Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: TT z książęcej rodziny

  1. #1
    Awatar borsukh
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14

    TT z książęcej rodziny

    Witam użytkowników klubuTT nazywam się Maciek,
    trochę już minęło od kupna w wrześniu 2017, więc wypadałoby przedstawić moją TTtkę. Tym bardziej, że poprzednio należała do znamienitego członka tejże społeczności. A jest to mianowicie Księżniczka użytkownika Jerry, srebrna TT 225Q. Zastąpiła ona wysłużony rydwan ze znakiem kalafiora na masce i jest obecnie drugim samochodem spod znaku czterech pierścieni w rodzinie, obok A4 B6 1.8T 190Q. Oczywiście samochód jaki jest każdy wie bo każdy zna Jerrego, więc nie ma się co rozpisywać, wystarczy przypomnieć sobie jego wątek. Oczywiście auto na początek dostało pakiet startowy (nie wszystko widoczne):



    - filtry oleju, powietrza, kabinowy, haldexa
    - nowy olej w silniku, haldexie
    - uszczelki pokrywy zaworów i fazatora
    - świece PFR7Q platinium
    - rozrząd OEM
    - tuleje wahaczy, sworznie, jakieś inne duperele
    - nowy akumulator

    Na razie zdjęć za bardzo nie mam bo i pora jeszcze słaba i samochód zapuszczony po zimie...
    No ale WITAMY W RODZINIE!



    Powodem zakupu TTtki, oprócz względów (nie)praktycznych, był zeszłoroczny wypad niebieską szczałą na Tor Poznań Track Day, który okazał się zajebistą przygodą. Oczywiście nie obyło się bez strat, u mnie na szczęście tylko opona, ale kolega cały bok miał do roboty. Mimo to, jesteśmy już ustawieni na wypad 20 Maja i mam nadzieję nowy nabytek dostarczy jeszcze lepszych wrażeń niż w zeszłym roku. Wiąże się z tym kilka planów dodatkowych modyfikacji i liczę tutaj na pomoc doświadczonych forumowiczów.

    Plany na bliską i daleką przyszłość:
    - nowa felga 18 cali + opona (marzy mi się Toyo r888r ale w tym rozmiarze cena zaporowa)
    - oklejenie folią na wzór TT quattro sport tak jak TUTAJ: http://http://public.fotki.com/TTgallery/tt_computer_wallpapers/tt_wallpapers!_over/1083-4.html#media , czy ktoś wie co to za felga na zdjęciu?
    - potrójny kierunkowskaz po dotknięciu manetki
    - czujniki parkowania tył oryginał np z a4 b6 jak się da
    - ogarnięcie lakieru trochę
    - zmiana hamulców (przeczytałem wątek o Big Brake i zgłupiałem, chciałem wrzucić może 334mm z wersji 3.2, ma to sens? Na razie hamuje słabo.)
    - może TIP i chip ale to nie wiem w sumie

    No to tyle tytułem wstępu. Ewentualne zmiany w pojeździe postaram się na bieżąco opisywać.
    Ostatnio edytowane przez borsukh ; 23-03-2018 o 09:03

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Masz jedną z najlepiej utrzymanych TT jakie widziałem, dbaj o nią należycie

    ps. - jak zbytnio jej nie popsujesz modami to będziesz miał za parę lat rodzynka który wartość będzie trzymał nie tylko sentymentalną.

  3. #3
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Czujnik parkowania chyba z A4 zakładał kolega Kozi do mk1

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Fajnie ogarnięte ma czujniki AcidTT

  5. #5
    Awatar borsukh
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Masz jedną z najlepiej utrzymanych TT jakie widziałem, dbaj o nią należycie

    ps. - jak zbytnio jej nie popsujesz modami to będziesz miał za parę lat rodzynka który wartość będzie trzymał nie tylko sentymentalną.
    Hubi, pomimo, że rejestracja BI to Księżniczka cebuli u mnie nie uświadczy. Będę ją rozpieszczał. Lubie samochody mieć we wzorowym stanie technicznym.

    Jeżeli chodzi o trzymanie wartości to osobiście w to nie wierzę i nie w tym celu samochód kupowany. TT jest samochodem rzadko spotykanym, ale nie aż tak rarytetnym. Nawet w Białymstoku widzę ich coraz więcej, niektóre w bardzo ładnym stanie. Ulicę dalej parkuje taka czarna, mam nadzieję że też forumowicza. Niemniej jednak postaram się zachować książęcy majestat TTtki i wszelkie zmiany czynić z rozmysłem.

  6. #6
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Powodzenia autko fajnie się prezentuje

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Grattki auta, trafila Ci sie jedna z najlepszych sztuk o jakich slyszalem. Naprawde 'czyste' auto nie skazone tuningiem. Osobiscie podzielam zdanie Hubiego, ma racje. Super utrzymana TT trzyma swoja wartosc i znajduje swojego klienta. Masz przyklad po sobie. Zaniedbanych, potluczonych sztuk po 10-13tys jest na peczki, i co z tego? Ano nic, bo licza sie tylko te dopieszczone powodzenia!

  8. #8
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Witam i pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •