dzięki za motywacje)

oddałem sprzęgło i ostatecznie zdecydowałem sie na proponowane przez nich rozwiązanie. Nie spytałem jaka to firma ale komplet kosztował 1700zł...;p jestem bardzo ciekaw różnicy w odczuciach spowodowanej zmianą dwumasy na sztywne;D Dwumasa była w bardzo dobrym stanie wiec poleci na sprzedaż, tak samo turbo, kolektor i wszystko co zdemontowałem. Mechanik robił mi fotorelacje z naprawy wiec jak skończą to wrzuce więcej zdjęc. Wczoraj go odpalili przy mnie i musze powiedziec ze przepieknie rowno pracuje;D Dzisiaj montują gwint i robia pozostałe pierdułki. Ciekaw jestem jak to bedzie jezdziło bez softa mozliwe ze bedzie wpadał w tryb awaryjny?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

panowie zaglądnijcie..

https://www.klubtt.pl/showthread.php...-modyfikacjach

wiem ze siedzą tu zajebiście mądre głowy

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Aktualizuje

-dziwny dzwiek ktory generowało w moim odczuciu nowe sprzegło jest spowodowane krotkimi łacznikami stabilizatorow. Też tak macie? pytam bo jeden kolega z forum twierdz ze nie da sie z tym nic zrobic - naprężenia.

-sama praca sprzegła rzeczywiście została zdiagnozowana za nie do konca prawidłową i dzisiaj będą to poprawiać

-wywalilem spawany kolektor i wrociłem do zeliwnego.. odkształcenia termiczne pod wpływem spalin tego baranka to jakies nieporozumienie.. nie wiem czy to wynika z faktu ze taki kolektor powinien byc odpuszczony cieplnie celem wyeliminowania naprezen pospawalniczych czy po prostu jest słabo wykonany lub mechanicy są nie udolni ale mam juz tego dosyc. dwa rozay juz rozszczelniłsie na flanszy turbo-kolektor przy jednej srubie. montowali to nawet na jakims specjalnym gleju do gwintow i po 2tyg to samo. jednak co zeliwo to zeliwo... ponadto zajebiscie tłumi drgania. @arttur - miałeś racje.

-problem kopcenia przy okazji wymiany kolektora zniknął.. wiec nie wiem o co chodziło..;p

-dokładam czujniki cisnienia i oleju i temp. oleju. oraz regulowane wahacze z tyłu.(ostatnio mi dupą rzuciło i stwierdziłęm ze wole wykorzystywac pełną powierzchnie opony podczas jazdy)

-dokłądam przepustnice wydechu na vacum przy 1bar. jeszcze nie wiem do konca gdzie ja wcisne ale chyba powedruje zaraz za ostatnia sonda lamda.

-strojenie umowione na 19tego do DIGITUN.

-tuner doradził kupic swiece pfr7b.

pozdrawiam. po wszystkim wrzuce wykres, nagram filmiki.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

http://i63.tinypic.com/2rxws5s.jpg

stajnia digitun i od razu czujesz ze jestes we własciwym miejscu;D

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



wrzucam wykres po sofcie. Nm bardzo ładne ale koni brakuje. chciałbym usłyszeć waszą opinię. wyglada na to że silnik nie jest już w takiej kondycji w jakiej być powinien. bede mu sprawdzał kompresje i prawdopodobnie bedzie remont.

pozdrawiam

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

tam powinna byc mała korekta Cisnienia atmosferycznego, bo podczas pomiarów było 985hpa wiec mozna doliczyc jakies +3hp.