Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

  1. #91
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Ja się przymierzam do takiego
    Zobacz ofertę: PODNOŚNIK NISKOPROFILOWY ŻABA 2T YATO YT-1720 https://allegro.pl/oferta/podnosnik-...720-7684362118

    Nie kupuj tych z nadstawka, w podpórce jest w środku otwór na ta nadstawke.
    jak podnosiłem takim podnośnikiem za śrubę od sanek to śruba pod ciężarem auta przebiła gumę wbijając ja w ten otwór.
    Bylo to dość gwałtowne i miałem chwile strachu czy się coś w aucie nie pogięło.
    podnośnik udało sie oddać.
    Poniżej ten, którego nie polecam.
    Ta guma tez guzik warta lepiej kupić sobie wieszak do rury wydechowej za 3zl do podkładania.


    Zwróć uwagę żeby w podpórce nie było otworu.



    Pozdr
    Miki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #92

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Jak już kupić to proponuję takie coś. Posiadam (tylko niebieskie) i polecam.
    https://allegro.pl/oferta/podnosnik-...a-6385ce330591
    Pozdrawiam.

  3. #93
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Może i jeszcze się nie pochwalę pomalowanymi zaciskami, za to spotkanie z pewną tajemniczą śnieżynką (całkowicie ustawione :P ) zaprezentuję;

    6.jpg
    4.jpg
    2.jpg
    3.jpg
    7.jpg
    8.jpg
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #94
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Żeby ze spotkania z "pewną tajemniczą śnieżynką" nie wyszły jakieś mini TT/TTS

  5. #95
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A żeby nikt nie zarzucił, że stoi taka samotna i zaniedbana...

    1.jpg

    2.jpg

    3.jpg

    Niestety pył spowodował konieczność przemycia po 2 dniach. Można było przy okazji sprawdzić, jak wosk się sprawdził.

    4.jpg
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #96
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    I żeby nie było, że tylko woskuję...

    1.jpg

    2.jpg

    Oczywiście z podziękowaniami dla kolegów, którzy udostępniali fotorelację z rozbierania bagażnika. Osobiście liczyłem, że znajdę też tam skrzynkę bezpieczników i te przejrzę/przeczyszczę. Niestety pusto. Dla osób, które nie zrozumiały zdjęć - klapka wlewu mimo dźwięku się nie otwierała. Z drugiej strony otwierałem, smarowałem i nic. Dźwięk jest, klapka zamknięta. Trochę wstyd podważając na stacji plastikowym patyczkiem. A dokładniej co się stało? Trzpień wypadł z elementu nasadkowego i tym samym przełącznik stracił połączenie. Zwykłe wsunięcie (na trzpieniu jest kreska, w którą trzeba trafić nasadką) i klapka się otwiera. Choć zestaw majsterkowicza wziąłem z myślą o motocyklu, to Torx 30 przydał się Co do planów - zamówione 2 nowe amorki na tył. Bardzo mnie te MR nie lubią, bo tylko jeden zostanie przeze mnie nie wymieniony. I chyba dorastam do decyzji wymiany akumulatora, bo choć auto działa, to czasem gorzej odpala i przy okazji zdarza się, że spoiler się otwiera przy uruchamianiu. Odpala zawsze za pierwszym, ale bez ochoty. Jak dobrze rozkodowałem, akumulator pamięta jeszcze fabrykę Audi. A w kwestii starego tematu zacisków - miałem to zrobić. Miałem też podnośnik pod ręką. Przez to, że ostatni wyjazd był zbyt na szybko, nie zamówiłem lakieru. Próbowałem za to odkręcić koła i nie dałem rady. Nie chciałem tego robić wieszając się na kole. Chyba bez elektronarzędzi się nie obejdzie. Ale chyba spróbuję to zrobić we wrześniu. No i standardowo, autko wyczyszczone
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #97
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja za M.R. nie tęsknię, nie wróciłbym do tego rozwiązania.
    Akumulator wymień, nie jest to duży wydatek, a i Ty i samochód będziecie zadowoleni. A wiem z doświadczenia, że akumulator dobrze działający w zimie potrafi niespodziewanie paść w lecie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #98
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W kwestii akumulatora widziałem, że głównie Varta (jak fabryka). 3 modele, z czego 2 o średnich opiniach i cenie ~350 zł. Trzeci z nich (AGM) bez hejtu, ale może po prostu nowy model i do tego ~700, więc podwójna cena. Na pewno zaczął bym od naładowania mojego i obserwacji. Ładowarkę i tak ze względu na motocykl planuję kupić. Ogólnie te objawy ze spoilerem nie są nowe, bo praktycznie od początku były ze mną. Dopiero w ciągu ostatnich miesięcy zdarza mu się słabiej odpalać. Więc się zbliżamy do momentu, kiedy trzeba będzie wymienić aku.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #99
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Poległem. Cały zestaw przygotowany, podnośnik, klucze, chemia itd, a nie mogłem przez kilkanaście minut głupiej śruby rozkręcić. Malowanie zacisków muszę odłożyć o tydzień, bo mimo fabrycznego klucza, w niego włożony inny płaski drążek i staniu (a nawet podskakiwaniu wyłącznie na tym) śruby nie raczyły drgnąć. Skończy się na tym, że od mechanika pożyczę wkrętarkę i się pochwalę efektami prac. Póki co wracam na tarczy.

    Ps. Ostatnio jechałem kilka razy w deszczu i wosk spisywał się zdecydowanie lepiej. Na masce minimalna ilość kropelek.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #100
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Od dziś siedzimy tyłem na dwóch nowych MRkach. Tylko temat akumulatora teraz trzeba rozwiązać, bo wiek mu nie służy.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 21-09-2019 o 18:28 Powód: Emotikon błędnie wyświetlony.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #101
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Akumulator przedwcześnie wymieniony, bo za pomocą prostownika tylko się ubił. Choć starego nie musiałem poprawiać na stacyjce, to nowy odpala jak dziki Gdyby ktoś pytał, to Varta AGM 80/800. I mam nadzieję, że w końcu elektronika będzie działała bez zastrzeżeń.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #102
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Akumulator przedwcześnie wymieniony, bo za pomocą prostownika tylko się ubił. Choć starego nie musiałem poprawiać na stacyjce, to nowy odpala jak dziki Gdyby ktoś pytał, to Varta AGM 80/800. I mam nadzieję, że w końcu elektronika będzie działała bez zastrzeżeń.
    Mówisz, że teraz dobrze "krynci"? Akumulator pasuje P&P? Nawet ten mały plasticzek zakładany na górę akumulatora?

  13. #103
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Wyrywa w ułamek sekundy od dociśnięcia kluczyka. Totalnie P&P, by uniknąć problemów poprosiłem o podtrzymanie. Rozmiar klem odpowiedni. B13 podstawa i 315x175x190 stoi jak oryginał. Wszystkie wymiary, śruby, podkładka górna plastikowa pasuje tak samo. Z resztą fabryka też Varta.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #104
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Mój temat, więc urządzę sobie tu małego bloga. Problemy z moim autem okazały się być winą akumulatora. Póki co żadna z dziwnych przypadłości nie wystąpiła. Konkretnie
    - Zegary podczas odpalania nie pokazują kontrolek (wcześniej wyskakiwały tylko przy kręceniu, MR i czasem spoiler zostawały jeszcze przez 2-3 sekundy. Było to dla mnie normalne, bo objawy były od początku i traktowałem je normalnie.
    - Spoiler podczas odpalania czasem się otwierał i towarzyszyła mu kontrolka. Jak był otwarty, to sama kontrolka (znikająca w opisany wcześniej sposób). Z czasem działo to się częściej.
    - Słabe odpalanie sporadycznie, częściej na zimnym i towarzyszyły temu czasem odpały
    Dodam też, że auto odpalało w innym tonie. Zdecydowanie bardziej bucząco, basowo. Aktualnie odpala się w rytmie "ti titi" i już. Wyłączyłem comming/leaving home, nie wyczerpywałem na staniu, a mimo to stan się pogarszał. Jestem z nowego aku bardzo zadowolony.

    Kolejna sprawa - dokładność zegarów. Mam wersję USA, więc łączone km i mile. Ekran i przebieg w kilometrach. Jadąc tempomatem 106 km/h:
    - Cruise - 106 km/h
    - Wyświetlacz - 106 km/h
    - Licznik - 109 km/h, 66 mph
    - Ekran testowy nawigacji (navi, 13 sek lewy górny przycisk, 13 sek prawy górny przycisk w RNS-E 193 LED) - 105 km/h, 66 mph
    - Google Maps - 105 km/h
    Więc na wyświetlaczu mamy dostatecznie dokładny pomiar

    Co do MR - wymieniłem oba na tylnej osi. Co więc myślę o tym rozwiązaniu? Wygoda jest na średnim poziomie. Przy tym mamy duży feedback z tego, po czym jedziemy. Auto wydaje się bardziej miękkie od samochodów z typowo sportowym zawieszeniem. Jest bardziej twardy od hatchbacków. W trybie sport czujemy każdą nierówność na jezdni i czy to plus?... Uświadamiamy sobie, jak bardzo Polska jest nierówna. Amorki są świetne i przy tym nie wybija zębów. Bardzo dobre rozwiązanie do komfortowego podróżowania sportowym samochodem. Za to na tor może nie być najlepszym rozwiązaniem. I koszty zakupu/naprawy wysokie. Sam rzadko kiedy korzystam ze sporta i najczęściej przy bardziej agresywnych manewrach.

    Przy okazji - zaskoczył mnie brak bezpieczników w bagażniku. Brak był pozorny, bo przy wymianie akumulatora zauważyłem, że za nim była ukryta szafka z bezpiecznikami. Będę musiał rozebrać boczek i odstawić je na miejsce.

    Zastanawiam się tak nad moim samochodem. Nie mam w sumie nic za bardzo do zrobienia przy nim. Miałem zamiar sprzedawać w przyszłym roku, jednak za dużo serca w niego włożyłem i jeszcze trochę ze mną zostanie.

    Jedyna rzecz, która mogłaby być u mnie lepsza - nawigacja w wersji europejskiej. Działa wszystko poza mapami, których i tak bym nie używał (często jeżdżę na trasie, która jest w budowie od lat i koniec jeszcze daleko). Temat byłby do przerobienia, jednak bym musiał kupić/dostać dane do aktualizacji wersji europejskiej i ewentualnie załatwić mapy. Nie zapomniałem również o zaciskach, ale podnośnik i pomoc w odkręceniu kół mam dostać w listopadzie.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  15. #105
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Cisza, więc kolejna mała publikacja Ogromne mody w moim aucie...
    aa.jpg
    ... A jednak nie. Wpadły LED do bagażnika. Błędu nie ma, elektronika nie świruje. I do tego kosztowało mnie to 2 grosze z dostawą do domu :P
    Z moich rozważań, to temat C5W 36mm w daszkach, podobno są, a u mnie chyba jakieś płytki świecące LED. Nie otwierałem jeszcze, ale to co tam siedzi nie przypomina C5W. Możliwe, że rozszerzony pakiet oświetlenia wnętrza ma inne lampki.
    Poza tym trochę pogrzebałem w aucie i poprawiłem spasowanie, bo kilka miejsc nie było idealnych. W bagażniku prawy boczek spinki poprawiłem, prawy przedni słupek wyrównałem, zegary docisnąłem i od razu milion wkurzających skrzypiących dźwięków mniej. Em, dziwne.
    Z zaciskami może w piątek się uda. Nie zapeszam.
    W sobotę o 21 przy Tesco w Bydgoszczy TT Poland robi zlot, rozważam swoją obecność https://www.facebook.com/events/404903103757977/
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •