Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Foliatec Neon Orange. Zestaw przekonał mnie przede wszystkim kompletnością, choć nie wiem czy bym nie kupił Wrocławskiej podróbki z allegro. Szczotka druciana dość mała, a słoiki z taką pojemnością, że dwa auta bym na tym zrobił.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Też bym chętnie usiadł w MK1

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dawno nie było update, więc wrzucę efekt dzisiejszej pracy przy aucie;

    b.jpg
    a.jpg

    Silnik wyczyszczony, uszkodzenia w bagażniku naprawione. Niestety kawałek plastiku przy bagażniku mi pękł i musiałem skleić, do tego uszczelka w ramie bagażnika dziabnięta, więc zaklejona i zabezpieczona taśmą typu duct tape.
    A, i od wczoraj w bagażniku jeździ też siatka.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zerwij duct tape i uzyj szybkiego kleju typu Loctite, bardzo ladnie i czysto klei gume.

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W sumie byłoby spoko, tylko do tego czasu bym musiał też załatwić dane z płyty i program do kabelka... I zasadnicze pytanie, czy ze zmianą kanału 97 na 1 (wymuszanie aktualizacji) można normalnie używać nawigacji, czy po wgraniu trzeba przywrócić.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5
    Awatar WYREWOLWEROWANY
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    177
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    36
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    W sumie byłoby spoko, tylko do tego czasu bym musiał też załatwić dane z płyty i program do kabelka... I zasadnicze pytanie, czy ze zmianą kanału 97 na 1 (wymuszanie aktualizacji) można normalnie używać nawigacji, czy po wgraniu trzeba przywrócić.
    Co do ogarnięcia sprawy Ci zbytnio nie pomogę, a kabel mogę użyczyć do majówki więc do tego czasu powinieneś sprawę ogarnąć. Szczegóły dogadajmy na priv żeby Ci tutaj offtopu nie robić. :P

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W temacie niewiele się dzieje. Auto sprawuje się bez zarzutu. Sprzyjające warunki doprowadziły do umycia, nawoskowania auta i wyczyszczenia skór. Do tego wymiana na letnie opony.

    d3.jpg
    d2.jpg
    d4.jpg
    d1.jpg

    Przebieg sobie powoli rośnie, autko służy głównie na trasy i zakupy. Jakieś 151 tysięcy na liczniku. Pierwotnie miałem w planach sprzedać auto do czerwca, jednak postanowiłem dać mu dodatkowy rok. Oczywiście za dużo serca włożyłem, by sprzedawać po niskiej cenie. No i uczciwe sprzedanie samochodu nie jest łatwe.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Chyba mam zbyt dużo wolnego czasu, bo kolejny wpis serwisowy. 2 dni temu zająłem się napisem na zaciskach. Może pierw pokażę efekt:

    zz.jpg

    Sam w 100% nie jestem przekonany i taki też nie byłem podczas malowania. Roboty strasznie dużo w oklejanie, a potem jeszcze odklejanie. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby wziąć odpowiedni pędzelek i machnięcie tego od ręki. Niemniej myślę, że efekt się poprawi, gdy napis się zabrudzi eksploatacją i przestanie aż tak wyróżniać. W szczególności, że wyszła mocna śnieżna biel, a miejsce jest narażone na brud.

    Jeszcze w kwestii spinek - od razu mniej trzeszczy

    Ps. Dziś (2.01) wziąłem spinki widoczne na wcześniejszej fotce. Próbowałem wyprostować, by mieć w zapasie. W aucie są 3 rodzaje spinek:
    - Zabezpieczone (z dwoma łebkami, czarne, dłuższe) - ich lepiej nie połamać.
    - Srebrne (średnie, między innymi w mocowaniu kabiny) - nie polecam prostowania. 2/2 spinki złamały się dokładnie w ten sam sposób. Są zbyt twarde i trzeba mieć w razie co inne na zastępstwo.
    - Czarne (krótsze, między innymi w bagażniku) - łatwo się prostują.
    Srebrne i czarne zastąpiłem tym samym typem i wyraźnie elementy przestały trzeszczeć.

    Podrzucę również zdjęcie z perspektywy. Przy temperaturach przy 0 nie ma jak umyć... Ale przez zaciski auto robi wrażenie

    zd.jpg
    Ostatnio edytowane przez marik ; 02-01-2020 o 14:40
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dlatego w ogóle pojawił się ten duct, że uszczelka postanowiła się trochę rozejść. Raczej żaden klej punktowy już nie pomoże.
    Ps. Znalazłem jakąś fotkę. Nie do końca się schodzi uszczelka, bo jeszcze z 3 razy dłuższe przedarcie idzie od spodu, przez co słabo łapie. Jest zaklejone pod spodem, ale duct po prostu osłania uszczelkę przed rozdarciem i wilgocią.
    c.jpg
    Ostatnio edytowane przez marik ; 02-09-2018 o 17:02
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Dlatego w ogóle pojawił się ten duct, że uszczelka postanowiła się trochę rozejść. Raczej żaden klej punktowy już nie pomoże.
    Ps. Znalazłem jakąś fotkę. Nie do końca się schodzi uszczelka, bo jeszcze z 3 razy dłuższe przedarcie idzie od spodu, przez co słabo łapie. Jest zaklejone pod spodem, ale duct po prostu osłania uszczelkę przed rozdarciem i wilgocią.
    c.jpg
    Ja bym spróbował to skleić czarnym cyjanoakrylowym klejem. Mam coś podobnego do naprawy, więc jak chcesz to podzielę się efektem prac

  10. #10
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jest zabezpieczone, jednak na pewno będę musiał kupić coś na tej zasadzie. Chętnie obejrzę, jak to wygląda profesjonalnie naprawione. Wrzucisz fotkę?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #11
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dzięki za porady Jak wspominałem, na oku mam produkt Foliatec i jak mi się zachce (a w następny tydzień prawdopodobnie znajdzie się energia i chęci) to temat podejmę. Tylko potrzebuję porady na szybko - jaki mało kosztowny podnośnik polecacie, by po prostu móc zdjąć koło, załatwić temat i nie wydać za dużo?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to wymiana..

  13. #13
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Bez przesady, jest dobrze. Wymiana to niestety koszt 270 + robocizna, gratis można dostać problemy z przeciekaniem...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mały update;
    Poprzedni właściciel zostawił po sobie folię na bocznych szybach. A że to USA to oczywiście była zbyt ciemna na nasze drogi. Sama folia na przednich bocznych wyleciała już na początku, jednak to nie mogło być takie proste. Resztki kleju niestety zalegały przy uszczelkach i dopiero dziś znalazłem czas na gruntowne czyszczenie. 40 minut roboty ze ścierką, płynem do szyb i ekierką, by doczyścić wszystko. Być może dobrze, że nie zdejmowałem boczków, bo roboty byłoby jeszcze więcej. N80 jeździ ze mną w schowku, jednak dopiero jak będę w Bydgoszczy (za około miesiąc) ogarnę temat. Miejmy nadzieję, że to rozwiąże problem z Check Enginem.

    Jak zgaśnie żółta lampka z deski, to koniecznie będę musiał pojechać na hamownię. Ciekawe, czy ucieka serii (w górę). Na polskim rynku trudno o fabryczną eSkę. I może hamownia mi wytłumaczy, czemu każdy pasażer jadąc ze mną jest zestresowany :P

    Gdyby ktoś pytał o spalanie - średnia z 4 tysięcy to 11,5. Dużo, mało? Dla mnie wszystko jedno. Ostatnio wyłączam wyświetlanie spalania na komputerze, bo auto traci przez to połowę mocy (wiadomo o co chodzi).

    Auto śmiga i służy dobrze na co dzień, sam nie oczekiwałem aż takich przebiegów. Od ostatniego dnia czerwca zrobiłem już ponad 4 tysiące kilometrów i nadal kocham to auto. Może nawet bardziej, niż przez ostatnie 6 lat. I choć mój styl jazdy zaczyna w końcu doganiać samochód, to nadal wyciągnięcie z niego choćby 90% leży daleko poza moimi umiejętnościami. Choć jak to mówią, respekt do samochodu to dar.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #14
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dzięki, bardzo dobra robota. Jak najdzie mnie motywacja, to sam u siebie to poprawię. Niemniej, pomysł z taśmą też zły nie jest i żadnych nieprzyjemności związanych z wilgocią nie było przez zimę.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  15. #15
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Raczej na odwrót - mniej się chce sprzedawać. Co do czyszczenia, opisywałem głównie w temacie o detailingu. Skóry - Colourlock, wosk - Collinite.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 11-04-2020 o 08:42 Powód: Błędne emoji
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •