Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

  1. #106
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Rozwiń temat tego leda w bagażniku (podaj prosucenta, link do sklepu itp.) bo u mnie zawsze był tam problem aż dałem sobie spokój.

  2. #107
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Rozwiń temat tego leda w bagażniku (podaj prosucenta, link do sklepu itp.) bo u mnie zawsze był tam problem aż dałem sobie spokój.
    Również jestem ciekawy coś tam wsadził ponieważ ja tak samo poległem a nie ukrywam, że w bagażniku przydałoby się więcej światła

  3. #108
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Standardowo w takich pieniądzach, chińszczyzna. Zamówiłem całkowicie przypadkowo.
    https://pl.aliexpress.com/item/32898228139.html
    Mnie wyniosło 0,01$=0,04 zł / 2 sztuki. Jak ktoś się zna na ali, to był kupon 1,01-1$.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #109
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Swoją drogą kupiłem na ali za kilkadziesiąt złotych zestaw zmieniający wewnętrzne oświetlenie VW Touarega na LED. Zestaw zawierał chyba 21 żarówek, popakowane kompletami i opisane w które miejsce należy je wsadzić. Jestem pod wrażeniem. Działają i wszędzie dobrane długości itp. W Polsce zestaw wychodził 2 razy więcej.

  5. #110
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Przedświąteczne mycie, rzecz obowiązkowa

    a1.jpg

    Magia Oolong Gray

    a2.jpg

    ... I troszkę lansu z nowym kolorem zacisków Efekt nie jest idealny, mimo iż poświęciłem 9 godzin w warunkach serwisowych. 1.5 godziny szczotkowania zacisków, 2 warstwy podkładu i 4 warstwy lakieru. W tej chwili planuję równiez odnowić napis "TTS" na zaciskach. Co o tym myślicie?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #111
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jak moja w forzy
    Kolor robi roboteee, a zaciski z daleka na zdjeciu fajnee czym je malowales? Mozesz na pw podeslac, ja w poprzednim aucie malowalem na zolto farba sygnalowa zolta rewelka wyszlo kauczukowa wytrzymale na uderzenie bylo 0 odpryskow a temperatura nic nie robila

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  7. #112
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Foliatec Neon Orange. Zestaw przekonał mnie przede wszystkim kompletnością, choć nie wiem czy bym nie kupił Wrocławskiej podróbki z allegro. Szczotka druciana dość mała, a słoiki z taką pojemnością, że dwa auta bym na tym zrobił.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #113
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dziś mocowałem kabel pod kamerkę. Gdyby ktoś chciał grzebać od podsufitki do radia, polecam sprawdzić anglojęzyczny filmik z mocowania mikrofonu w Audi TT 2007-2014. Zdecydowałem się puścić kabelek koło obudowy kabli lusterka, podsufitka, prawy słupek A, wzdłuż deski w dół, na przekątnej pod gumowymi dywanikami, pod fotelem aż do tylnej zapalniczki. Nietypowe obejście, ale pomysłowe i kabel wystaje jedynie na końcu dywanika i z tyłu.

    z3.jpg

    Gdyby ktoś potrzebował porad - po pierwsze w tylnej części mocowanie to bolec w trzpieniu, który trzeba wyciągnąć (środkowy element), po czym obudowa wychodzi sama (zewnętrzny element).

    z2.jpg

    Druga sprawa to bardzo denerwujące spinki. W pierwszej kolejności należy wyposażyć się w rezerwowe, a każdy pogięty należy wyprostować. Po drugie trzeba DOKŁADNIE włożyć spinkę, bo jak się dociśnie krzywo, od razu się gną i trochę męczą gniazda. Polecam powtarzać aż do skutku. Zgięta spinka ucieka na bok i nie ma szans trzymać odpowiednio elementu.

    z1.jpg

    ... U mnie 4 spinki wymieniłem, w tym
    w słupku A, który był był średni i powodował czasem trzeszczenie
    przy pasie pasażera, który ktoś kiedyś zgiął i zostawił źle włożone
    w tylnym prawym boczku, gdzie jednego brakowało,
    w tylnym prawym boczku, gdzie jeden był pogięty

    Z dodatkowych porad, spinki podwójne zabezpieczające zgodnie z filmikiem wyjmujemy, a włożyć można pierw w gniazdo, potem przycelować w kołowy większy otwór i docisnąć pierwszy stopień, przesunąć grot w kierunku blokady i docisnąć całość.

    Wracając do tematu zacisków - modyfikacja bardzo na plus. Sąsiedzi zwracają na to uwagę. Dopiero teraz widać na starszych zdjęciach, jak tego brakowało. Napis TTS odmaluję w ciągu najbliższych dni, bo zdecydowanie poprawi to prezencję.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #114
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Chyba mam zbyt dużo wolnego czasu, bo kolejny wpis serwisowy. 2 dni temu zająłem się napisem na zaciskach. Może pierw pokażę efekt:

    zz.jpg

    Sam w 100% nie jestem przekonany i taki też nie byłem podczas malowania. Roboty strasznie dużo w oklejanie, a potem jeszcze odklejanie. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby wziąć odpowiedni pędzelek i machnięcie tego od ręki. Niemniej myślę, że efekt się poprawi, gdy napis się zabrudzi eksploatacją i przestanie aż tak wyróżniać. W szczególności, że wyszła mocna śnieżna biel, a miejsce jest narażone na brud.

    Jeszcze w kwestii spinek - od razu mniej trzeszczy

    Ps. Dziś (2.01) wziąłem spinki widoczne na wcześniejszej fotce. Próbowałem wyprostować, by mieć w zapasie. W aucie są 3 rodzaje spinek:
    - Zabezpieczone (z dwoma łebkami, czarne, dłuższe) - ich lepiej nie połamać.
    - Srebrne (średnie, między innymi w mocowaniu kabiny) - nie polecam prostowania. 2/2 spinki złamały się dokładnie w ten sam sposób. Są zbyt twarde i trzeba mieć w razie co inne na zastępstwo.
    - Czarne (krótsze, między innymi w bagażniku) - łatwo się prostują.
    Srebrne i czarne zastąpiłem tym samym typem i wyraźnie elementy przestały trzeszczeć.

    Podrzucę również zdjęcie z perspektywy. Przy temperaturach przy 0 nie ma jak umyć... Ale przez zaciski auto robi wrażenie

    zd.jpg
    Ostatnio edytowane przez marik ; 02-01-2020 o 14:40
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #115
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W temacie niewiele się dzieje. Auto sprawuje się bez zarzutu. Sprzyjające warunki doprowadziły do umycia, nawoskowania auta i wyczyszczenia skór. Do tego wymiana na letnie opony.

    d3.jpg
    d2.jpg
    d4.jpg
    d1.jpg

    Przebieg sobie powoli rośnie, autko służy głównie na trasy i zakupy. Jakieś 151 tysięcy na liczniku. Pierwotnie miałem w planach sprzedać auto do czerwca, jednak postanowiłem dać mu dodatkowy rok. Oczywiście za dużo serca włożyłem, by sprzedawać po niskiej cenie. No i uczciwe sprzedanie samochodu nie jest łatwe.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #116
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Umyte, nawoskowane i wyczyszczone skóry to można sprzedać

    Czym tam woskujesz i czyścisz fotele?

  12. #117
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Raczej na odwrót - mniej się chce sprzedawać. Co do czyszczenia, opisywałem głównie w temacie o detailingu. Skóry - Colourlock, wosk - Collinite.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 11-04-2020 o 08:42 Powód: Błędne emoji
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #118
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Raczej na odwrót - mniej się chce sprzedawać. Co do czyszczenia, opisywałem głównie w temacie o detailingu. Skóry - Colourlock, wosk - Collinite.
    Nie dziwie się, na zdjęciach wygląda jak z okładki

    Czeka mnie takie samo czyszczenie dlatego dopytuję, ponieważ efekt końcowy jak dla mnie bomba

  14. #119
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...Auto-detailing

    Polecam przeszukać temat. W razie dodatkowych pytań również służę pomocą. Wosk twardy i odpowiedni impregnat do skór dają spokój na kilka miesięcy.

    A rozwijając temat - jestem przygotowany do wygłuszenia dachu i chyba to zrobię. Więc w ciągu kilku dni może się pojawić mała aktualizacja.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  15. #120
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    ... I jeszcze tego samego dnia się zabrałem za wygłuszenie dachu. Nie każdy może być w temacie, więc krótko opiszę; TT Mk2 ma wadę techniczną/użytkową w postaci zbyt małej ilości pianki w podsufitce. Przez to generowane są mikro zawirowania powietrza między uszczelką górnej linii okien. Naprawa tego polega na podważeniu uszczelki albo przy masce, albo przy koncu (gdzie znajduje się łączenie poprzeczne) i podwijanie uszczelki w celu znalezienia przerw w gąbce. Każda taka przerwa powinna być wypełniona gąbką. Najlepiej by to były paski prostopadłościenne o przekroju kwadratu, lub prostokąta. Najlepiej wsadzać gąbkę tak, by jej zewnętrzny brzeg nie wpadał głębiej, a był na równi z górną i dolną krawędzią. Polecam filmiki na YT. U siebie postanowiłem wypełnić część od przodu do łączenia szyb w drzwiach. Miałem też okazję być jakieś 350 km w trasie, więc od razu pochwalę się efektem - Zdecydowanie mniejsze szumy przy słupku A. I to mimo zmiany opon na letnie (które są cichsze, przez co szum wiatru powinien być bardziej słyszalny).
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •