Pokaż wyniki od 1 do 15 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Ravs
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    90
    No super to wygląda marik! Tak jak mówiłem, musimy się kiedyś spotkać - nie widziałem jeszcze nigdy 8J "od środka".

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Z jakieś 100 km zrobione. Z pierwszych spostrzeżeń, to 100-oktanowe paliwo, zimowe opony i wysokie temperatury nie służą spalaniu. Przy 18 stopniach dobre 2 litry więcej, przy 6,5 to i tak litr więcej spalania niż normalnie. Szczególnie w okolicach 6-8 mam porównanie. Można więc spokojnie powiedzieć, że Shellowa setka mu nie służy. Bije rekordy spalania na stałej trasie.
    W kwestii nawigacji może coś ruszę. Chodzi konkretnie o konwersję wersji USA 193 LED RNS-E 2010 Audi MMI 3G Navigation Plus (i jeszcze jakie nazwy przyjmuje) na wersję Europejską. W drugą stronę opisów nie brakuje. W tą niestety skrajne opisy i odwołania do USA "tylko na odwrót". Jak się tematu podejmę, to obiecuję opisać. Jak macie dobre poradniki, to poproszę. Jak ktoś jest miły i wrzuci płytę EU na internet, to również proszę o linka i informacje o wersji. Nie zamierzam pobierać pierwszych lepszych plików, bo navi tanie nie jest. Podrzucam najlepszy link do "odwrotnego robienia":
    https://audiforum.us/threads/another...s-story.15198/
    Tylko jeszcze by się przydał kabelek...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar WYREWOLWEROWANY
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    177
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    36
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Tylko jeszcze by się przydał kabelek...
    Jeśli będziesz miał czas jutro to mogę Ci pożyczyć kabelek. W grę wchodzi tylko jutrzejszy dzień bo później jestem niedostępny. :P

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dziś mocowałem kabel pod kamerkę. Gdyby ktoś chciał grzebać od podsufitki do radia, polecam sprawdzić anglojęzyczny filmik z mocowania mikrofonu w Audi TT 2007-2014. Zdecydowałem się puścić kabelek koło obudowy kabli lusterka, podsufitka, prawy słupek A, wzdłuż deski w dół, na przekątnej pod gumowymi dywanikami, pod fotelem aż do tylnej zapalniczki. Nietypowe obejście, ale pomysłowe i kabel wystaje jedynie na końcu dywanika i z tyłu.

    z3.jpg

    Gdyby ktoś potrzebował porad - po pierwsze w tylnej części mocowanie to bolec w trzpieniu, który trzeba wyciągnąć (środkowy element), po czym obudowa wychodzi sama (zewnętrzny element).

    z2.jpg

    Druga sprawa to bardzo denerwujące spinki. W pierwszej kolejności należy wyposażyć się w rezerwowe, a każdy pogięty należy wyprostować. Po drugie trzeba DOKŁADNIE włożyć spinkę, bo jak się dociśnie krzywo, od razu się gną i trochę męczą gniazda. Polecam powtarzać aż do skutku. Zgięta spinka ucieka na bok i nie ma szans trzymać odpowiednio elementu.

    z1.jpg

    ... U mnie 4 spinki wymieniłem, w tym
    w słupku A, który był był średni i powodował czasem trzeszczenie
    przy pasie pasażera, który ktoś kiedyś zgiął i zostawił źle włożone
    w tylnym prawym boczku, gdzie jednego brakowało,
    w tylnym prawym boczku, gdzie jeden był pogięty

    Z dodatkowych porad, spinki podwójne zabezpieczające zgodnie z filmikiem wyjmujemy, a włożyć można pierw w gniazdo, potem przycelować w kołowy większy otwór i docisnąć pierwszy stopień, przesunąć grot w kierunku blokady i docisnąć całość.

    Wracając do tematu zacisków - modyfikacja bardzo na plus. Sąsiedzi zwracają na to uwagę. Dopiero teraz widać na starszych zdjęciach, jak tego brakowało. Napis TTS odmaluję w ciągu najbliższych dni, bo zdecydowanie poprawi to prezencję.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Foliatec Neon Orange. Zestaw przekonał mnie przede wszystkim kompletnością, choć nie wiem czy bym nie kupił Wrocławskiej podróbki z allegro. Szczotka druciana dość mała, a słoiki z taką pojemnością, że dwa auta bym na tym zrobił.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •