Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 73

Wątek: Cienki tt

  1. #31
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    no piękny widok kolego ! powodzenia w modach i dzielnie będziemy obserwować wątek


  2. #32
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kolor pokrywy fajny.
    Jakiego przyrostu mocy sie spodziewasz z tych zakupow?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #33

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    dzięki)

    szczerze to nie mam pojęcia w jakim stanie jest silnik(przebieg ma 240tys.km), jaką ma kompresje--> sprawdzają takie rzeczy przed chipem?(może pomiar na hamowni przed chipem bedzie dobrym tego wyznacznikiem?) turbo jest wyciagniete teoretycznie na 320/330hp, kolektor też tego blokować nie powinien więc licze tak na 300-310hp. ile niutów sie z tego urodzi i od jakiej predkości obrotowej beda dostepne to tego nie wiem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -
    Ostatnio edytowane przez charles ; 01-08-2018 o 21:18

  4. #34
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cieszy mnie fakt że młodsze pokolenie klubowiczów też się zaraża tuningiem mechanicznym i modami podnoszącymi moc
    Graty całkiem spoko , jedynie nie jestem zwolennikiem tych kolektorów i poszedłbym w inny gwint.
    Jeśli chodzi o wskaźniki to podstawa to doładowanie (już masz), szerokopasmowy AFR i ciśnienie oraz temp oleju. W dalszej kolejności EGT
    Dodatkowo moim skromnym zdaniem szkoda miejsca na woltomierz w formie zegara bo nie jest tak użyteczny w naszych autach żeby to monitorować cały czas. Lepiej to miejsce przeznaczyć na AFR a jeśli musisz mieć podgląd na napięcie to może jakiś mały cyfrowy w miejscu gdzie w liczniku jest mikrofon którego i tak większość nie używa a jakiś mały wyświetlacz z czerwonymi cyframi by się tam ładnie wpasował ..

    Olej zdecydowanie 5w40 a nie 5w30 .. Zwłaszcza do auta po tuningu ..

    Poza tym, gratuluję nowych gratów i czekam na efekty po montażu i strojeniu









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #35

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    frajda z jazdy jest bezcenna;D
    co do kolektora to dlaczego masz taką opinię? żywotność?

    voltomierz został wrzucony bo był najlatwiejszy do montażu;p ok to kolejne zegary beda od afr i oleju - czyli bedzie łącznie 5 wskaźnikow;p

    dobrze ze moge jeszcze wymienic olej;p dzieki za pomoc)

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mi chodziło bardziej o to że ten woltomierz zajmuje cenne miejsce a nie jest tak potrzebny żeby ''mu'' na to pozwolić
    Jeśli chodzi o kolektor to tak, głownie fakt że jest spawany czyli żywotność.
    Moim zdaniem w spawany idzie się jak nie ma innej opcji, sam mam spawany z tego właśnie powodu i jak na razie odpukać nic się nie dzieje ale był robiony przez człowieka z wieloletnim doświadczeniem a z tymi taśmowo produkowanymi kolektorami różnie może być

    Pozostaje trzymać kciuki żeby jednak wytrzymał przyzwoity czas. Wymiana kolektora to znowu nie fizyka jądrowa i jak zbyt szybko pęknie (odpukać) to pomyślisz o innej opcji.. ( porting seryjnego, odlewane high flow oryginalne i podróby )











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    dzieki wielkie za opinie!! zobaczymy zatem ile wytrzyma, wygląda BARDZO solidnie ale widomo - rentgenu w oczach nie mam i nie widzac jak wyglada spaw+czy była jakaś obróbka cieplna;p

    ogólnie cieżka sprawa z kolektorem pod k04-023 - godzinami szukałem po necie, znalazlem nawet chyba ten kolektor o ktorym mowisz - olew nierdzewny hi-flow ale tylko na alliexpress i tam strasznie jechali w opiniach na tą flansze ktora dochodzi do silnika-> że strasznie krzywe i nie da sie zamontować+przelane otwory montazowe.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie jest pytanie:

    w ten poniedziałek daje do montowania wszystkie graty, mysle ze w tydzien sie z tym wyrobią. do tunera bede dzwonił dopiero 13tego ie umawiąc, bo dugitun ma urlop. Nie wiem dokladnie kiedy znajdzie sie termin- pewnie ok 1-2tyg. Mogę śmigać normalnie na tych gratach pilnując doładowania turbo żeby nie wzrastało jakoś ekstremalnie? bo bez programu to nie mam pojecia jak sie to bedzie zachowywac.

    kolejne pytanie czy moge wymieniac od razu wtryski? czy nie jest to wskazane?

    pozdro

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadza się, te kolektory odlewane z chin nie nadają się do natychmiastowego użycia ale są niezłą bazą żeby z tego zrobić przyzwoity kolektor.
    Nawet oryginalne wymagają lekkiej obróbki od strony wyjścia do turbo..

    Odpowiadając na Twoje pytanie to tak wszystko możesz zamontować i jeździć na seryjnym programie ( monitorując na wskaźnikach oczywiście) a jedynym wyjątkiem będą wtryski. Muszą być założone tuż przed strojeniem..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    a jaką obróbkę masz na myśli przy kolektorze ori? trzeba rozwiercać otwory/planować flansze? na co ewentualnie przygotowac mojego mechanika przy montażu mojego kolektora?

    dzięki wielki za udzielanie sie w moim temacie, szybko rozwiewasz wątpliwości

    pozdrawiam

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Może niezbyt precyzyjnie się wypowiedziałem. Ten oryginalny kolektor to taki robiony przez firmę JBS a te na ''Ali'' to jego podróbki. Nawet JBS wymagał delikatnej obróbki w miejscu gdzie spotykały się wszystkie kanały przed wejściem do turbiny.

    Oryginalne kolektory audi też można poprawić na lepszy przepływ wygładzając kanały i powiększając i przerabiając na lepszt przepływ to samo miejsce o którym wspomniałem w poprzednim przypadku.


    W przypadku Twojego kolektora musisz ustawić mechanika na pozytywne myślenie i żeby nigdy się nie poddawał bo akurat ten kolektor jest trochę wymagający przy montażu
    Jest mało miejsca i trzeba trochę pokombinować z jedną śrubą mocującą kolektor do turbo. Może pomóc całkowite wyjęci Down Pipe i odkręcenie spodniego mocowania skrzyni żeby można było pochylić silnik w razie potrzeby.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    o kurcze oby poszło gładko;p mam nadzieje ze ten mechanik okaże się uczciwy i kompetentny, bo ostatni zarysował mi 2 felgi, wyjeździł bak paliwa i oszukał na częściach 2300zł jak zostawiłem mu samochód na 3tyg będąc w pakistanie... takze zdecydowanie odradzam zostawianie mechanikom samochodów na taki okres.

    przy okazji wymiana uszczelki pod kolektorem wydechowym i turbo prawda? coś jeszcze by wypadało zrobić??

  12. #42
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiście, uszczelki nowe. Poza głowica/kolektor i kolektor/turbo trzeba jeszcze turbo/Down Pipe.
    Ja bym dodatkowo robił to wszystko na nowych śrubach i nakrętkach









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #43

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    ok dzięki tak będzie wszystko sie przesunęło o tydzień więc dam rade

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    wrzucam filmik podczas dynamicznego przejazdu. nie słychać aż tak wydechu bo wszystko zagłusza stożek;p





    https://youtu.be/kgzOvjO4sZI

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez charles ; 15-08-2018 o 10:42

  14. #44
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Super, auto brzmi jak by miało z 400 koni






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #45

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    http://i64.tinypic.com/9pxtw0.jpg

    http://i65.tinypic.com/rtp94y.jpg

    Udało mi się wrócić z podróży służbowej wiec aktualizuje zostawiłem samochód pod moją nieobecność u mechanika - powyżej zdjęcia przedstawiające zastany widok po powrocie;p

    Robią wszystko co opisałem we wcześniejszych wiadomościach plus zasugerowali mi zmiane dwumasy na sztywne koło + okucie kevlarem tarczy i wzmocnienie docisku lub łożyska(nie pamietam) co sądzicie na ten temat??
    wszelkie nieszczelnosci w układze olejowym i powietrzym są usuwane na bieżąco - podobno ciężko odostać niektóre gumowe rurki..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •