Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: TT do 15k

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    4

    TT do 15k

    Witajcie. Zamarzyła mi się TT-tak, po szybkim przejrzeniu całego internetu znalazłem całkiem sporo ( tak mi się zdaje) ogłoszeń z TT-tkami do 15k i troszkę mi ulżyło - są samochody w moim budżecie. Ale od wczoraj przeczytałem naprawdę dużooo materiałów z forum i troszkę się zmartwiłem tym co niektórzy piszą o stanach samochodów.
    Dlatego mam pytanie: Czy do 15k da się kupić W MIARĘ ogarniętą TT-tkę? Mówię tutaj oczywiście o 1.8T z FWD .
    Do tej pory śmigałem mazdą 626 z 1.8 90 hp i tam praktycznie koszta utrzymania były zerowe, nie licząc problemu z lpg i wymianą jednego amortyzatora, teraz śmigam Superbem 1, ale czy obszerny SuperB z 1.9 TDI jest dobrym autem dla 20 latka?

    Chodzi mi oczywiście o zakup samego auta, kosztów ubezpieczenia, przeglądu czy wymiany filtrów/oleju nie wliczam.

    W kwestii ewentualnego ''dozbierania'' do lepszego egzemplarza - to nie jest takie proste w mojej aktualnej sytuacji :/

    Z tego co czytałem to silnik 1.8T - raczej niezawodny, zawieszenie opiera się na płycie podłogowej golfa/octavii - też raczej problemu nie powinno być z serwisem, blacha podobno rdza rzadko ją dotyka, do LPG - podobno bardzo dobrze współgra.
    Jak bardzo zakup TT-tki jest niebezpieczny w porównaniu do dajmy na to a4 b6 bądź a6 c5 z 2.4 v6 w podobnym przedziale cenowym?
    Ostatnio edytowane przez Ares97 ; 19-03-2018 o 13:35

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cześć,
    dać się da, oczywiście Kwestia odpowiednio długiego szukania i odrobiny szczęścia.
    W jakim stanie kupisz auto, takie będziesz miał. Ważne żeby odpowiednio je sprawdzić przed zakupem. Dobrze jak będziesz miał możliwość nie tylko sprawdzenia samochodu miernikiem i w jakimś warsztacie, ale też sprawdzenia błędów oraz zrobienia i odczytania logów. Może to być trudne.

    Pamiętaj że auto w takiej cenie będzie miało około 17-20 lat więc ZAWSZE coś grubszego typu UPG, turbina do regeneracji, wymiana sprzęgła, skrzyni może wyskoczyć. W porównaniu z 1.9TDI w Superbie, TT ekonomiczne nie będzie

    Decyzje musisz podjąć sam.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    4
    Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia co robić... SuperB spoko, ale też miał kilka przygód - niestety rzuciły się w oczy po dłuższym przyjrzeniu się autu ( niestety już po zakupie). Przy mega dziadkowej jeździe takie 1.9 TDI pali mi jakieś 5.3 biorąc pod uwagę to że z trasy 20 kilometrów do pracy jakieś 14 przejeżdżam typowo po obowdnicy + lokalne trasy, 4 po wsi wieś i 2 miasto. Przy jeździe normalnej jakieś 6/100 także wydaje mi się że 1.8T z lpg koszta wyjdą podobne. Zimą standardem było 7,5 - 8 także jak na ''oszczędnego'' diesla to tak średnio. Z ewentualnymi jakimiś kosztami liczę sie ( zresztą - zrobienie wtrysków i dwumasu w 1.9 TDI też tanio mi nie wyjdzie EWENTUALNIE ), byle nie była to na starcie kwota 1/3 ceny auta. No cóż, zrobi się cieplej wystawię mojego S1 na sprzedaż, będzie kupiec wtedy dogłębniej zasięgnę pomocy z forum.
    Ostatnio edytowane przez Ares97 ; 19-03-2018 o 19:33

  4. #4
    Awatar Lukask
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielona
    Posty
    32
    Jeżeli interesował by Cie roadster to ja mam w planach sprzedaż mojego. Co prawda cena powyzej 15tys ale do dogadania.
    W swieta bede nim niedaleko lublina takze jezeli jestes zainteresowany kupnem TT to zapraszam.

  5. #5
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Skoro mowa o 1,9 TDI, to za niewielkie pieniądze może być jeszcze lepszy. Niedawno robiłem sesję plenerową studniówkowiczom i każdy przybył najfajniejszym autem, jakie mógł zdobyć. Miałem okazję jechać alfiną w dieslu z wgranym softem jak określiła właścicielka - niepedalskim, czyli robionym na niutony, nie moc. Podobno wyszło 420 niutonów. Jednym słowem między TT to przepaść. Ten diesel to ogień.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    4
    TT w cabrio raczej odpada, czasami będę zmuszony jeździć w 3 osoby a poza tym kwiecień to za szybko, autko planowałbym bardziej w okolicach wakacji nabyć jeżeli trochę dozbieram i uda mi się sprzedać aktualne - a z tym może być różnie. W Alfach podoba mi się ich desing aleeeee zauroczyłem się w TT, póki co to jest moje małe marzenie i cel

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    W TT w 3 osoby spoko, jeśli trzecia osoba ma max. 150cm wzrostu (chociaż koleżanka i tak trochę narzekała xd), zero komfortu z tyłu uprzedzam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •