Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 136 do 144 z 144

Wątek: Audi TTS by Marik

  1. #136
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A'propos, to u mnie nigdy nie było wilgoci w środku.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #137
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    To chyba za bardzo nie mam aktualnie powodów do zmartwień na to wychodzi

  3. #138
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To taki mały up w wątku. Wymieniałem olej pierwszy raz osobiście, bo chciałem zobaczyć co słychać w bebechach. Poszedł Filtron OE671/3 i poszło Liqui Moly 4100 5w40. Pomiary spalania i temperatury robię sobie w stałych warunkach, w miarę równy teren i tempomat na ~108 km/h. Nie znalazłem póki co uzasadnienia, że LM jest lepszy od Motula. W zasadzie to 88 do 86 stopni na korzyść tego drugiego wychodzi. Braku płukanki też nie zarzucicie, bo robiłem. Nic dziwnego w oleju nie wyszło mimo wszystko. Wlewałem też dodatek do benzyny na oczyszczanie wtrysków i... również nic. Nawet zapowiadanych zamuleń nie było widać. Jedyną rzeczą, na którą realnie należy zwrócić uwagę - Na krótki czas przesiadłem się na 95 i faktycznie nieco większą zamułę było czuć na niskich obrotach. Wróciłem więc do 98. Dodam jeszcze od siebie, że te same pomiary na Castrolu (ASO) z dolewkami Motula 5w30 (pierwszy rok) dawały w analogicznych warunkach 84 stopnie. Z perspektywy czasu żałuję jedynie, że nie zrobiłem podstawowej mapy na >300 koni.

    11.jpg
    12.jpg

    I pozdrowienia dla uczestników zlotu z Wrocławia
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #139
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To tak nie rozpisując się za dużo; trytytka na linkę od klapki wlewu paliwa rozwiązała problem ze spadaniem. Do odprysków i drobnych ubytków w feldze postanowiłem kupić specjalne farby pod kolor i również to był dobry wybór. Dziś za to spędziłem trochę (za dużo) czasu w garażu i wziąłem się za przełącznik szyby. Nie wiem czy wspominałem, ale od początku bardzo rzadko działał przycisk szyby kierowcy. Diagnoza padła na przycisk, bo kluczyk w drzwiach zawsze niezawodnie poruszał szybami. Dodatkowo nie było nigdy problemów z opuszczaniem szyby przy wsiadaniu. Zrzuciłem cały boczek, rozkręciłem panel, przeczyściłem przełączniki, blaszki i styki i złożyłem. Podejmując kilka prób w garażu wszystko działa póki co niezawodnie. Testy jednak będą się odbywały przez następne tygodnie. Ach, ta magia - kiedy się coś naprawi, to trzeba to jeszcze milion razy zmacać, by się upewnić że działa. Gdyby ktoś jeszcze się brał za rozbieranie panelu drzwi, to Torx T25, T20 i T10 oraz plastikowy podważak i tonę cierpliwości polecam sobie przygotować. Gdyby kogoś interesowało, to najwyżej podlinkuję pomocne tutoriale z YT. Poza tym pozostaje mi tylko nawoskować samochód i dalej cieszyć się niezawodną jazdą.
    A gdyby komuś moja sztuka wpadła w oko, to może gdzieś od marca czy kwietnia będzie na sprzedaż.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #140
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    I znowu bardzo długo nie było update. Ostatnio wpadł zestaw od Borga z filtrem, olej od Millersa i popychacz INA. Czy ktoś robił wcześniej popychacz - nie wiem. Główka była spolerowana, ale raczej jeszcze by posłużył. Już dawno temu coś wspominałem o sprzedaży, ale poza rozeznaniem się na rynku jeszcze nic nie zrobiłem w tym kierunku, bo za bardzo mi szkoda mojej TeTki. W przyszłym roku może podejmę temat.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #141
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110
    Tak samo ja się zabieram za pisanie posta u siebie, także wybaczone u siebie też tyle co wymieniałem popychacz, tyle że u mnie już stukał na wolnych obrotach… i trochę zajęło namierzyć co taki dźwięk daje. Gdybym musiał sprzedać, to pewnie też bym odwlekał sprzedaż, ale mam nadzieje że sprzedaż twojej przyniesie pozytywną zmianę
    Ostatnio edytowane przez JordanS ; 12-09-2021 o 21:15

  7. #142
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To może mały update. Popychacz u siebie zostawiłem, więc dla ciekawskich fotka.
    IMG_20211108_113203.jpg
    A w kwestii spraw aktualnych, to trzecie światło stopu postanowiło się pożegnać. Komunikat na FIS oraz brak świecenia. Z tego co wiem, to element jest nienaprawialny i postanowiłem sprawić sobie nowe światło z ASO. Zawsze miło samemu sobie pogrzebać przy aucie. 2 godzinki i nie trzeba się aż tak obawiać wizyty na tylnym zderzaku.
    IMG_20211113_151021.jpg
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #143
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Żyję, tylko nie w tym wątku. Łatwiej trafić na moją odpowiedź na fejsowym klubTT czy TT Poland. Auto nadal w moich rękach. To może update z ostatniego roku.

    Z awarii tylko jedna, za to upierdliwa sprawa. Na trasie poszła mi osłona pod silnikiem. Mówiąc "poszła" mam na myśli niezbyt przyjemną sprawę że puściły punkty mocowań po obu stronach nadkoli i z przodu osłona się jakoś wyszarpała. Zamiast bawić się w wątpliwej jakości zamienniki, to postawiłem na regenerację - klejenie plastiku i dokupienie śrub i spinek bardziej przypominających fabrykę. Co prawda od tego czasu jeszcze w trasie nie byłem, ale jestem dobrej myśli.

    Z detailingu postanowiłem poprawić trochę lakier. Latam trochę po trasach i odpryski + zarysowania przy myciu dawały się we znaki. Odpryski zamalowane, tylny zderzak za kołami odratowany, cały lakier 3-etapową polerką lekko wygładzony. Poza tym standardowe woskowanie i niestandardowe pranie tapicerki.

    Ze wspominek - to już 4,5 roku jeżdżenia. Przebieg 169 tysięcy, więc jakieś 35 tysięcy zrobione. Miałem pogonić auto po 2 latach, a tu zaraz 5 będzie... "jeszcze pół roku, jeszcze pół roku" Nie chcę się bawić w kolejny duży serwis, więc na wiosnę prawdopodobnie przyjdzie ten dzień. Dużo serca wsadzam, by wszystko było na bieżąco robione. Nie zmienię jednak faktu, że auto USA i miało przygody. Rynek zweryfikuje.

    1.jpg
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #144
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Auto jest od niedawna wystawione na sprzedaż. Gdyby ktoś był zainteresowany, to znajdziecie na otoMoto. A jeżeli kogoś obchodzi stan samochodu - ciężko o czymkolwiek pisać. Z tematów przeszłych nic na szczęście nie wraca. Osłona się trzyma, więc na prawdę nie ma co się bać klejenia plastiku. A na pewno fabryczna osłona będzie lepsza od badziewnych zamienników. Jeden temat ostatnio ogarniałem - wymiana świec. W tych silnikach na szczęście nie ma żadnego skomplikowania. Wypiąć osłonę silnika, odłączyć listwę zasilającą cewki, wyszarpanie cewek (są wciskane z gumową uszczelką), wykręcenie świec (trzeba mieć odpowiedni klucz). Skręcając pamiętamy też o odpowiednim momencie. Ale tak jak już powtarzałem, takie poradniki da się łatwo znaleźć na YouTube.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •