Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Logi ( zadane afr 0.95 do końca ? )

  1. #1
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50

    Logi ( zadane afr 0.95 do końca ? )

    Proszę spojrzeć na te logi i proszę o pomoc. Miałem problem z za wysokim spalaniem przez niskie afr w grupie 031 było non stop 0.75...
    Teraz jest na odwrót... 0.95 pod samo odcięcie i to jest zadane przez ecu, które już jest wymienione. O co może chodzić ? Dlaczego ecu nakazuje takie ciulowe afr ?

    http://vaglogi.pl/log-002_031_AHJ7nN.html

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    ECU chce AFR? Co to za głupota, AFR (Air/Fuel Ratio) to stosunek jak sama nazwa wskazuje powietrza do paliwa. ECU co najwyżej może chcieć więcej lub mniej powietrza albo więcej lub mniej paliwa. Czyli masz albo zbyt dużą dawkę powietrza lub zbyt małą dawkę benzyny.

  3. #3
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez Xelix Zobacz posta
    ECU chce AFR? Co to za głupota, AFR (Air/Fuel Ratio) to stosunek jak sama nazwa wskazuje powietrza do paliwa. ECU co najwyżej może chcieć więcej lub mniej powietrza albo więcej lub mniej paliwa. Czyli masz albo zbyt dużą dawkę powietrza lub zbyt małą dawkę benzyny.
    Dobrze wiec jak rozumieć afr zadany i otrzymany ?

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/030-049.html

    Nie zauważyłem, że brakuje u Ciebie jednostki, mój błąd. W przypadku gdybyś miał podaną jednostkę na bloku pomiarowym [V], wtedy można by interpretować jako wynik otrzymany z jednej sondy, tej przed katalizatorem i drugiej, za katalizatorem.
    W twoim przypadku jest to faktycznie Lambda actual value oraz Lambda specified value.

    Sorry za zamieszanie, przynajmniej masz wywindowany temat

  5. #5
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Jest to szerokopasmowa w bamie, auto non stop w ogarnięciu, silnik po remoncie, większość czujników nowa... komputer już trzeci z rzędu i dalej są jakieś jaja. Jakieś pomysły co do tego zadanego afr ? Ono jest stałe nie? Co można w tym wypadku zrobić i od czego zacząć ? Proszę śmiało pisać bo ostatnio coś to forum umiera.... a eksperci śpią niestety

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Na seryjnym programie masz to samo? Ja mam APX i w bloku 31 mam jedną kolumnę - tylko odczyt z sondy, stąd moje zdziwienie.

    Z tego co czytam na ross-tech'u (link: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Fuel_Trim_Info ), sprawdziłbym korekty długoterminowe, czy nie są jakieś rozjechane, jeśli oczywiście już sprawdzałeś pompe paliwa i masz nowy filtr paliwa

  7. #7
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Pompa podmieniona Ok jest filtr nowy. Sonda nowa nawet. Tak mam w bamie to afr otrzymane i zadane. Korekty długoterminowe to grupa 032? Nurtuje mnie pytanie czy to afr zadane to jest stałe na sztywno ... czy jakoś może się zmienić ale raczej stałe i trzeba ecu przeprogramować bo tragedii nie ma jeszcze 13,5:1 ale wolałbym przy odcince widzieć tam 12:1...

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Tak, długoterminowe to 32, krótkoterminowe to 33. Sprawdź na postoju jak wyglądają obydwa bloki. Na to pytanie czy AFR jest podany sztywno Ci nie odpowiem, trzeba czekać na odpowiedź kogoś mądrzejszego ;d

    #edit
    Z tego co wyczytałem, na tych blokach pomiarowych masz dwa wskazania. To drugie (Partial) jest odpowiedzialne za korekty długoterminowe, gdy silnik jest pod obciążeniem. Pierwsze (bezczynny - ang. idle) jest odpowiedzialne za statyczne logi.
    Ostatnio edytowane przez Xelix ; 31-03-2018 o 08:35 Powód: opis bloku pomiarowego

  9. #9
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Dzięki za zainteresowanie tematem, również czekam na odpowiedź czy zadane wartości 031 są niezmienne i czy pomoże tylko dłubanie w ecu. Większe problemy z autem za mną ale jeszcze trzeba to doprowadzić do ładu całkowicie. Nie chcę go zakatować temperaturą przy afr 13,5:1 bo lekkiej nogi też nie mam jak już olej jest rozgrzany jakie powinno być afr przy 5000+rmp do odcinki ? 12:1 dla 1.8T bam byłoby prawidłowe ?

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Czarne A3
    Posty
    1
    Odkopie temat jakby ktoś szukał info. Ogólnie chodzi o to, że BAM ma sterowanie po EGT. Spójrzcie na te mapy


    W mapie LAMFA, przy bucie jest 0.95 czyli to co widać w logu powyżej. Z kolei mapa AFR w funkcji obciążenia czyli BTS jest wyłączona w BAMie - wszędzie lambda 1 (poza trzema komórkami, ale co to ma na celu nie wiem). BAM ma czujnik temperatury spalin, więc ma kontrole po EGT. W ME 7.5 nazywa się to modułem ATR i ster dolewa paliwa po przekroczeniu progu EGT. W praktyce każdy profi tuner wyłącza ATR i wprowadza swoją mape LAMFA i BTS dla lepszej kontroli i bezpieczeństwa.

    Dla porównania macie mape BTS z AUMa 150 KM, który nie ma czujnika EGT, widać miejscami przelanie


    Na temat sterowania paliwem w ME 7.5 można pisać dużo więcej np. o modelowej temperaturze spalin dla progu włączenia BTS, ale już nie będę mieszał.
    Ostatnio edytowane przez nba ; 13-02-2020 o 22:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •