Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Raczej na odwrót - mniej się chce sprzedawać. Co do czyszczenia, opisywałem głównie w temacie o detailingu. Skóry - Colourlock, wosk - Collinite.
    Nie dziwie się, na zdjęciach wygląda jak z okładki

    Czeka mnie takie samo czyszczenie dlatego dopytuję, ponieważ efekt końcowy jak dla mnie bomba

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Gdy będziesz kupował zaślepki za przednie kratki, to pamiętaj, że obie muszą być pełne. Bo są też z dziurą w lewej zaślpce.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dziś w końcu n80 zmieniony i check wywalony. Tylko trzymać kciuki, by już więcej nie wyskoczył. Poza tym wpadły zimówki, Nokiany WR A4.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę detailing; miałem okazję pierwszy raz testować zestaw z Lidla do kół - W5 TYRE CARE i W5 ŚRODEK DO CZYSZCZENIA FELG. Z pierwszych spostrzeżeń - środek do opon strasznie się pieni. Do felg ma dość mocny strumień i trzeba uważać na tarcze hamulcowe. Pierwsza wtopa - przy drugiej oponie zorientowałem się, że środkiem do felg robię opony. W kwestii podsumowania - ponieważ ostatnio dość dużo dbałem o felgi, to i chemia nie miała wielkiego wyzwania. Doczyszczone dobrze. Nawet opony kwestia dobrego wytarcia gąbką. W kwestii środka do opon - mniej matowy od środka do felg. Opony ładnie się czernią, ciekawe na jak długo. Możecie mnie pytac za tydzień czy miesiąc. Na pewno muszę machnąć nim sobie opony letnie, bo wyjątkowo pomarańczowe są po sezonie. Zdjęcia dodam wieczorem (przez te limity bezpośrednio z telefonu wchodzą tylko 3, trzeba uciąć jakość).

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Starałem się za bardzo nie kompresować zdjęć;
    3.jpg
    2.png
    1.png

    Kilka słów ode mnie - faktycznie, po wyszorowaniu porządnie końcówek układu wydechowego, późniejsze czyszczenie nawet raz na miesiąc to zupełnie inna robota. Tak samo z felgami. A nawiązując do czyszczenia - Opony wydają się czarniejsze. Mam jednak wątpliwości, bo trudno znaleźć miejsca niedoczyszczone. Będę musiał w lepszym świetle obejrzeć. Polecam też dokładnie wycierać felgi, bo po czyszczeniu przejechałem się trochę i po powrocie gdzieś tam zacieki sobie powypływały. Generalnie jak na cenę 10 i 6 zł, to na pewno warto się pobawić w taką chemię. W kwestii czyszczenia skór, czy wosku na lakier jednak stawiałbym na "bardziej docenione" firmy.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Moim zdaniem najlepszy środek z marketu do felg na pierwsze czyszczenie to ten pomarańczowy z moje auto ... Masakrycznie chemiczny i raczej polecam go tylko do felg przed renowacja, jeśli felgi nowe lub po odnowie to już tylko jakiś wheel warior lub mocne APC.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Było pod ręką, to wziąłem... Felgi wyglądają ładne, ale wymagały zmycia przez zacieki. W kwestii opon - dziwne. Po środku do felg jestem w stanie znaleźć "punkt kontrolny". Po środku do opon nie. Co by nie było, oba efekty ładne, na pewno lepiej niż samą wodą. Efekt jest nadal widoczny. Jednak prawdziwym wyzwaniem będą opony letnie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dawno nic nie pisałem w temacie;

    Nowe dywaniki z ASO
    5.jpg
    6.jpg


    Trochę gumy na podszybie. Spytają Po Co wszyscy, którym bilety parkingowe jeszcze nie wpadły między szybę i deskę.
    4.jpg


    I mod z oświetleniem. W tej kwestii jeszcze dopytuję w innym temacie. Póki co wróciłem do fabryki.
    1.jpg
    2.jpg
    3.png

    Dodatkowo czeka mnie zamawianie środków do pielęgnacji auta. W kwestii modyfikacji, to kilka naklejek czeka na swoją kolej. Jak będzie cieplej, to zaciski hamulcowe prawdopodobnie zmienią kolor na pomarańcz.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ostatnio jakoś tak cicho w temacie. Fakt, że mniej czasu i moją uwagę bardziej pochłaniały motocykle. Cóż, taki sezon. To od początku;
    Pare zdjęć w nagrodę;
    im3.jpg
    im2.jpg
    im1.jpg
    Trzeba dbać o czystość samochodu
    im4.jpg
    im5.jpg
    Temat naprawy niestety poruszałem. Efekty widoczne na zdjęciu. Jak do tego doszło? Byłem w Castoramie i chyba nieszczęśliwie Pan mi odradzał kleje. Wcisnął mi za to jakąś taką dziwną łatkę do gumy z klejem. Zrobiłem chyba jak należy, choć efekt niespecjalnie mi się podoba. Mam nadzieję, że będzie trzymało. Z góry klej guma-guma raczej nie pomoże, bo ten co był również miał problem ze złapaniem. Dość nieszczęśliwe rozdarcie powodujące problemy z jakąkolwiek sensowną naprawą. Niech wygląda jak wygląda, jak oczy mi wypali to wrócę z czarną taśmą.
    im6.jpg
    Szczególnie polecam 2-gi plan zdjęcia
    im7.jpg
    A w tle mój niedawny nabytek. Nie mogę pozwolić, by tetka się męczyła w korkach.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Dywaniki to porażka (za płytkie) ale czego nie robi się dla napisu TT na nich (odezwał się ten co kupił takie same )

  8. #8
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Fajne te dywaniki, ciekawe czy do 8n idzie jeszcze dostać takie. Z pomarańczowymi zaciskami może ciekawie wyglądać

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Fajne te dywaniki, ...
    Nic nie jest fajne w tych dywanikach....a nie sorki - napis TT jak je kupiłem to byłem prze szczęśliwy....do pierwszego brudu, a woda to się wylewa z nich z każdej strony.....no ale ładniutkie

  10. #10
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Cały czas się obawiam, że spieprzę efekt bez rozbierania... Zdecydowanie chciałbym pomalować. A w kwestii felg - na początku myślałem, ale w sumie aktualne są fajne
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #11
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Bardzo zacnie wygląda Szkoda, że pogoda jeszcze nie ustabilizowana w trybie "kalifornijskie lato" (jak w zeszłym roku) i nie wiadomo jak długo pozwoli się cieszyć takim wyglądem. Jako pasjonat aut czarnych wiem jak krótki jest żywot pracy nad wyglądem zewnętrznym

  12. #12
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Ładnie się prezentuje jak tak raczej średnio widzi ci się efekt collinite to możesz kiedyś spróbować np fusso do czarnych. Może bardziej będzie ci pasował efekt Czarny to trudny kolor w utrzymaniu ale da się na dłuższą metę utrzymać efekt.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dziś między innymi byłem na wyważeniu kół i sobie spojrzałem za felgę. Temat faktycznie do zrealizowania, tylko będę musiał się rozejrzeć za podnośnikiem. Niestety mam wielkie szczęście do amorków i tym razem tył po obu stronach do zrobienia. Pora napisać do Gdańska.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Czy będzie pro to nie wiem, ale mam naciętą uszczelkę w bagażniku i spróbuję ją ogarnąć. Fotę wrzucę jak tylko to zrobię.

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Kolor ładny.
    Koła ładne.
    Kup i zdemontuj zaślepkę za przednią lewą kratką.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •