Pokaż wyniki od 1 do 15 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Korzystając z okazji zadam pytanie - jakie fajne akcesoria do MK2 używacie? Planuje zakup zaślepek na śruby od felg, siatkę do bagażnika, półkę bagażnika, taśmy na gaśnicę. Znacie coś jeszcze fajnego?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Heh, dzięki za miłe słowo Wersja US tylko nieznacznie różni się od europejskich; lampy z przodu (obrys), przeciwmgielne (tył), wskaźnik (mile), silnik (euro 4 i 265 km <choć moment obrotowy ten sam (?)>), pilot z "PANIC".
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Mój temat, więc urządzę sobie tu małego bloga. Problemy z moim autem okazały się być winą akumulatora. Póki co żadna z dziwnych przypadłości nie wystąpiła. Konkretnie
    - Zegary podczas odpalania nie pokazują kontrolek (wcześniej wyskakiwały tylko przy kręceniu, MR i czasem spoiler zostawały jeszcze przez 2-3 sekundy. Było to dla mnie normalne, bo objawy były od początku i traktowałem je normalnie.
    - Spoiler podczas odpalania czasem się otwierał i towarzyszyła mu kontrolka. Jak był otwarty, to sama kontrolka (znikająca w opisany wcześniej sposób). Z czasem działo to się częściej.
    - Słabe odpalanie sporadycznie, częściej na zimnym i towarzyszyły temu czasem odpały
    Dodam też, że auto odpalało w innym tonie. Zdecydowanie bardziej bucząco, basowo. Aktualnie odpala się w rytmie "ti titi" i już. Wyłączyłem comming/leaving home, nie wyczerpywałem na staniu, a mimo to stan się pogarszał. Jestem z nowego aku bardzo zadowolony.

    Kolejna sprawa - dokładność zegarów. Mam wersję USA, więc łączone km i mile. Ekran i przebieg w kilometrach. Jadąc tempomatem 106 km/h:
    - Cruise - 106 km/h
    - Wyświetlacz - 106 km/h
    - Licznik - 109 km/h, 66 mph
    - Ekran testowy nawigacji (navi, 13 sek lewy górny przycisk, 13 sek prawy górny przycisk w RNS-E 193 LED) - 105 km/h, 66 mph
    - Google Maps - 105 km/h
    Więc na wyświetlaczu mamy dostatecznie dokładny pomiar

    Co do MR - wymieniłem oba na tylnej osi. Co więc myślę o tym rozwiązaniu? Wygoda jest na średnim poziomie. Przy tym mamy duży feedback z tego, po czym jedziemy. Auto wydaje się bardziej miękkie od samochodów z typowo sportowym zawieszeniem. Jest bardziej twardy od hatchbacków. W trybie sport czujemy każdą nierówność na jezdni i czy to plus?... Uświadamiamy sobie, jak bardzo Polska jest nierówna. Amorki są świetne i przy tym nie wybija zębów. Bardzo dobre rozwiązanie do komfortowego podróżowania sportowym samochodem. Za to na tor może nie być najlepszym rozwiązaniem. I koszty zakupu/naprawy wysokie. Sam rzadko kiedy korzystam ze sporta i najczęściej przy bardziej agresywnych manewrach.

    Przy okazji - zaskoczył mnie brak bezpieczników w bagażniku. Brak był pozorny, bo przy wymianie akumulatora zauważyłem, że za nim była ukryta szafka z bezpiecznikami. Będę musiał rozebrać boczek i odstawić je na miejsce.

    Zastanawiam się tak nad moim samochodem. Nie mam w sumie nic za bardzo do zrobienia przy nim. Miałem zamiar sprzedawać w przyszłym roku, jednak za dużo serca w niego włożyłem i jeszcze trochę ze mną zostanie.

    Jedyna rzecz, która mogłaby być u mnie lepsza - nawigacja w wersji europejskiej. Działa wszystko poza mapami, których i tak bym nie używał (często jeżdżę na trasie, która jest w budowie od lat i koniec jeszcze daleko). Temat byłby do przerobienia, jednak bym musiał kupić/dostać dane do aktualizacji wersji europejskiej i ewentualnie załatwić mapy. Nie zapomniałem również o zaciskach, ale podnośnik i pomoc w odkręceniu kół mam dostać w listopadzie.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Auto jest od niedawna wystawione na sprzedaż. Gdyby ktoś był zainteresowany, to znajdziecie na otoMoto. A jeżeli kogoś obchodzi stan samochodu - ciężko o czymkolwiek pisać. Z tematów przeszłych nic na szczęście nie wraca. Osłona się trzyma, więc na prawdę nie ma co się bać klejenia plastiku. A na pewno fabryczna osłona będzie lepsza od badziewnych zamienników. Jeden temat ostatnio ogarniałem - wymiana świec. W tych silnikach na szczęście nie ma żadnego skomplikowania. Wypiąć osłonę silnika, odłączyć listwę zasilającą cewki, wyszarpanie cewek (są wciskane z gumową uszczelką), wykręcenie świec (trzeba mieć odpowiedni klucz). Skręcając pamiętamy też o odpowiednim momencie. Ale tak jak już powtarzałem, takie poradniki da się łatwo znaleźć na YouTube.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •