Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 222

Wątek: Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Audi TT apx - renowacja by Pawel-2005

    Witam w tym temacie.
    Od wczoraj jestem posiadaczem kolejnego już audi TT apx z 99 roku. Zakupiłem je od kolegi z forum za niezbyt wygórowaną kwotę. Po oględzinach stwierdziłem ,że auto będę odbudowywał ponieważ na rynku pełno jest anglików na części albo zaniedbanych TT. Ta sztuka też ma sporo elementów które wymagają poprawy ale tak się składa ,że posiadam pełno elementów po anglikach w bardzo ładnym stanie którymi planuję obdarzyć tą tt.
    Co by nie gadać auto wygląda obecnie tak:


    Co do moich wniosków tak na szybko to auto generalnie jest całe bez jakiś grubszych przygód ( podczas rozbiórki ostatecznie się okaże). Elektryka jest ok bo nie ma dziwnych błędów. Silnik jest do wyjęcia i kompletnego remontu co nie jest dla mnie żadnym problemem.
    Plan co do auta jest taki aby wykonać w nim:
    -remont silnika wedle swoich standardów z pełną dokumentacją wszystkiego aby był jak te które jeżdżą po Polsce
    -usprawnienie zawieszenia i wymiana wszystkiego co jest niezbędne a coś tam puka
    -przejrzenie układu hamulcowego i wymiana co potrzeba np. tylne tarcze
    -doprowadzenie układu wydechowego do idealnego stanu i pewnie zrobienie nowego dp
    -zegary polecą na pełną regenerację do kolegi annubis jeśli mi nie odmówi bo obecnie fis jest w tragicznym stanie
    -cała szara podsufitka zostanie zastąpiona nową czarną i wszystkie zniszczone elementy będą zamienione na takie w ładnym stanie
    -lakier miejscami jest ładny ale na drzwiach jest głeboka rysa,tylni błotnik ma jakiś solidny odprysk a przedni błotnik ktoś oszlifował i nie pomalował zostawiając na szczęście powierzchowny nalot rdzy. Rdzy w tym aucie na prawdę nie ma dlatego postanowiłem ją odbudować i po rozmowach z lakiernikiem najprawdopodobniej cała zostanie pomalowana aby nie robić ciapek na poszczególnych elementach.
    Posiadam bardzo dużo części z anglików którymi poratuje tą TT tak aby ta sztuka była naprawdę godnym egzemplarzem bez elementów które by ją szpeciły.
    Na koniec planuje zrobić soft aby auto dysponowało moce około 260km i 350nm i była zdrową serią z nowym silnikiem i małym bonusem w postaci dodatkowych koników.
    Nie będę ukrywał iż to TT kupiłem z zamiarem kupna ,solidnego odnowienia i sprzedaży. Sporo ludzi do mnie pisze ,że szuka dobrej zdrowej TT dlatego chciałbym ją doprowadzić do takiego stanu aby z czystym sumieniem mógł ją komuś sprzedać dać na nią gwarancję i dać nowe życie tej TT gdyż pomimo ,że jest troszkę zapuszczona widzę w niej potencjał.
    Jeśli będą zaintereswani to mogę tutaj prowadzić relacje z prac nad autem bo zakres renowacji będzie począwszy od silnika i całej mechaniki poprzez renowacje środka i kończąc na lakierze.
    Auto w moim posiadaniu będzie przynajmniej 6 miesięcy i zapewne troszkę nim pojeżdżę po renowacji aby wyeliminować choroby wieku dziecięcego gdyż przejechałem nią 200m i wróciłem na lawecie .Po tym sprawdzeniu chciałbym je sprzedać za rozsądne pieniądze adekwatne do stanu w jakim będzie a ktoś będzie się cieszył TT w której na prawdę nic nie trzeba będzie robić tylko się cieszyć jazdą .
    Ja sam mam swoje sreberko już prawie 10 lat ( niedługo będzie 10 lat razem) i będę jej wierny dlatego z tą czarną kiedyś będę musiał się rozstać
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-05-2018 o 16:58

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Fajny projekt się szykuje. Takie trochę " Pimp my ride" albo "Wheeler Dealers"
    Z tego co wiem masz wiedzę i doświadczenie, więc o efekt końcowy jestem spokojny.
    Życzę powodzenia i czekam na relację.

  3. #3
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Jak masz kiedy, czym, za co i gdzie to jest to super zabawa. Powodzenia i liczę na fotorelacje.

  4. #4
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Świetny pomysł. Super projekt się szykuje Koniecznie relacjonuj po kolei

  5. #5
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    No no Paweł dobra robota się szykuje. Napewno po zabiegach u ciebie znajdzie się napewno ktoś kto odkupi od ciebie odnowiona tt powodzenia

  6. #6
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Bardzo dobry plan ! również podpinam się pod grupę obserwatorów oraz polecających Cię BRAWO Paweł !

    ps. czy tam z tyłu nie stoi czasem autko od Żuczka ?

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bardzo dobry pomysl, zgodnie ze sztuka zostanie odratowane pare aut, przyszli kupujacy beda mogli ze spokojna glowa kupic auto przejrzane, odnowione, i co najwazniejsze - nie bedzie to kot w worku. Super Pawel, powodzenia, mysle, ze na tej sztuce sie nie skonczy

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Super koncept. Powodzenia
    Bede śledził z zaciekawieniem.

    Pozdr
    Miki

    Ps.
    szkoda, ze nie roadster (bo szukam)...

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Gdybym coś takiego przeczytał podczas poszukiwań auta dla siebie, to już dawno by leciała wiadomość na priv mówiąca że jestem pierwszy w kolejce jak skończysz Świetna sprawa i miło będzie się czytało opisy prac!
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ciekawy wątek się szykuje. Rób porządną relację fotograficzną z opisami to i nowsi stażem coś się nauczą
    Będę obserwował i trzymam kciuki.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Paweł, super że zrobiłeś z tego wątek!

    Każdy zobaczy ile potrzeba nakładu pracy i kasy aby TT była zdrowa

    I tak jak Arttur pisze, taki temat może być kopalnią wiedzy dla nowych użytkowników bo z tego co czytam/rozmawialiśmy autko ma standardowe bolączki dla tego modelu

  12. #12
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jakbyśmy mieli bliżej do siebie Paweł to jeszcze by się nawiązało współpracę i ja bym zadbał żeby autko dodatkowo wewnątrz i zewnątrz wyglądało jak nowe ahhh piękne by to było ... czekamy na rozwój wydarzeń WIIIINNNCYYYYJ !!

  13. #13
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Świetny pomysl na pewno bedzie wielu chetnych na takie auto, sam bym bral czekam na kolejne posty

  14. #14
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Czekam foty przed i po zmianach

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Fotek na pewno bede sporo cykal bo dzis przejrzałem caly garaz w poszukiwaniu szparaglów do tego auta. Generalnie wszystko jest
    Jedynie przednie lampy a raczej prawa moze wymagać wymiany ale bedę musial sie skontakowac z Markiem z czarnej Tt co robil renowacje lamp( ma ktos numer? Bo ja zgubiłem)
    Fotel kierowcy mam w stanie średnim ale może sie coś fajnego trafi a jak nie to zobaczymy co z obecnego uda mi sie zrobic za pomoca specyfików
    W aucie już oszlifowalem naloty i poszla 1 warstwa zabezpieczenia. To jest tylko tymczasowe aby auto moglo sobie czekac na lakiernika bez korodowania. Pierwszy mini element już odnowilem ale to detal. Niestety inne tt czekaja i ta sztuka troche poczeka ale nie moglem pozwolic by delikatne naloty przerodzily soe w powqzna rdze.
    Co do fotek to planuje ich duzo robic i zdecydowanie wygodniej bedzie mi wrzucac je przez fb. Opisy moge tutaj kopiowac i linki podsylac na fb bo pewnie zaloze jakis taki profil TT gdzie bede umieszczac fotki. Dzisiaj prawie kazdy fb ma chyba ze ktos poleci mi jakis serwer gdzie fotki beda sie bardzo szybko dodawac bo na razie wrzucanie na fotosik i robienie miniaturek trwa bardzo dlugo a co jesli fotek moze byc dziesiatki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •