Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W kwestii akumulatora widziałem, że głównie Varta (jak fabryka). 3 modele, z czego 2 o średnich opiniach i cenie ~350 zł. Trzeci z nich (AGM) bez hejtu, ale może po prostu nowy model i do tego ~700, więc podwójna cena. Na pewno zaczął bym od naładowania mojego i obserwacji. Ładowarkę i tak ze względu na motocykl planuję kupić. Ogólnie te objawy ze spoilerem nie są nowe, bo praktycznie od początku były ze mną. Dopiero w ciągu ostatnich miesięcy zdarza mu się słabiej odpalać. Więc się zbliżamy do momentu, kiedy trzeba będzie wymienić aku.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To taki mały up w wątku. Wymieniałem olej pierwszy raz osobiście, bo chciałem zobaczyć co słychać w bebechach. Poszedł Filtron OE671/3 i poszło Liqui Moly 4100 5w40. Pomiary spalania i temperatury robię sobie w stałych warunkach, w miarę równy teren i tempomat na ~108 km/h. Nie znalazłem póki co uzasadnienia, że LM jest lepszy od Motula. W zasadzie to 88 do 86 stopni na korzyść tego drugiego wychodzi. Braku płukanki też nie zarzucicie, bo robiłem. Nic dziwnego w oleju nie wyszło mimo wszystko. Wlewałem też dodatek do benzyny na oczyszczanie wtrysków i... również nic. Nawet zapowiadanych zamuleń nie było widać. Jedyną rzeczą, na którą realnie należy zwrócić uwagę - Na krótki czas przesiadłem się na 95 i faktycznie nieco większą zamułę było czuć na niskich obrotach. Wróciłem więc do 98. Dodam jeszcze od siebie, że te same pomiary na Castrolu (ASO) z dolewkami Motula 5w30 (pierwszy rok) dawały w analogicznych warunkach 84 stopnie. Z perspektywy czasu żałuję jedynie, że nie zrobiłem podstawowej mapy na >300 koni.

    11.jpg
    12.jpg

    I pozdrowienia dla uczestników zlotu z Wrocławia
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tak teraz patrzę na zdjęcia i widzę, że nie masz zaślepki za przednią, lewą kratką zderzaka. Nie widzę, jak sprawa ma się ze stroną prawą?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Z tymi zaślepkami dłuższą historia... Druga jest. Brakuje jeszcze jakiś pod maską...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    :> To dowaliłeś
    1.jpg
    Jednak szary?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Od dziś siedzimy tyłem na dwóch nowych MRkach. Tylko temat akumulatora teraz trzeba rozwiązać, bo wiek mu nie służy.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 21-09-2019 o 18:28 Powód: Emotikon błędnie wyświetlony.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    I znowu bardzo długo nie było update. Ostatnio wpadł zestaw od Borga z filtrem, olej od Millersa i popychacz INA. Czy ktoś robił wcześniej popychacz - nie wiem. Główka była spolerowana, ale raczej jeszcze by posłużył. Już dawno temu coś wspominałem o sprzedaży, ale poza rozeznaniem się na rynku jeszcze nic nie zrobiłem w tym kierunku, bo za bardzo mi szkoda mojej TeTki. W przyszłym roku może podejmę temat.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #8
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110
    Tak samo ja się zabieram za pisanie posta u siebie, także wybaczone u siebie też tyle co wymieniałem popychacz, tyle że u mnie już stukał na wolnych obrotach… i trochę zajęło namierzyć co taki dźwięk daje. Gdybym musiał sprzedać, to pewnie też bym odwlekał sprzedaż, ale mam nadzieje że sprzedaż twojej przyniesie pozytywną zmianę
    Ostatnio edytowane przez JordanS ; 12-09-2021 o 21:15

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Daj zdjęcia, zobaczymy czego brakuje, to sobie skompletujesz.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Po pracy na spokojnie to ruszymy... Ale wiadomo, wszystko jakiś syf plastiki a wszystko kosztuje...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #11
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dzięki za miłe słowa
    Z Alfy znam przede wszystkim trójwarstwowy Antracite Grey, z Alfy Giulietty QV w rodzinie. Zdecydowanie to zwykły szary, mieniący się w słońcu drobinami. Mój jest najczęściej czarny. Mam wrażenie, że to dzięki ogromnym różnicom w oświetleniu (ostre światło lub sztuczne oświetlenie w nocy) staje się pastelowym szarym. Aparaty mają ogromny problem z uchwyceniem tego efektu, łapiąc zawsze ciemniejszą barwę.
    Jeszcze wyciągnę takie archiwalne zdjęcie. Tu już chyba nikt nie nazwie auta czarnym?
    2.jpg
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #12
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Fajnie, że auto już śmiga - prezentuje się zacnie
    Za każdym razem, jak sobie popatrzę na poliftowego TTS’a, nachodzi mnie chęć, żeby tak odmłodzić swojego

  13. #13
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Korzystając z okazji zadam pytanie - jakie fajne akcesoria do MK2 używacie? Planuje zakup zaślepek na śruby od felg, siatkę do bagażnika, półkę bagażnika, taśmy na gaśnicę. Znacie coś jeszcze fajnego?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #14
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Heh, dzięki za miłe słowo Wersja US tylko nieznacznie różni się od europejskich; lampy z przodu (obrys), przeciwmgielne (tył), wskaźnik (mile), silnik (euro 4 i 265 km <choć moment obrotowy ten sam (?)>), pilot z "PANIC".
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  15. #15
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Mój temat, więc urządzę sobie tu małego bloga. Problemy z moim autem okazały się być winą akumulatora. Póki co żadna z dziwnych przypadłości nie wystąpiła. Konkretnie
    - Zegary podczas odpalania nie pokazują kontrolek (wcześniej wyskakiwały tylko przy kręceniu, MR i czasem spoiler zostawały jeszcze przez 2-3 sekundy. Było to dla mnie normalne, bo objawy były od początku i traktowałem je normalnie.
    - Spoiler podczas odpalania czasem się otwierał i towarzyszyła mu kontrolka. Jak był otwarty, to sama kontrolka (znikająca w opisany wcześniej sposób). Z czasem działo to się częściej.
    - Słabe odpalanie sporadycznie, częściej na zimnym i towarzyszyły temu czasem odpały
    Dodam też, że auto odpalało w innym tonie. Zdecydowanie bardziej bucząco, basowo. Aktualnie odpala się w rytmie "ti titi" i już. Wyłączyłem comming/leaving home, nie wyczerpywałem na staniu, a mimo to stan się pogarszał. Jestem z nowego aku bardzo zadowolony.

    Kolejna sprawa - dokładność zegarów. Mam wersję USA, więc łączone km i mile. Ekran i przebieg w kilometrach. Jadąc tempomatem 106 km/h:
    - Cruise - 106 km/h
    - Wyświetlacz - 106 km/h
    - Licznik - 109 km/h, 66 mph
    - Ekran testowy nawigacji (navi, 13 sek lewy górny przycisk, 13 sek prawy górny przycisk w RNS-E 193 LED) - 105 km/h, 66 mph
    - Google Maps - 105 km/h
    Więc na wyświetlaczu mamy dostatecznie dokładny pomiar

    Co do MR - wymieniłem oba na tylnej osi. Co więc myślę o tym rozwiązaniu? Wygoda jest na średnim poziomie. Przy tym mamy duży feedback z tego, po czym jedziemy. Auto wydaje się bardziej miękkie od samochodów z typowo sportowym zawieszeniem. Jest bardziej twardy od hatchbacków. W trybie sport czujemy każdą nierówność na jezdni i czy to plus?... Uświadamiamy sobie, jak bardzo Polska jest nierówna. Amorki są świetne i przy tym nie wybija zębów. Bardzo dobre rozwiązanie do komfortowego podróżowania sportowym samochodem. Za to na tor może nie być najlepszym rozwiązaniem. I koszty zakupu/naprawy wysokie. Sam rzadko kiedy korzystam ze sporta i najczęściej przy bardziej agresywnych manewrach.

    Przy okazji - zaskoczył mnie brak bezpieczników w bagażniku. Brak był pozorny, bo przy wymianie akumulatora zauważyłem, że za nim była ukryta szafka z bezpiecznikami. Będę musiał rozebrać boczek i odstawić je na miejsce.

    Zastanawiam się tak nad moim samochodem. Nie mam w sumie nic za bardzo do zrobienia przy nim. Miałem zamiar sprzedawać w przyszłym roku, jednak za dużo serca w niego włożyłem i jeszcze trochę ze mną zostanie.

    Jedyna rzecz, która mogłaby być u mnie lepsza - nawigacja w wersji europejskiej. Działa wszystko poza mapami, których i tak bym nie używał (często jeżdżę na trasie, która jest w budowie od lat i koniec jeszcze daleko). Temat byłby do przerobienia, jednak bym musiał kupić/dostać dane do aktualizacji wersji europejskiej i ewentualnie załatwić mapy. Nie zapomniałem również o zaciskach, ale podnośnik i pomoc w odkręceniu kół mam dostać w listopadzie.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •