Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #136
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Dzięki za wyczerpujące info

    Podglądam i kibicuję dalej

  2. #137
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cieszylem sie ze w tt nie trzeba demontować deski. Niestety ta tt to trudny przypadek i wychodza zaniedbania poprzednika:
    20190219_214418.jpg
    Wszystko wymyte. Jak bedzie nagrzewnica to trzeba to zlepić do kupy. Nie fajna robota ale mam nadzieje ze jeszcze w tym tyg tt zacznie znowu jezdzic z poprawionymi bolaczkami wieku dzieciecego...

  3. #138
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    I jest okazja, aby podejrzeć, to co jest pod deską w TT. Nieliche te puzle, Paweł masz zacięcie i wytrwałość o cierpliwości nie wspomnę.

  4. #139
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Przerabiałem temat w wywalaniem tego dziadostwa, o dziwo udało się samemu ogarnąć, 3 dni na to poświęciłem.

    Wyjmowałem ponieważ parownik od klimy był nieszczelny.

    Warto robić wszystko dookoła co tylko przyjdzie do głowy bo roboty z tym wpip. Ja żałuję że nie przyjrzałem się nagrzewnicy... niby na razie ok ale wiadomo, ma swoje lata

  5. #140
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Nie zazdroszczę Pawłowi nic a nic, ale w sumie to po cichu trochę się cieszę, że nagrzewnica walnęła teraz, a nie za miesiąc czy dwa. Pocieszam się, że wizja ukończenia Yody i pozostałych projektów i zajęcia się swoją własną TT doda Pawłowi skrzydeł i raz-dwa upora się z poskładaniem tej łamigłówki. Jakby mnie ktoś przed czymś takim posadził to....chyba bym się popłakał

  6. #141
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Quarter, sypnął bym dodatkowo grosza na wymianę parownika od klimy nawet jak na oko jest dobry - nowy to nowy

    a to są naprawdę niewielkie pieniądze

  7. #142
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Quarter, sypnął bym dodatkowo grosza na wymianę parownika od klimy nawet jak na oko jest dobry - nowy to nowy

    a to są naprawdę niewielkie pieniądze
    Paweł sprawdzał go na 100 sposobów i jest OK, więc odpuścimy. Ale dzięki wielkie za radę.

    Najgorsze, że NIKT nie ma B12!!!! Ani w Polsce, ani w Niemczech. Jeśli ktoś miałby wiedzę, że gdzieś można kupić od ręki zestaw do 8N3 1.8 quattro 224KM to będę wdzięczny za info. Inaczej założymy serię i dopiero jak B12 się znów pojawi na rynku będzie podmianka a seryjny zawias na sprzedaż. Buuuuuu......a tak się cieszyłem, ale nie chcę i nie mogę dłużej czekać.

  8. #143
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBa...69&cspheader=1

    B12 ze sprezynami eibach do quattro

    Link do aukcji ebay (na 3 zdjeciu jest komplet ktory bedzie wyslany, pierwsze 2 foty sa pogladowe) :

    https://m.ebay.ie/itm/EIBACH-BILSTEI...525f%7Ciid%3A1
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 22-02-2019 o 13:16

  9. #144
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Dzięki wielkie, ale niestety nie wysyłają do Polski. Zresztą do wszystkich trzeba dzwonić lub pisać, bo bazują na sprowadzeniu od producenta, a producent nie ma u siebie. Nawet na polskiej stronie Eibacha znalazłem "w magazynie", a po wysłaniu maila dostałem zwrotkę, że jednak nie mają. No nic, napiszę do wszystkich Niemców z ebay i zobaczymy, może akurat komuś został się jakiś jeden w magazynie. Problem jest z przednimi amorami - człowiek z rallyshop próbował mi zmotać zestaw z poszczególnych części i właśnie tych amorów brakuje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Chyba jest tak jak zakładałem - jak czegoś nie ma u producenta, to żaden sklep tego nie ma u siebie na półce. Dwa niemieckie sklepu z ebay już odpisały, że nie mają i trzeba czekać do 12 marca bo wtedy mają się pojawić w magazynie producenta. Wysłałem do 5 więc w poniedziałek pewnie dostanę pozostałe 3 odpowiedzi ale nie łudzę się. Zatem albo czekamy do połowy marca, albo wlatuje seria od Fazera.

  10. #145
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    20190221_143545.jpg

    Chciałem tutaj oficjalnie podziękowac koledze fazer za ten hojny dar.
    Nagrzewnica już złożona i już niestety budżet na tą tt został przekroczony. Gdyby nie tacy dobrzy ludzie jak fazer to było by jeszcze gorzej:/ niestety przekroczyłem już planowany budżet i włożyłem w te auto przynajmniej 1/3 więcej pracy niż planowałem czyli wnioski nasuwają się same. Auto jeszcze nie gotowe bo annubis męczy się z zegarami bo to kolejny problem.
    Tutaj kolejne podziękowania bo gdyby nie cierpliwośc tego człowieka do mnie i do tej tt to bylby kolejny duży cios finansowy ale tak to liczę na łagodny wymiar kary

    Mam nadzieję że teraz auto będzie już jeździć i zostaną same smaczki ale po tym doświadczeniu nie zanosi się prędko na kolejną taką renowację auta ktore jest w tak kiepskim stanie i nie mam możliwości nim pojeździć przed zakupem gdyż jest to spore ryzyko. Poniosłem je i niestety musiałem wymienić prawie całe auto a jeszcze nie wykluczam że jak zacznę nawijać kolejne kilometry to może coś zaskoczyć a zapewne przynajmniej 200km chcę nią zrobić...do tej pory zrobione ze 300 km i wyszlo całkiem sporo i teoretycznie wszysko zostanie usuniete przed kolejnym odpaleniem auta
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-02-2019 o 11:37

  11. #146

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Ja mam B16 na sprzedaż. Przod do regeneracji bo skrzypi. A na tył mam nowe B6.
    Części TT 8N 225KM i R32

  12. #147
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    Ja mam B16 na sprzedaż. Przod do regeneracji bo skrzypi. A na tył mam nowe B6.
    Dzięki, ale nie. Założenie dla Bila to nuffka sztuka i minimalna gleba, a to daje B12. Najwyżej pojeździmy trochę na serii od Fazera (dzięki Fazer!) i przed majówką zrobi się podmiankę. A może Najdroższa uzna, że seria jej w 100% wystarcza i będę bogatszy o 3k

  13. #148
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Dzięki, ale nie. Założenie dla Bila to nuffka sztuka i minimalna gleba, a to daje B12. Najwyżej pojeździmy trochę na serii od Fazera (dzięki Fazer!) i przed majówką zrobi się podmiankę. A może Najdroższa uzna, że seria jej w 100% wystarcza i będę bogatszy o 3k
    I ja ma nadziej, że uda Wam się nawinąć jeszcze trochę kilometrów na zawiasie z "Ośki" (nie miałem z nim problemu czego Wam życzę), zanim nie wymienicie na docelowe zawiasy. Muszę przyznać, iż rozejrzałem się po tutejszym rynku, w czym pomógł mi nasz kolega z forum Arttur, właśnie pod kątem zawieszenia. Jest tu zdecydowanie większy wybór i dostępność. Przesyłam link do strony https://www.summitracing.com/parts/b...del/tt-quattro Jak widać cena po przeliczeniu nie jest niska + wysyłka drogą morską i czas, 19 marca mógłbym mieć zestaw u siebie (jeżeli zamówiłbym go dziś) - wysłanie do Polski drogą morską to 4-6 tygodni i cena ok. 50 USD (zależna od wagi i gabarytów). Teoretycznie na początek maja mógłbyś mieć. Będę przywoził sobie takie zawieszenie, więc mógłbym wziąć też dla Ciebie, ale to nastąpi dopiero w wakacje 2020 r. Miejmy nadzieję, że trochę Ci posłuży to z "Ośki", i w tym czasie będzie już dostępne B12 na polskim rynku. Jeżeli będzie taka potrzeba, aby ściągnąć te zawiasy z USA, to chętnie pomogę. Pozdrawiam.

  14. #149
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Wielkie dzięki Fazer! Tarmoszę się z myślami - z jednej strony chciałbym już przyspieszać z auTTkiem (celowałem w połowę marca najpóźniej), z drugiej szkoda nie założyć docelowego zawiasu kiedy jest taka możliwość. Wszyscy potwierdzają 12 marca jako datę kiedy B12 powinno znów pojawić się na rynku, ale krwią nikt się nie podpisze. Gdyby tak było to ok. 17-19/03 pewnie byłoby u Pawła, dzień roboty na zmianę i 21 gotowe. Ściąganie z US nie ma raczej sensu, będzie później, jakieś cło się może napatoczyć. No, nie wiem....Pogadam z Pawłem - jeśli na Twoim zawiasie autko stanie gotowe na przyszły weekend to chyba tak je odbiorę, a potem trzeba będzie doliczyć $ na zmianę na B12. Jeśli nie, to zawsze możemy zaczekać do 12 marca - jeżeli B12 na rynku się pojawi to kupujemy, jeśli będzie poślizg to zakładamy Twoje. Pozdrowienia!!!

  15. #150
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    12 marca już tuż tuż, wytrzymasz - sprawdź jeszcze tu https://eibach.pl/zawieszenie-obniza...22-pi-791.html (jak jeszcze nie sprawdzałeś, może coś drgnęło?). 3 mam kciuki za ten projekt i jak tylko mogę, to pomogę Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •