialal ale na vag nie wyswietlal calego numeru co dopiero zobaczylem przy szukaniu czemu TT sobie miga.

    Tak naprawdę to wszystko co sie dzieje to miało podloże już u poprzednika ( za co mogę serdecznie podziękować jaką mi perełkę sprzedał z "tylko walniętą uszczelką")
    Dlatego jak miałem załamanie nerwowe co do tego auta i przez tel powiedziałem że darujmy sobie ale radzileś mi żebym miał w sobie jeszcze "trochę" cierpliwości to właśnie jest to troche
    Myślę że żaden sprzedawca nie opisuje jakie cyrki się dzieją z autami zanim zostaną wystawione i odpicowane po komisowemu. Ja handlarzem nie jestem dlatego o wszystkim wiesz i wszystko opisuje. Fakt jest tego sporo a nawet bardzo sporo bo auto było zapuszczone ale bardzo dużo zostało zrobione.
    Mógłbym też nie opisywać wszystkich kaprysów czarnej i napisać jakie to cudo mi się trafiło ale po to zakładałem temat aby wszystko było wiadomo. Będzie to też może przestroga dla innych . Dużo ludzi myśli a nie jest lalka ale "ogarnie się" . Tak na mój gust już chyba TT ogarnąłem ale dzięki temu wątkowi każdy zobaczy ile to może potrwać i kosztować. Gdyby nie to że wiekszosć części tylko podmieniałem to same naprawy w warsztatach plus czesci przekroczyły by wartość tego auta.

    Pisałem gdzieś chyba wcześniej jaka zapewne miał teorię poprzednik. Póki sie koła kręcą to jeździł. Przestawały się kręcić to naprawiał tylko to co bylo potrzebne aby się kręciły.
    Ja natomiast naprawiam wszystko co wydaje niepokojące dźwięki, pokazuje bląd itp.
    Nie jest lekko i więcej bym nie kupił już takiego znaku "?" . Poprzednik poległ z tym autem i oddał je za bezcen ( dziś nie wiem czy za darmo bym ją wziął jakbym wiedział ile to pracy abym mógł sprzedac takie auto z czystym sumieniem) . Ja chwilami miałem ochotę pokroić TT na kawałki ale motywacją byłeś wlaśnie Ty bo innaczej na 100% stała by pod płotem i czekała na wolną chwilę których brak. Szczerze dużo zdrowia straciłem na tym aucie bo żadna tt nie dała mi tyle w kość .
    Minusem tego jest że zawaliłem sporo terminów bo auto zostało złożone i odpalone na samym początku lutego a bujam się z nim aż do teraz bo mam nadzieję że nabijam klimę i koniec przygód.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-03-2019 o 08:45

  7. #187
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Panowie fundujecie nam tu niezłą karuzelę. Trzymam kciuki za udane zakończenie projektu.
    Nie no, musicie zrozumieć, że z Pawłem jesteśmy rodzicami dwudziestoletniej dziewczyny, która jest w najgorszym okresie buntu, oporu i patoinfluencingu W procesie wychowawczy, który spadł na barki Pawła maja prawo pojawić się chwile zwątpienia i chęć oddania dziecka do poprawczaka lub szybkiego wydania za mąż - byle już się nie męczyć. Na szczęście, w trudnych momentach, możemy z Pawłem liczyć na wzajemne wsparcie psychiczne. Teraz przyszła kolej na Pawła, aby podniósł mnie na duchu, co też uczynił. Już mi lepiej, czekam z nadzieją na nabicie klimy

  8. #188
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Jeszcze raz, tu napiszę, że jest to bardzo ale to bardzo pouczający wątek/temat/projekt. Jak wiele trzeba włożyć pracy, serca, cierpliwości o pieniądzach nie wspominając, aby uzyskać zamierzony efekt w postaci pięknej czarnulki. Szacun za wytrwałość. Pozdrawiam.

  9. #189
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mogę zapytać o przebieg tego auta? Bo chyba nigdzie tutaj się ta informacja nie pokazała?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #190
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Mogę zapytać o przebieg tego auta? Bo chyba nigdzie tutaj się ta informacja nie pokazała?
    Miała 420 ale skręciłem na 157 by lepiej sie wtapiać w tłum na allegro . Fotele ładne kiera i gałka praktycznie nowe. Właściciel się nie domyśli

  11. #191
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A tak serio? bo z tego Paweł co piszesz to auto było rzeczywiście dobite mechanicznie.

  12. #192
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Po pierwsze temat świetny dla tych co myślą , kupię TT za 12 tyś, dorzucę 3 tyś i mam nówkę. Po co przepłacać za zadbaną 20 -25 tyś.
    Po drugie też mnie ciekawi przebieg, auto rzeczywiście wygląda jakby tam było dobrze ponad 400 tyś
    Po trzecie tym projektem Paweł próbuje dostać się do pracy w Muzeum Audi ;p

  13. #193
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    A tak serio? bo z tego Paweł co piszesz to auto było rzeczywiście dobite mechanicznie.
    20190204_163625.jpg
    Tu jeszcze stare zegary po 1 probie reanimacji. Potem zdechły całkowicie i wpadły drugie. Ale przebieg został zliczony z tym co zrobiłem na zegarach z mojej ( srebrnej tt) i z tymi nowymi i jest teraz z 1000km wiecej czy jakoś tak.
    Nie odnosze sie do tego co było na liczniku, było tyle i już dlatego nie wnikałem czy krecony czy nie skoro auto do totalnej odbudowy. Poprzednik kupił tanio tt. Miał ją ze 3 lata ale za dużo nie pojeździł bo tylko nieudolnie próbował ją naprawiać a jedyne jego posty to rozpaczliwe szukanie części do tt. 2 lata tt podobno stała z nadzieją że ktoś dobry się nią zajmie i jej marzenie się spełniło gdyż naiwny Paweł się ulitował nad tym biednym tt. Także auto po 220 tys może być zajeżdzone a rownie dobrze bmw e36 z nalotem 300+ może być po prostu nowe.
    Nasz forumowy kolega świstak ma taka e36 która pomimo takiego nalotu wygląda na 3 tys. Oczywiście w Polsce takie rodzyny się nie zdarzają ale to taki przykład ile warte są cyferki na wyświetlaczu.
    W Polsce mentalność ludzi jest taka że woli trupa z przebiegiem 150tys niż naprawdę zadbane i ładne auto po 300...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 22-03-2019 o 08:56

  14. #194
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    YODA JUŻ W NOWYM DOMKU!!!! Jakieś dwa drobiazgi do poprawki, ale generalnie SUPER Jak wytrzeźwieję, to napiszę więcej

  15. #195
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Quarter, Ty nie pij, Ty jeździj i ciesz się Yodą i opisuj wrażenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •