Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 211 do 222 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #211
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Skoro znacie już koszty napraw mechanicznych i lakierniczych Yody, to dodam koszty moich fanaberii – rzeczy, których pewnie robić czy kupować nie było trzeba, ale dzięki nim efekt jest, moim zdaniem, lepszy.

    - niedawno obszyta skórą kierownica: 250 zł
    - ori cup holder: 385 zł
    - nowe radio Pioneer MVH-580BT: 457 zł
    - nowe zaślepki do radie nie ori + separator antenowy: 30 zł
    - nowe głośniki Hertz 165.3 z dystansami (4 szt.): 576 zł
    - montaż audio: 500 zł
    - nowy ring LED pod drążek skrzyni biegów: 222 zł
    - wymiana oleju i filtra i insert do Haldexa: 500 zł
    - dopłata do wymiany foteli przednich na dużo lepsze: 500 zł
    - nowy zbiornik wyrównawczy: 70 zł
    - nowa osłona silnika: 300 zł
    - felgi 18”: 1200 zł
    - nowy ori brelok Audi TT: 109 zł
    - półka bagażnika: 200 zł
    - nowe dywaniki welurowe: 75 zł
    - nowe dystanse przód i tył: 285 zł
    - detailing (korekta lakieru + wosk + wnętrze): 900 zł
    - nowe opony Michelin Crossclimate+ : 2092 zł

    Razem fanaberie: 8651 zł

    A przede mną jeszcze: zawias B12 (jakieś 3700 z montażem), reflektory (pewnie 2000 z montażem), hamulce (pewnie 2000), wymiana szyby przedniej (pewnie 1000, drażnią mnie ryski), może ceramika (pewnie 2000-2500), plaster miodu (500 z lakierowaniem?), wanna do bagażnika (100) i….powoli uznam, że etap I jest zakończony Jeśli przeżyje i nie zbankrutuję, zacznie się potem droga po 400KM

    Tanio czy drogo? Kumulacja tych wydatków w krótkim czasie przyprawia o ból głowy. Ale Ci, którzy grzecznie w excelu podsumowują koszty swojej własnej choroby rozłożone w ciągu dwóch czy trzech lat, zapewne nie są zbytnio porażeni. Po prostu, tyle kosztuje doprowadzenie 20-latki do stanu, w którym zachwyca nas i innych.

    Jeśli chodzi o kosztorys Pawła, to Paweł miał zwyczajnie…pecha. Kilka czy kilkanaście problemów z tej olbrzymiej listy mogło się po prostu nie wydarzyć. W pewnym sensie ja miałem…szczęście Bo ogarnięte teraz, zapewne nie powtórzą się w ciągu najbliższych kilku lat.

    PS. Właśnie skończyłem kolejne mycie, suszenie, nakładanie QD, odkurzanie, wykańczanie środka Poorboys'em i szyb Rain-Xem. Czyli choroba w rozkwicie. Więc - warto było

  2. #212
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Trzeba być pasjonatem, by wydać tyle kasy na samo "dopicowanie" auta. Niemniej, efekt rewelacyjny.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #213
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Reflektory wymienie Ci na pewno za free. Poza tym kupil bym uzywki angliki w dobrym stanie i wtedy zrobil z nich igielki
    Przekladki przeslon to pryszcz i mozna albo z tych przelozyc albo z anglikow przerobic.
    Co do szyby to sa firmy ktore poleruja je i to z dobrym skutkiem. Wolalbym ori wypolerowac na lustro niz wklejac druga.
    Co do tej tt to tez tak uwazam ze nie byl to szczesliwy egzemplarz i zabraklo szczerosci ze strony sprzedajacego. To ze byla zapuszczona wizualnie to mnie nie przerazalo gdyz mialem ponad 95% z tych czesci. A ze wychodzily takie kwiatki po jej zlozeniu i zrobieniu kolejnych km to juz bylo pewne ryzyko gdyz kupowalem kota w worku.
    Ponadto gdybym po zakupie sie rozmyslil i postanowil sprzedac ja na czesci to mysle ze bym mial problem odzyskac te kwote ktora za nia zaplacilem ...
    Podsunowujac ciesze sie ze juz to za mna...

  4. #214
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Nie które rzeczy to serio bardzo tanio Paweł policzył widzę (z własnej autopsji mogę się wypowiedzieć) . Ja sam tylko gromadzę sobie faktury i rachunki abym potem miał do kolejnej wyceny przez rzeczoznawcę za rok (niestety zwalilem bo nie wziąłem fv za odnowę układu hamulcowego za 3000zl co było przed Summercars ). Ważne że nowy właściciel jest zadowolony i to tak w sumie jest najważniejsze !

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  5. #215
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie wyznaje sie na wiekszosci cen ale 500 za olej filtr i insert do napedu....to jakies nieporozumienie.

    Ps. Jak ktos ma mk1 i to czyta-zainwestuj te 70na zbiornik na plyn-pod maska 10lat młodziej


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #216
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie wyznaje sie na wiekszosci cen ale 500 za olej filtr i insert do napedu....to jakies nieporozumienie.

    Ps. Jak ktos ma mk1 i to czyta-zainwestuj te 70na zbiornik na plyn-pod maska 10lat młodziej

    Hubi, moje główne szczęście polega na tym, że Paweł policzył mi renowację Yody nieco łagodniej niż wynika z prostej wyliczanki kosztów poszczególnych prac i części przez niego przedstawionej - przyjmijmy, że dostałem rabat za całościowe zlecenie ogarnięcia całokształtu prac Więc nie uznałem za eleganckie i stosowne dyskutować nad ceną wymiany oleju, filtra oraz ceną insertu wraz z całą robocizną Zresztą nie mam pojęcia ile taka akurat czynność powinna kosztować. Zakładam, że w serwisie Audi pewnie z 5 tysięcy

    Patent na nowy zbiornik podrzucił któryś z kolegów z forum, nie pamiętam nawet czy w wątku Pawła czy w jakimś innym. W każdym razie dziękuję za pomysł - robi robotę rewelacyjnie, a koszta, w relacji do całości, żadne.

  7. #217
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie wyznaje sie na wiekszosci cen ale 500 za olej filtr i insert do napedu....to jakies nieporozumienie.

    Ps. Jak ktos ma mk1 i to czyta-zainwestuj te 70na zbiornik na plyn-pod maska 10lat młodziej


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ori olej plus filtr ori to 280-300zl. Insert stówke i jeszcze wymienialem uszczelkę pod sterownikiem. Nie uwazam aby to bylo duzo za taka operacje:/

  8. #218
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Luz, zwrocilem uwage bo olej z filtrem to 139, insert 109, uszczelka 15.
    Quarter, dyskusja nt cen jest zawsze stosowna, jak widzisz nie kosztuje to 5tys. Tak, informacyjnie napisalem bo wydalo mi sie zbyt duzo no i sie potwierdzilo.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #219
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Luz, zwrocilem uwage bo olej z filtrem to 139, insert 109, uszczelka 15.
    Quarter, dyskusja nt cen jest zawsze stosowna, jak widzisz nie kosztuje to 5tys. Tak, informacyjnie napisalem bo wydalo mi sie zbyt duzo no i sie potwierdzilo.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zweryfikowalem wczoraj ceny na allegro i sa tanie zestawy ktore nie wiem czy sa oryginalne. Ja za olej placilem 110-120zl a za sam filtr 160z czyms. Ale wszystko aso . Ciekawe jakie ceny byly by u naszego Michała...bo mnie czesci wyszly okolo 4 stowek:/

  10. #220
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No ja nie pisalbym o podrobkach...ps. Przeplacasz. milej niedzieli


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #221
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zweryfikowałem ceny u Naszego Michała z forum.
    Olej 99zl a filtr niestety 189zl. To tak w celach sprostowania ze nie nabijam ludzi w butelke.
    Ceny po duzych znizkach juz....
    A co do Hubi Twoich znizek to pewnie odezwe sie na pw

  12. #222
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie pisałem że nabijasz, tylko że przepłacasz.

    jak będziesz coś potrzebował to pisz.
    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •