Pokaż wyniki od 1 do 15 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W koncu tt doczekala sie czasu na grzebanko. Zakres prac bedzie ogromny i na razie jestem troszkę przerazony ile przy niej bym chcial zrobic. Ludzie latami doprowadzaja auta do takiego stanu a ja zalozylem sobie za jednym podejsciem opanowac wszystko. Oby sie udalo wykonac wszystko tak jak sobie zalozylem20180825_204726.jpg
    Niebawem kolejne fotki z prac nad auttem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Motorownia zrobiła wreszcie wylot. Sporo pracy mnie czeka przy odświeżaniu tego wszystkiego:
    20180901_082933.jpg
    Komora nie wygląda tak źle w porównaniu do innych tt ale najważniejsze ze podlużnice są proste bez zadnego naruszenia. Pomierzyłem odległości i są identyczne jak w mojej tt ktora nigdy nie miała dzwona poza szkodą parkingową typu zderzak i blotnik.
    20180901_082742.jpg
    Czarna miała małego dzwonka z przodu chociażby że poprzednik kupił ode mnie plastikowy pas przedni zderzak i lampę. Uderzenie musialo być słabę gdyż jedyne co zauwqżyłem to troszkę podgięta alu rurka od klimy ktora jest przy chlodnicy klimy.
    Błotniki i maska nie były tkniete i są z tego auta co tylko potwierdza moją teorię o lekkim udeżeniu )
    Cieszy mnie ten fakt gdyż potwierdziły się moje odczucia że problemem tej tt jest duże zaniedbanie a nie poważne uderzenie bo najważniejsze to aby karoseria byla cała i wygląda że tak właśnie jest

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Komora powoli zaczyna już wyglądać ale to nie jest finalny efekt jaki planuję uzyskać:
    20180906_092905.jpg
    Już po wstępnym czyszczeniu ukazał się ładny nie pordzewiały lakier
    Silnik powoli też się rozgrzebuje:
    20180906_093007.jpg
    Jak rozbiorę do końca to dokonam pomiarów wału, cylindra i ostatecznie zdecyduję jaką drogą pójdę aby silnik był jak nowy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Silnik został rozebrany w drobny mak i już wszystko wiadomo
    -głowica poszła na sprawdzenie szczelności i jest ok
    -panewka zaczęła się obracac i generalnie wał do szlifu ale miałem ostatni ktory czekał na specjalną okazję( nawet mario chciał go kupić ale go nie sprzedałem). Wał ma wszystkie wymiary w nominale i bicie na poziomie 0.01mm czyli ideał
    -blok przygotowałem ale podczas honowania stwierdziłem że mam jeszcze 2 inne sztuki i jeden z nich okazał się lepszy. Po honowaniu ladnie trzyma wymiary i nie ma żadnych rys ani uszkodzeń. Także zostanie splanowany oskrobany i pomalowany jak trzeba( teraz jest brzydki bo zacząłem od pomiarów a nie picowania go)
    -tłoki poprzednik wlozyl od 180tki np ajq i to w marnym stanie. Panewki nie mialy zamkow to kombinerkami je zrobil( po co?) . Takze tloki z korbami pojda z apx bo znowu mialem odlozony idealny zestaw na taka okazje.
    - panewki ida nowe i juz luzy zostaly pomierzone. Korbowody idealnie po 0.05mm a glowne wyszly po 0.04mm takze niczym aso.
    Fotek nie robilem bo na razie wszystko jest ufajdolone.
    Jak podzespoły zostaną przygotowane do montażu to będą kolejne fotki.
    Są pewne propozycje i być może silnik dostanie kute korbowody i mocniejsze zawory ale póki nie zostanie nic dogadane to idzie seria ale na nowych panewkach, pierscieniach, uszczelkach i srubach.
    Chętnie kupię prosty docisk jeśli ktoś posiada ponieważ ten jest mocno zmęczony i nie nadaje się do planowania i obijania kewlarem...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 01-09-2018 o 07:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •