Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dach w cabrio nie sklada sie po zimie.

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    kolno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Bialy
    Posty
    13

    Dach w cabrio nie sklada sie po zimie.

    Witam, mam problem z moim tt poniewaz po dluzszym postoju w garazu przez zime dach nie chce sie rozłożyć ani złożyć. Po kliknieciu slychac ze styczniki dzialaja ale 0 reakcji. Gdy mam wylaczony zaplon dach moge zlozyc recznie ale gdy klikne na chwile przycisk skladania dachu i wtedy chce zlozyc to jakby sie blokuje i nie moge go ruszyc w zadna strone dopiero jak wylacze zaplon dach moge zamknac spowrotem. Mial ktos moze podobny problem? Mozna to jakos sprawdzic w vag comie?

  2. #2
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Servus.
    VAG-iem tego nie sprawdzisz.
    Jak odblokujesz rygiel, to czy zapala się kontrolka dachu i opuszczają się szyby?

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W razie problemow z pompa, silownikami mam caly sprawny dzialajacy mechanizm podnoszenia dachu. Przez rok czasu dzialal u mnie bez zarzutu

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Wownis Zobacz posta
    Witam, mam problem z moim tt poniewaz po dluzszym postoju w garazu przez zime dach nie chce sie rozłożyć ani złożyć. Po kliknieciu slychac ze styczniki dzialaja ale 0 reakcji. Gdy mam wylaczony zaplon dach moge zlozyc recznie ale gdy klikne na chwile przycisk skladania dachu i wtedy chce zlozyc to jakby sie blokuje i nie moge go ruszyc w zadna strone dopiero jak wylacze zaplon dach moge zamknac spowrotem. Mial ktos moze podobny problem? Mozna to jakos sprawdzic w vag comie?
    Polecam szukajkę, bo w kwestiach dachu tego trochę jest

    Druga rzecz, to jak odpalisz auto i rozpoczniesz proces zamykania dachu, to czy słyszysz pompę? Jeśli tak, to sprawdź po bokach czy nie ma wycieków. Moim zdaniem (ale poza tym że jestem użytkownikiem, to wiedzy mechanika brak) wyciekł Ci płyn. Powinieneś zlokalizować wyciek, uszczelnić albo wymienić mechanizm i nabić od nowa płynem pompę. Poradnik jak to zrobić jest na forum w innym temacie odnośnie dachów. Zgaduję, że jak to zrobisz, to będzie działał jak nowy. Mnie samego czeka ten proces.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  5. #5
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Do pompy dostaniesz się przy zamkniętym dachu od strony kierowcy z tyłu masz maskowanie, zdejmij, wsadź telefon i strzel fotkę przy odrobienie szczęścia zobaczysz czy w pompie masz olej, dodatkowo jak ściągniesz zaślepkę będziesz lepiej słyszał czy pompa w ogóle działa. Możesz też rozebrać oczywiście wyciszenia w bagażniku, nie jest to trudne, przyda się łapka do wyciągania spinek z aledrogo. Może tez być sterownik który jest na grodzi po drugiej stronie i tez jest okienko, przez które wejdzie suszarka. Przerobiłem oba tematy, a demontaż pompy tu męka... Jeżeli będziesz musiał jednak wymieniać pompkę to uzbroić się musisz w cierpliwość, mnie samo dolanie oleju umęczyło na maksa. A jak już będziesz coś rozbierał to w sterowniku rozetnij bodajże niebieski przewód (mogę to sprawdzić jak będziesz chciał, jest gdzieś na forum) od ograniczenia otwierania/zamykania dachu podczas jady powyżej 5km/h

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez szczygiel Zobacz posta
    Do pompy dostaniesz się przy zamkniętym dachu od strony kierowcy z tyłu masz maskowanie, zdejmij, wsadź telefon i strzel fotkę przy odrobienie szczęścia zobaczysz czy w pompie masz olej, dodatkowo jak ściągniesz zaślepkę będziesz lepiej słyszał czy pompa w ogóle działa. Możesz też rozebrać oczywiście wyciszenia w bagażniku, nie jest to trudne, przyda się łapka do wyciągania spinek z aledrogo. Może tez być sterownik który jest na grodzi po drugiej stronie i tez jest okienko, przez które wejdzie suszarka. Przerobiłem oba tematy, a demontaż pompy tu męka... Jeżeli będziesz musiał jednak wymieniać pompkę to uzbroić się musisz w cierpliwość, mnie samo dolanie oleju umęczyło na maksa. A jak już będziesz coś rozbierał to w sterowniku rozetnij bodajże niebieski przewód (mogę to sprawdzić jak będziesz chciał, jest gdzieś na forum) od ograniczenia otwierania/zamykania dachu podczas jady powyżej 5km/h
    Wiesz może z czego są węże? Dosztukowywałeś może? Będę niedługo się bawić, a na bank mam nieszczelność w układzie.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  7. #7
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Wiesz może z czego są węże? Dosztukowywałeś może? Będę niedługo się bawić, a na bank mam nieszczelność w układzie.
    Niestety nie wiem z czego są, ale na chłopski rozum układ ciśnieniowy, więc dasz o podobnej średnicy zamiennik ciśnieniowy i powinno być ok. Napisz do Grabarza lub w dziale części, może akurat ktoś ma oryginał. A wiesz dokładnie gdzie nieszczelność? może pompa puszcza? Najprościej to napełnił świeżym, jest temat jakim, wałkowaliśmy to jakiś czas temu.

    o tu:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...problem%C3%B3w

    widać na fotkach wężyki zbrojone.
    Ostatnio edytowane przez szczygiel ; 17-03-2018 o 20:40

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jakbys miał gdzies na pompie albo w newralgicznym miejscu to mam suchutki mechanizm;
    https://m.facebook.com/story.php?sto...36854737061524

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jakbys miał gdzies na pompie albo w newralgicznym miejscu to mam suchutki mechanizm;
    https://m.facebook.com/story.php?sto...36854737061524
    A ewentualnie cały mechanizm bez pompy? Pompę jak patrzyłem, to mam suchą. Wyciek widać przy siłownikach, ale nie zagłębiałem się czy to siłowniki, czy węże.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •