Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Kupno audi TT

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Zielony
    Posty
    1

    Kupno audi TT

    Witam serdecznie.
    Posiadam obecnie VW passat b5 z silnikiem 1.8t o mocy 150km. Z racji, że został on kupiony za śmieszne pieniądze chcę przymierzyć się do kupna TT'ki, ponieważ zdążyłem polubić tą jednostkę. Zakup planuje na sierpień/wrzesień tego roku (o ile się nie rozmyślę). Będę szukał wersji coupe z silnikiem 180 konnym lub 225 z napędem quattro.

    Moje zapytania:
    - w obu tych wersjach montowany jest wielowahacz?
    - jak wygląda eksploatacja tego auta? (świece, olej, filtry itp.)
    - jakie są najczęstsze usterki w takich motorach?
    - jakie wartości wskazuje przepływka przy 5000 rpm, jakie jest doładowanie (mbar) i przy ilu obrotach zadane ciśnienie równa się mierzonemu (będę robił logi dynamiczne przed kupnem)
    - na jakie rzeczy głównie zwrócić uwagę?
    - jak zachowuję się auto pod wpływ LPG (planuje szukać wersji z gazem)
    - ile trzeba szykować kasy po kupnie takiego modelu?

    Dzięki z góry za odpowiedzi :P

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Bangazi Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    Posiadam obecnie VW passat b5 z silnikiem 1.8t o mocy 150km. Z racji, że został on kupiony za śmieszne pieniądze chcę przymierzyć się do kupna TT'ki, ponieważ zdążyłem polubić tą jednostkę. Zakup planuje na sierpień/wrzesień tego roku (o ile się nie rozmyślę). Będę szukał wersji coupe z silnikiem 180 konnym lub 225 z napędem quattro.

    Moje zapytania:
    - w obu tych wersjach montowany jest wielowahacz?
    - jak wygląda eksploatacja tego auta? (świece, olej, filtry itp.)
    - jakie są najczęstsze usterki w takich motorach?
    - jakie wartości wskazuje przepływka przy 5000 rpm, jakie jest doładowanie (mbar) i przy ilu obrotach zadane ciśnienie równa się mierzonemu (będę robił logi dynamiczne przed kupnem)
    - na jakie rzeczy głównie zwrócić uwagę?
    - jak zachowuję się auto pod wpływ LPG (planuje szukać wersji z gazem)
    - ile trzeba szykować kasy po kupnie takiego modelu?

    Dzięki z góry za odpowiedzi :P
    1. Z przodu jest standardowy MacPherson, jak w golfie IV, czy innych kompaktach grupy vw-audi. Z tylu w przypadku quattro - wielowahacz, w przypadku ośki - belka.
    2. Standardowo Czasami padają cewki, które jakieś tanie nie są, ale skoro masz już 1.8t to powinieneś to wiedzieć.
    3. To jest dosyć udany silnik. Trzeba uważać na napinacz łańcucha, który spina wałki rozrządu (podlega on wymianie, z tym że dużo rzadziej niż standardowy pasek rozrządu tam zamontowany). Z eksploatacyjnych to standardowo trzeba zwracać uwagę na turbo i koło dwumasowe.
    4. Poszukaj na forum. Powinny być podobne tematy.
    5. Głównie te newralgiczne elementy z punktu 3 i powypadkowość. Większość aut miała jakieś przygody, więc z góry nie dyskwalifikuj aut z jakimiś przygodami blacharskimi, grunt, żeby to nie były składaki rodzaju 1 auto z 3
    6. Dobrze. Ja miałem i nie narzekałem, z resztą wiele osób tutaj na forum jeździ z lpg.
    7. A tutaj można tylko powiedzieć "to zależy" Ceny się różnie kształtują i musisz sam popatrzeć. Generalnie oferowanych quattto jest dużo mniej niż osiek. Znajomy teraz rozgląda się za quattro i powiedział, że na Allegro widnieje raptem 40 aut rozsianych po całej Polsce, a połowa już po zdjęciach odpada do dalszej weryfikacji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •