... I jeszcze tego samego dnia się zabrałem za wygłuszenie dachu. Nie każdy może być w temacie, więc krótko opiszę; TT Mk2 ma wadę techniczną/użytkową w postaci zbyt małej ilości pianki w podsufitce. Przez to generowane są mikro zawirowania powietrza między uszczelką górnej linii okien. Naprawa tego polega na podważeniu uszczelki albo przy masce, albo przy koncu (gdzie znajduje się łączenie poprzeczne) i podwijanie uszczelki w celu znalezienia przerw w gąbce. Każda taka przerwa powinna być wypełniona gąbką. Najlepiej by to były paski prostopadłościenne o przekroju kwadratu, lub prostokąta. Najlepiej wsadzać gąbkę tak, by jej zewnętrzny brzeg nie wpadał głębiej, a był na równi z górną i dolną krawędzią. Polecam filmiki na YT. U siebie postanowiłem wypełnić część od przodu do łączenia szyb w drzwiach. Miałem też okazję być jakieś 350 km w trasie, więc od razu pochwalę się efektem - Zdecydowanie mniejsze szumy przy słupku A. I to mimo zmiany opon na letnie (które są cichsze, przez co szum wiatru powinien być bardziej słyszalny).