Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #196
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Gratuluję nowego nabytku, oby służyła i cieszyła jak najdłużej!!! To traz nie pozostaje nic innego jak zrobić mały spocik, aby można było zerknąć jak to wszystko wygląda finalnie. No i oczywiście gratuluję Pawłowi wytrwałości, bo jak wiadomo sporo nerwów go to kosztowało.

  2. #197
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Zakładaj swój temat i opisuj co i jak

  3. #198
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Oficjalnie gratuluję!

  4. #199
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Bardzo wszystkim dziękuję - za gratki, za zainteresowanie projektem, za trzymanie kciuków, za pomoc (Fazer, Annubis!!!), za fajne fanty w stanie zgodnym z opisem (4Mario, oOKillerjezOo, Grabaż) i za ogólnie fajny, poza drobnymi wyjątkami, klimat wokół tego projektu. Pawłowi podziękuję oczywiście już w nowym wątku o Yodzie - bardzo sobię cenię współpracę z Pawłem przy tym projekcie....i mam nadzieję, że spotykać się będziemy jedynie przy okazjach towarzyskich, robienia modów i okresowych wymian, no i na zlotach i spotach

    Niestety, cały ten weekend był w niezłym chaosie, więc na dobrą sprawę....nawet nią jeszcze porządnie się nie przejechałem Najdroższa wracała z Płońska do Wawy i trochę udało się wczoraj pojeździć przed imprezą urodzinową. Pierwsze wrażenia - naprawdę pozytywne. Kilka drobiazgów jeszcze pewnie poprawić będzie trzeba, ale ogólnie - cool Banan na twarzy Najdroższej to duża przyjemność - warto było czekać jak na Ferrari Poza tym....w kategoriach lansu to auTTko wygrywa ze sztukami, gdzie lusterko wsteczne kosztuje tyle co Yoda. Dlaczego? Bo ona ma historię do opowiedzenia! O tym jak była rozbierana, pieszczona, smarowana.... A o czym może opowiedzieć właściciel, dajmy na to, najnowszego Q8? O tym jak składał podpis nad kropkowaną linią???

    OK, poogarniam się, zrobię jakieś foty i niedługo przygotuję pierwszy post w nowym wątku: YODA by PAWEL-2005: NEW BEGINNING

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobre emocje!

    P.S. Spocik obowiązkowo będzie jak wszystko zrobimy i znajdę chwilkę na przywrócenie blasku - kocham czarne auta, ale doprowadzają do płaczu kurząc się w tempie nieprawdopodobnym...
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 25-03-2019 o 21:15 Powód: Dodanie P.S.

  5. #200
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Jeszcze raz gratulacje nowego czlonka rodziny i ciesze sie ze felgi trafily w dobre rece !

  6. #201
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Quarter, bardzo fajny wpis

    Zatem czekamy na nowy temat i dalszą historię Yody

  7. #202
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Moje najszczersze gratulacje dla Ciebie i dla Pawła. Była to zapewne męcząca podróż dla obu z was, ale dobrze się zakończyła (a zarazem rozpoczęła). Oby auttko służyło jak najdłużej, bo widać, że z dobrych rąk odeszła i do tak samo dobrych przybyła. Szybciutko temacik trzeba założyć i pokażesz wszystkie zakamarki.

  8. #203
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Nie ma to jak się czeka na coś długi okres czasu a tym bardziej na auto. Wyobrażam sobie banana na twojej twarzy jak zasiadles za sterami i ruszyłeś hehe. Oby ci służyła lata . TT rules

  9. #204
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Gratki dla Pawła i Quarter.
    Kawał pracy i nerwów.
    Szacun!

    A teraz niech śmiga!

    Pozdr
    Miki

  10. #205
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Jeszcze raz gorące podziękowania!!!! Zapraszam za chwilę do nowego wątku o Yodzie!

  11. #206
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Podsumowując prawie rok temu kupiłem sobie tania tt mk1. Wersja 225 silnik apx rok 1999 a cena tylko 5 tys. Mirek pomyślał że okazja bo walnięta niby tylko uszczelka pod czapką. Wzial lawetę i pojechał na miejsce.
    Na miejscu mirek stwierdził że coś się z tego zrobi bo na vagu jest w miarę ok. Silnik to jednak padlina bo panewka raz sobie zastukala. Nie dalo się zbytnio jeździć trupem bo vmax to jakies 30-40km i po 400m wrocil na plac. Auto juz nie chcialo odpalac wiec wyciagarka i wio na lawete.
    Szczesliwy jakie to cudo kupil mirek zalozyl ten temat.
    Po jakims czasie pojawily sie male moce przerobowe i się zaczęła przygoda pt. Jak zostać Mirkiem handlarzem
    5500zl-koszt auta + laweta i paliwo
    650zl koszt oc na caly rok
    2700zl -Demontaz , rozbiorka mycie , malowanie i skladanie , wrzucenie silnika odpalanie docieranie itp
    400zl oleje filtry (docieranie + docelowy olej) i glikol
    500zl kosmetyka komory + malowanie calego osprzetu pod maska + polerka wybranych elementow
    700zl paliwo na docieranie, krazenie testowanie i szukanie niowych usterek
    500zl- planowanie i kompletny remont głowicy
    3000zl- rozbiorka tt do gołego szkieletu ( nie liczac samego silnika) poza deską i zawieszeniem ( potem do tego niestety wróciłem) i ponowny montaż z ustawianiem szczelin
    3500zl malowanie auta ktore zostalo przygotowane przeze mnie
    250zl kurs lawety w 2 strony
    300zl serwis klimatyzacji i 3 krotne nabijanie jej
    1300zl panewki , pierscienie , wszystkie uszczelki ,sruby glowicy i podpor, 4 simmeringi
    400zl wał korbowy nominał , bicie 01mm
    400zl 4x tloki apx + korby ( byly od 180tki jakies padliny)
    400zl kompletny blok z podporami
    300zl modyfikacja 3x poduszek silnika
    350zl pompa paliwa
    100zl wtryskiwacz 380ccm
    800zl turbina k04
    1500zl kompletne sprzęgło obite kewlarem
    70zl modyfikacja tip
    100zl pomaranczowa zlaczka na turbinie
    100zl nowe sruby i uszczelka turbiny
    500zl wymiana turbiny
    150zl kompresor klimy
    100zl wymiana kompresora
    1500zl układ wydechowy + montaż
    200zl 2x idealne smic + ich odswiezenie
    150zl chlodnica klimatyzacji + jeden przewod
    100zl naprawa linki wybierakow
    200zl naprawa uszkodzonej instalcji silnika + wtyczki
    400zl plastiki pod maską+ spinki
    700zl wymiana nagrzewnicy + nagrzewnica
    1000zl podsufitka ze wszystkim co wystepuje w aucie , tworzenie nowych boczkow w drzwiach, drugie tylne , tylna kompletna kanapa , podmiana wszystkich zmeczonych elementow i uzupelnienie brakow spinek itp
    1000zl drugie zegary plus robocizna ( bede musial odrobic w polu u annubisa ;/)
    100zl regeneracja galki zmiany biegow
    100zl wlew paliwa
    700zl naprawa ukladu hamulcowego + wymiana 4 tarcz na prawie nowe
    1000zl 2x amortzatory( bede musial sie odwdzieczyc koledze fazer) , 2x nowe koncowki drazkow , sworzen , 2 poduchy amorkow lozyska , robocizna + geometria
    200zl boczne oslony silnika, 2x kierownice powietrza + 1x nadkole
    200zl wymiana przegubu + sam przegub
    100zl uzupelnienie wszystkich zaslepek w podwoziu auta, drzwiach i innych drobnych braków
    500zl konserwacja i prostowanie rantow podwozia + zabezpieczenie jednego małego ogniska korozji w nadkolu
    300zl wymiana wiatraka, termostatu i termowłącznika + czesci ( uzywany tylko wiatrak)
    300zl regulacja szyb , drzwi plus wymiana lewego calego zamka
    200zl regeneracja lamp ( pewnie do poprawki gdyz troszke nie jestem zadowolony z efektu)
    400zl wymiana modulu komfortu kodowanie kluczyka + modul komfortu( najdrozszy ze wszystkich numerow:/)
    150zl naprawa mechanizmow lusterek + czesci
    100zl przeglad tt
    100zl wymiana uszczelek klapy drzwi + uszczelki
    150zl wymiana filtra paliwa + powietrza + czesci
    To sa rzeczy wymienione przeze mnie + mniej wiecej koszty napraw dla wersji podstawowej. Liczone na szybko i zapewne pominałem troszke zabiegów ktore wykonałem.
    Dodatkowe gadżety nie byly tutaj wymieniane gdyż to była dobra wola przyszłego nabywcy a nie mój obowiązek.
    Ta okazja kosztowala ponad 32 tys zł a wiem że jakbym liczył na bierząco każdą operację wykonaną przy tym aucie kwota sięgnęła by zdecydowanie grubo ponad 35 tys do 40 tys za wersję podstawową gdyż jeszcze wielu rzeczy nie policzyłem a nie mam przed sobą listy z kosztorysem i kwoty wziąłem na szybko zapewne zaniżając niektóre usługi/wymiany.

    Podsumowując nie była to okazja mojego życia. Mam nadzieję że będzie to przestrogą dla innych mirkow ktorzy kupili by okazję i zlecili takie naprawy warsztatowi. Poza tym jeszcze czuję się zobowiązany wobec Quartera i pewnie coś jeszcze czasu będę musiał poświęcić na te auto gdyż nie jestem tym mirkiem o którym tutaj pisałem.
    Efekt przed;
    20180511_084907.jpg
    20180511_084851.jpg
    Po
    20190305_000821.jpg
    20190120_194029.jpg
    Komora przed;
    20180511_084937.jpg
    Po:
    20190305_000407.jpg
    20190204_190243.jpg
    Z zewnatrz przed;
    20180509_123032.jpg
    20180511_084804.jpg
    Po:
    received_1837750406331484.jpg
    received_552591318568218.jpg
    Tym akcentem mogę śmiało zakończyć ten temat gdyż kontynuacja jest w temacie nowego właściciela.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-04-2019 o 10:42

  12. #207
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Wow, sporo tego. O ile się nie pomylilem w liczeniu to wyszło mi ok. 32 tys. Tak z ciekawości zapytam czy to tylko części czy części z robocizną?

  13. #208
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Wow, sporo tego. O ile się nie pomylilem w liczeniu to wyszło mi ok. 32 tys. Tak z ciekawości zapytam czy to tylko części czy części z robocizną?
    Cos tam jeszcze dopisuje i juz jest ponad 33 zblizajace sie do 34. Czesci + robocizna ale po takim czasie ciezko wszystko zapamietac. Także garaż uszczupliłem dosyc mocno...
    Jak podumałbym jeszcze to pewnie dojechalbym do 40...ale chyba szkoda na to czasu i lepiej o tym nie myslec...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-04-2019 o 10:38

  14. #209
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Z drugiej strony ile doświadczenia dzięki temu zdobyłeś, a to już się tak łatwo na pieniądze nie przekłada. Potraktuj to jako inwestycję

  15. #210
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    No błagam . Nie ujmuje ci pracy pracy w żaden sposób, wręcz doceniam bo trzeba mieć łeb do tego .
    Chce się tylko odnieść do wpisu : Mam nadzieję że będzie to przestrogą dla innych mirkow ktorzy kupili by okazję i zlecili takie naprawy warsztatowi.

    Przecież nikt o zdrowym zmyśle nie kupuję auta w takim stanie z myślą że zrobi pakiet startowy i auto będzie śmigać , jeszcze zarobi na siebie , a paliwo samo się wytworzy ... Auto pod zdjęciach wygląda na totalny syf, z zewnątrz jak i w środku . To dosyć logiczne że skoro ktoś jeździl autem w takim stanie to na pewno w żaden sposób nie dbał o wymiany części eksploatacyjnych , dziwne że nie zapaliła ci się lampka w głowie . To normalne że jedno zaniedbanie generuje kolejne koszta , kolejna usterka nie ogarnięta na czas niszczy coś dalej i robi się takie koło , że potem się inwestuje tyle tysiakow by doprowadzić to do ładu

    Fajnie że ostatecznie się uporales z auttkiem .
    Osobiście uważam że kupiłbyś w o wiele lepszej kondycji Anglika i zajął się resztą , zaoszczędzając dobry zapas gotówki .

    W każdym razie teraz jest konkretna furka
    Ostatnio edytowane przez nox2k7 ; 06-04-2019 o 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •