Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    Audi TTS by Marik

    Powoli zbliża się czas prezentacji mojej eSki. Ile czasu na to czekałem wiem tylko ja sam. Jest to moja pierwsza przygoda z tym modelem, jednak w planach była nawet i 1 generacja. Czas jednak pozwolił mi spełnić swoje marzenie. Ten temat proszę traktować nie tylko jako miejsce prezentacji, ale i hub informacji. Coś o mojej eSce:
    Audi TTS
    Pochodzenie: USA
    Rocznik: 2011 (polift MK2)
    Silnik: 2.0 TFSI
    Moc: 265 KM (195 kW) - w zasadzie to w EU wyciągał 272 (inny sposób pomiaru mocy).
    Przebieg ~134 tyś km/~83 tyś mil
    Skrzynia biegów: S-tronic
    Napęd: Quattro
    Kolor zewnętrzny: Oolonggrau Metallic - szary
    Kolor wewnętrzny: Leder Seidennappa spektralsilber/schwarz - czarna skóra z białym wypełnieniem
    Felgi: Aluminium-Gussräder Audi exclusive im 5-Segmentspeichen-Design, Größe 9 J x 19 mit Reifen 255/35 R 19 - Potrójne pięcioramienne 19tki od Audi

    Jeśli coś istotnego pominąłem, pytajcie. Stan auta powiedzmy świeżo z USA, więc wiadomo. Auto jeździ, jednak potrzebuje popraw blacharskich. Jest w nim wiele rzeczy do zrobienia. Tu mam również pytania do was;
    1. Auto nie jest zarejestrowane. Przeszkodzi w tym najpewniej tylne światło przeciwmgielne (czy jak kto woli przeciwmgłowe). Lampy tył wymieniłem na USA, jednak lampa w dokładce zderzaka jest w mojej wersji zaślepką i nie ma tam instalacji. Będzie konieczne tworzenie instalacji pod to światło?
    2. Przegląd już wertowaliśmy w innym temacie, wykreślanie tego z komputera wymaga kabla OBD. Nic się nie zmieniło w tym temacie?
    3. Zmiana wskazań z mil na KM - na MMI nie ma problemu, jednak sam wyświetlacz między zegarami nie zmienia się. Również kwestia kabla?
    4. Da się normalnie jeździć z błędami w kompie, czy konieczne będzie kasowanie tego przed dłuższą trasą?
    5. Przegląd pełny z wymianą wszystkiego - od oleju, przez olej w skrzyni biegów i Q, aż do wymiany paska jest w planach. Trzeba o czymś szczególnym pamiętać?
    6. Da się jakoś rozkodować w pełni VIN? Czytałem gdzieś, że strona Audi robi to za darmo dla aut z USA, jednak rejestrowałem się na stronie Audi.pl a tam brak danych o aucie (choć znalazło po VIN).

    Auto za tydzień wyląduje u mechanika, więc resztę tematów jakoś ogarniemy. Szykuje się rakieta na wakacje.

    Ps. Modów nie zauważyłem, co nie oznacza że poprzedni właściciel nie dodał czegoś od siebie.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 04-05-2018 o 09:34 Powód: Przedwczesna publikacja
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję fury i spełnionego marzenia. Niewątpliwie jesteś chyba jedynym nowym posiadaczem TT z takim długim stażem na forum.
    Wrzuć fotki, nawet jak nie wygląda jeszcze tak jak byś chciał to będzie ciekawie widząc od czego rozpoczynałeś i jaki postęp został poczyniony.
    Odnośnie Twoich pytań..
    1, Nie wiem .
    2 i 3 . Tak kwestia kabla .
    4. Zależy jakie błędy .. Raczej tak ale mogą być wyjątki.
    5. Do tego co zaplanowałeś dodałbym przegląd zawieszenia i ustawienie geometrii. Drogi w USA nie są takie idealne jak wielu ludziom się wydaje
    6. Większość stron dekodujących w pełni jest płatna, pamiętam że kiedyś ktoś oferował dekodowanie na forum, można też samodzielnie rozkodować wg tabelki. Trzeba by ja tylko znaleźć








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Ravs
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    90
    Gratuluję spełnienia marzenia - również mam bardzo podobne, wręcz identyczne, ale na razie "zadowalam się" mk1 (o której może napiszę parę słówek niedługo... ). Zauważyłem już w którymś poście, że jesteś z Wrocławia - fajnie byłoby kiedyś spotkać się na jakimś spocie, chętnie zobaczyłbym mk2 na żywo z bliższej perspektywy.

    Tak z ciekawości, gdzie serwisujesz swoje auTTko?

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W zasadzie to przez Audi TT Mk2 zacząłem interesować się w ogóle motoryzacją. A że akurat był idealny czas do spełnienia marzenia i wreście dobre warunki do zrobienia tego własnymi siłami.

    Cały czas myślę o 1 punkcie, jednak pewnie to będzie mus. Przede wszystkim instrukcja obsługi z USA oraz Europy różni się informacją o światłach przeciwmgielnych. Widać to też po przełączniku. Co do dodatków w punkcie 5, to również się z tym zgodzę. Do pytań również dorzucę - Da się spolszczyć fis (kontakty z telefonu nie wczytują polskich znaków)? Da się spolszczyć MMI? Polskie płyty z mapami i zasięg gps będą działały?

    Skoro już się bawię w opisy, to zamieszczę również listę rzeczy, którą planuję zrobić. Liczę na ciekawe propozycje z waszej strony:
    -Doprowadzić auto do stanu fabrycznego (mechanik umówiony)
    -Klubowe ramki (zamówione)
    -Dokupić akcesoria (uchwyt do telefonu na nawiew, ładowarka samochodowa, etui do kluczyka, moduł bluetooth do schowka już u mnie, w planach siatka do bagażnika)
    -Zakup opon (upatrzone Bridgestone Turanza T005 255/35 r19 z oponeo)

    Na zachętę dorzucam kilka fotek w załączniku. Pytanie ostatnie dotyczy fotek z bagażnika. Podoba mi się bardzo półka bagażnika. Oczywiście czytałem o tym, jednak spytam jeszcze raz. Jeśli kupię półkę, to bez problemu zamontuję ją? Czy nie mam tych zaczepów?

    Załącznik 13790
    Załącznik 13791
    Załącznik 13792
    Załącznik 13793
    Załącznik 13794
    Załącznik 13795
    Załącznik 13796

    Ps. Znajomy mechanik z okolic Bydgoszczy. Na spota chętnie się umówię, jednak dopiero w wakacje.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Jeśli kupię półkę, to bez problemu zamontuję ją? Czy nie mam tych zaczepów?
    Żeby zamontować półkę potrzebujesz mocowań w boczkach.
    Tu masz fajnie opisane co i jak:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post255007

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Da się spolszczyć fis (kontakty z telefonu nie wczytują polskich znaków)? Da się spolszczyć MMI? Polskie płyty z mapami i zasięg gps będą działały?
    FIS'u niestety nie spolszczysz.
    Jeśli masz normalne ( nie wiem, czy na rynek USA nie wychodziło inne ) RNS-E, to można wgrać polskie mapy i nawet polski język.

    Pytanie odnośnie naprawy karoserii. Jak zamierzasz naprawić prawy, tylny błotnik?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Mechanik się podejmie. Do wstawienia boczek cały już czeka. W zasadzie od tyłu do drzwi. Uprzedzając pytania, zdjęcia nie posiadam. A odnośnie radia, to prawdopodobnie normalne RNS-E. Miałem zdjęcie wersji, jednak przepadło.

    Ps. W sumie zaciski nie błyszczą i w planach jest również ponowne ich malowanie.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 06-05-2018 o 11:42
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wygląda wcale tak źle, zrobisz i będzie pięknie






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Zgodnie z zapowiedziami dziś zamówiłem 4x Bridgestone Turanza T005. Za pół roku możecie oczekiwać opinii :P
    Niestety na mechanika jeszcze autko czeka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    To czas spędzony u mechanika można liczyć od dzisiaj. W temacie aut dodam fajną stronę do sprawdzania auta po VINie: https://7zap.com/en/ oraz potwierdzę, że JAKOŚ można sprawdzić VIN na stronie Audi. Tworzy się tam konto, dodaje po VIN, wchodzi w ikonkę auta, przechodzi do "Ocena produktu", i albo się patrzy na stronę, albo przechodzi na dół strony gdzie jest "Drukuj listę wyposażenia". Choć lepszym sposobem jest się skontaktować z producentem.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Spoko, jaki termin zakończenia operacji Ci podał +/- ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jeszcze długo przed majówką była mowa o 10 czerwca, jednak z tydzień jest obsuwy. Zakładam odbiór auta na początku wakacji.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I faktycznie od 1-go lipca jeżdżę autem. Mimo tygodniowego przestoju przeleciałem nim już ponad 2 tysiące kilometrów w miesiąc. Auto ma się bardzo dobrze, choć jeszcze pojedyncze rzeczy bolą. Problem z odpowietrzaniem spalin (podejrzewam że to ten odpowietrznik montowany wyłącznie w USA, objawia się Check Engine w połączeniu z P0442), połamany jeden uchwyt półki (standard, gdyby komplet tyle nie kosztował to by już dawno u mnie był) i szyby (ostatnio jest ok, ale zdarzało się że się nie otwierały lub robiły to z oporem, również powtarzający się u innych problem). Mogę się więc nazywać pełnoprawnym kierowcą TTtki
    4.jpg
    3.jpg
    2.jpg
    1.jpg
    5.jpg
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No i wspaniale, w końcu się doczekałeś. Jeszce raz gratuluję i życzę frajdy z użytkowania.

    Poszukam w wolnej chwili coś na temat tego EVAP-u bo faktycznie wersje USA mają ten system trochę inny ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wreszcie TTS pokazałeś światu.
    Daj również zdjęcia wnętrza.
    Co EVAP, to w wersji europejskiej również potrafi być kapryśny i powoduje zaświecenie się kontrolki silnika. Znam taki przypadek.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #13
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ah te lampy us


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #14
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Przód US, tył EU, przeciwmgielne w kloszu a nie zderzaku. Zdecydowanie auto wyróżnia się na tle Wrocławia. W kwestii EVAPa jakiś czas temu przyłapałem auto na smrodzeniu z lewej strony, więc jedynym winnym wydaje się być wadliwy sam odpowietrznik. Szkoda, bo wydatek pół tysia?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    No pięknie się prezentuje! Powiedz mi jakie parametry mają te felgi Pompei z TT'ki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •