Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

  1. #76

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Miałem dać znać jak skleję uszczelkę u siebie w bagażniku. Poniżej fota przed i po. Zasada taka, że szparę odtłuszczamy, ale wszystko dookoła najlepiej natłuścić mocno silikonem. Wtedy jak pobrudzimy od kleju to zejdzie od przetarcia i zostanie tylko w szczelinie.


  2. #77
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dzięki, bardzo dobra robota. Jak najdzie mnie motywacja, to sam u siebie to poprawię. Niemniej, pomysł z taśmą też zły nie jest i żadnych nieprzyjemności związanych z wilgocią nie było przez zimę.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #78
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Jako ciekawostkę dodam, że Pachura (ABT) ma zniżkę 20% na chip tuning i ... Dla wersji USA CDMA "nie mają żadnego rozwiązania".
    https://www.youtube.com/watch?v=0Pqr12z6ERo
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #79
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Da się znaleźć tunera robiącego te auta. Akurat ABT było w promocji, a dość dobre usługi świadczą. Nawiązując do filmiku - słyszałem, nawet ten filmik i wcześniejszy obejrzałem. Przyznam, nie wsłuchałem się za bardzo. Warto podejść do filmiku z dystansem. Jest to wersja USA. Wspomniał autor, że auto ma 275 koni w serii. Jego wypluło 277, Europa ma 272, a ta USA 265... Do tego potem moc wzrosła do prawie 340 koni, choć napisane miał 320, a na wykresach było widać 317... Chyba bym musiał dokładnie przeanalizować te filmiki xd Co do samego silnika - Zastanawia mnie, czy to przypadkiem nie jest mix CDLB i któryś innych silników, choćby z Audi S3. Nie sądzę jednak, by tuner robiący programy dla pokrewnych silników miał jakiekolwiek problemy z moim. O ile traktuje auta indywidualnie, a nie wgrywa gotowca.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #80
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Audi TTS by Marik

    Cytat Zamieszczone przez badej Zobacz posta
    Miałem dać znać jak skleję uszczelkę u siebie w bagażniku. Poniżej fota przed i po. Zasada taka, że szparę odtłuszczamy, ale wszystko dookoła najlepiej natłuścić mocno silikonem. Wtedy jak pobrudzimy od kleju to zejdzie od przetarcia i zostanie tylko w szczelinie.

    Super zrobione.
    K+D bernera albo wurth są super do tego typu rzeczy plus wszelkie uszczelnienia zamiast silikonu, który reaguje z lakierem.
    Plus jeszcze taki, ze łatwo odchodzi gdyby się chciało usunąć.

    Pozdr
    Miki

  6. #81
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ostatnio jakoś tak cicho w temacie. Fakt, że mniej czasu i moją uwagę bardziej pochłaniały motocykle. Cóż, taki sezon. To od początku;
    Pare zdjęć w nagrodę;
    im3.jpg
    im2.jpg
    im1.jpg
    Trzeba dbać o czystość samochodu
    im4.jpg
    im5.jpg
    Temat naprawy niestety poruszałem. Efekty widoczne na zdjęciu. Jak do tego doszło? Byłem w Castoramie i chyba nieszczęśliwie Pan mi odradzał kleje. Wcisnął mi za to jakąś taką dziwną łatkę do gumy z klejem. Zrobiłem chyba jak należy, choć efekt niespecjalnie mi się podoba. Mam nadzieję, że będzie trzymało. Z góry klej guma-guma raczej nie pomoże, bo ten co był również miał problem ze złapaniem. Dość nieszczęśliwe rozdarcie powodujące problemy z jakąkolwiek sensowną naprawą. Niech wygląda jak wygląda, jak oczy mi wypali to wrócę z czarną taśmą.
    im6.jpg
    Szczególnie polecam 2-gi plan zdjęcia
    im7.jpg
    A w tle mój niedawny nabytek. Nie mogę pozwolić, by tetka się męczyła w korkach.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #82
    Awatar WYREWOLWEROWANY
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    177
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    36
    Widzę, że jeszcze nie zdecydowałeś się na malowanie zacisków :P
    Chyba wszelkie planowane mody dotyczą jednośladu
    Nie zastanawiałeś się kiedyś nad zmianą felg na rotory?
    Coś takiego:

  8. #83
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Cały czas się obawiam, że spieprzę efekt bez rozbierania... Zdecydowanie chciałbym pomalować. A w kwestii felg - na początku myślałem, ale w sumie aktualne są fajne
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #84
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Auto masz piękne jednak cały czas nie rozumiem walki z tą uszczelką, wiem ,że nowa nie jest najtańsza. Ale można kupić używaną w bardzo dobry stanie. Według mnie klejenie i łatki szpecą.

  10. #85
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dopóki nie będzie się nic dziwnego działo, dopóty temat z uszczelką uznaję za zakończony. Domykam pierwszy rok z autem. Wymiany filtrów, olejów za nami, 145 tyś na liczniku.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #86
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    ja wielokrotnie malowałem zaciski w autach bez montazu... folie ponakładać, troche przeszlifować, odtłuścić i malować i wsio... Też zależy jak porządnie chcesz to zrobić i na jak długo efekt ma być

  12. #87
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dziś między innymi byłem na wyważeniu kół i sobie spojrzałem za felgę. Temat faktycznie do zrealizowania, tylko będę musiał się rozejrzeć za podnośnikiem. Niestety mam wielkie szczęście do amorków i tym razem tył po obu stronach do zrobienia. Pora napisać do Gdańska.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #88
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Co do malowania zacisków,
    biorąc pod uwagę swoje tegoroczne perypetie, to jeśli decydujesz się na rozbieranie zacisków i np proszek, to koniecznie niech ci ktoś to robi, kto zajmuje się tym na codzień (po fakcie stwierdzam ze nie powierzałbym tego zwykłemu mechanikowi).
    Bazując na moim doświadczeniu dopytaj o sposób przygotowania przed piaskowaniem/malowaniem -powinien zacisk bez rozbierania być piaskowany malowany. Potem wymiana wszystkich gumek, ewentualnie tłoczków.
    Moje zaciski były rozbierane przed tymi operacjami i niby zabezpieczane i bardzo dużo kłopotu było z czyszczeniem ich potem.
    W jednym zacisku zerwał mechanik gwint i dodatkowy zacisk poszedł do malowania czyszczenia bez rozbierania - i ta opcja okazała się bezproblemowa.


    Jeśli zaciski nie są jakoś mocno skorodowane, to skłaniałbym się do oczyszczenia we własnym zakresie i pomalowania lakierem do zacisków pędzelkiem- lakier się fajnie rozlewa i nie ma zacieków, śladów po pędzlu.
    A koszt operacji wielokrotnie mniejszy i szybszy i masz pewność ze hamulce będą działać jak dawniej.
    Np. Skubi tak robił, to możesz go dopytać o niuanse.

    Pozdr
    Miki

  14. #89
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Ja właśnie ostatnio przechodziłem akcję odnawiania zacisków - miałem trochę obaw, szukałem nawet jakichś wykonawców, ale finalnie zrobiłem sam. I jestem mega zadowolony z efektów! Kiedyś malowałem pędzelkiem w różnych autach i też było spoko - nawet bez przygotowania powierzchni, a jedynie pociągnięte było hammerite’m - ale teraz założyłem, że przy felgach 20’kach bardziej się wysilę. Ściągałem po kolei koła, szczotką drucianą i papierem ściernym czyściłem zaciski, oczyszczałem, nakładałem worek na śmieci z otworem na zacisk (idealnie się sprawdza na osłonę elementów, które nie mają być malowane), zabezpieczałem błotniki i do przodu! Farba w spray’u do 800st. kupiona w Bricomarche. Zobaczymy jak z trwałością, ale efekt jest po prostu super - jak fabryka

  15. #90
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dzięki za porady Jak wspominałem, na oku mam produkt Foliatec i jak mi się zachce (a w następny tydzień prawdopodobnie znajdzie się energia i chęci) to temat podejmę. Tylko potrzebuję porady na szybko - jaki mało kosztowny podnośnik polecacie, by po prostu móc zdjąć koło, załatwić temat i nie wydać za dużo?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •