Co do r8 to bedzie 2.0 turbo + kompresor. Na dniach dostanie caly moj setup i polowe mojego slupka. Co do budy nie mi oceniac ten typ tuningu. Wlaściciel ma taka wizje auta i sam zrobił taki design. Nie jest to moja bajka ale muszę uszanowac że ktoś ma taka wizje i zrobic co do mnie nalezy odnosnie mocy itp. Reszta mnie nie interesuje gdyz to nie moje auto i skupiam sie na to aby zrobic wlasny zakres prac poprawnie.
To tyle na temat r8

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Dzisiaj kolejne kroki nad czarnulą..
Tylne lewe nadkole i te male ognisko rdzy. Oszulifowane pomalowane preparatem reagujacym z rdzą:
20180921_172144.jpg
Potem na to podklad epoksydowy i kolor.
Generalnie jak na razie wiecej nie bylo do roboty po tej stronie.
Tarcze z tylu to jakies smietniki a ze ma stanie posiadalem prawie nowe (0.4mm mniej niz nowe) to zostaly zmienione. Zacisk rozruszany przesmarowany dzieki czemu kolo lekko sie kreci i hamulec dziala poprawnie:
20180921_172958.jpg
Generalnie tutaj juz nie ma co robic i az glupio sie przyznac ale nadkola w tej tt lepiej wygladaja niz w mojej srebrnej(oczywiście zanim robilem kompletna odbudowę zawieszenia i podwozia).
Druga strona tez juz ma zdiety prog ale jakis znawca przykleil go na mase ktora magazynowala wilgoc. Wszystko oczyszczone do golego swiecacego metalu i na to znowu preparat reagujacy z rdzą ( pomimo ze jej juz na oko nie bylo) . 20180921_175501.jpg
Potem pojdzie epoksyd i kolor
Prac zabezpieczajacych bedzie na prawde nie wiele bo ku mojemu zdziwieniu nie ma potrzeby robic nowe baranki na stare oryginalne ktore sa w idealnym stanie.
Druga strona tez dostanie "nowa" tarcze i przeglad zacisku aby dzialalo jak trzeba. Przy okazji przejrze dokladniej nadkole. Potem przednie hamulce + nadkola wywalam seryjny wydech i auto pewnie jedzie na malowanie.
A w miedzyczasie glowica się już sklada i niebawem wleci na silnik. Wszystkie zawory sa pomierzone i z innych pewniejszych silnikow. Nie bede wspominal o nowych uszczelniaczach ale wszedzie ida nowe dlatego zawory tez dostana nowe gumki20180921_222016.jpg

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Łapki usztywnione i odświeżone aby była precyzja zmian biegów:
20180925_094849.jpg

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Głowica gotowa do założenia;
20180925_224706.jpg
20180925_224718.jpg