Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rozgrzebany komputer i błąd położenia wałka rozrządu

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    san franTrzcińsko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9

    Rozgrzebany komputer i błąd położenia wałka rozrządu

    Na wstępie zaznaczę, że nie jestem mechanikiem i wybaczcie jeśli coś przekręcę.
    Miesiąc ponad temu stałem się szczęśliwym nabywcą TT mk1 BAM 2001. Mój zaufany fachowiec w tym czasie jakoś nie mógł się zabrać na całego za moją masznę i tak dziubał z doskoku. Było parę rzeczy do zrobienia i te w końcu jakoś udało się ogarnąć, ale to co zostało to błąd położenia wałka rozrządu.
    Tu pojawiły się problemy, bo chłopacy sprawdzili czujnik i po zamianie na nowy wyszło , że czujnik jest ok. Przy sprawdzaniu instalacji wyszło, że niby jest ok, ale zauważyli, że było mocno w niej grzebane, a jak doszli do sterownika silnika to wyszło na to, że ktoś go otwierał i nie wróciła nawet żadna z 4 śrubek na miejsce w obudowie .
    Nie wiadomo co było nagrzebane ale wiadomo, że było i to mocno, niestety niefachowo. Mój mechanik podejrzewa, że błąd może być związany albo z uszkodzeniem komputera albo z tym, że ktoś zmienił wałek rozrządu od jakiegoś innego silnika i czujnik odczytuje sygnał jako nieprawidłowy(różnice szerokości szczeliny- powtarzam co usłyszałem nie do końca się znając). Mechanik najchętniej by to porównał z innym identycznym motorem, ale wiem, że jest to mało realne żeby kogoś namówić by przyjechał i dał rozgrzebać swoje auto do porównania.
    Podpowiedzcie proszę, co z tym fantem można zrobić najsensowniej. Widziałem , że są dostępne komputery używane, tylko pytanie czy ten też nie był czasem podmieniony. Czy w ogóle można jakoś sprawdzić sam komputer czy nie jest uszkodzony, może dostała się do niego woda skoro nie był skręcony nawet?

    Inny pomysł jaki mam, to porównanie wałka z właściwym. Ma z Was ktoś może dokładne zdjęcia, albo taki wałek na kupce części w warsztacie?

    Z góry dzięki za każdą sensowną sugestię!

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja bym zaczal od sprawdzenia czy nie jest przestawiony rozrzad na lancuchu. Jesli jest bedzie wywalalo blad czujnika walka rozrzadu wlasnie. Jest na forum nawet schemat, sam kiedys wstawialem, wazna jest ilosc ogniw od punktu do punktu. Znajdziezz foto to pokaz mechanikowi, co do instalacji to sie nie wypowiadam bo taki galimatias mozna usunac tylko bedac osobiscie w temacie (czytaj pod maska). Powodzenia.

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Miałem podobne objawy w AUDI A8 4.2 TDI.
    Uszkodzony sterownik silnika.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    san franTrzcińsko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Dzięki za szybką reakcję...pójdziemy najpierw tropem łańcuszka rozrządu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ...a wiecie może, czy jest możliwość sprawdzić ECU, czy nie jest zepsuty?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ...niestety póki co, przed przyszłym tygodniem nie ma szans żeby mi mechanicy zajrzeli pod pokrywę, a chciałbym eliminować możliwe przyczyny

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •