Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: VAG for MAC...

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Black
    Posty
    47

    VAG for MAC...

    Szanowni Koledzy i oczywiście Koleżanki;

    Mam takie pytanie, czy spotkał się ktoś z Was z programem do diagnozowania na Mac'a?
    Nie chciałbym specjalnie instalować Windowsa tylko po to, żeby diagnozować moją zabaweczkę.

    Serdecznie dziękuję za informację w tym temacie.

  2. #2
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Kolego napisz do Acidtt on ma pełną wersję vaga . Jak go ładnie poprosisz to ja ci przesle na maila. Czy ci pójdzie na macu nie wiem ale chyba warto spróbować bo każde podłączenie w warsztacie to min 50 ((chyba że adoptowanie kasowanie to o wiele więcej)zł a tu masz program za free a za kabel płacisz parę złotówek . Jak nie pójdzie, kabel sprzedajesz i masz pełną jasność.

  3. #3
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Ja po prostu odpaliłem windowsa na Macu i używam VAGa. Wydaje mi się ze nie znajdziesz. Wersja windowsowa nie pójdzie z oczywistych względów

  4. #4
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    VAG for MAC...

    1. Można jeszcze zainstalować wirtualna maszynę i wtedy podobno chodzą na Macu apki z windy- nie próbowałem tej opcji.
    2. Jest program paralel desktop, coś jak to powyżej instalka Windows tez wtedy potrzebna. Można tak to wszystko poustawiać ze windowsa nie widać jest ukryty. Uruchamiany jest on przez wspomniany program, wszystko działa pod kontrola macOS.
    Wszystko odpala się w tempie zwykłej aplikacji (nie czekasz na żadne ladowanie się windy) - testowałem jak potrzebowałem jakiś program windowsowskich uruchomić na swoim Macu.

    A najlepiej to jakiegoś netbooka za pare stówek sobie sprawić do tego vaga
    Przykładowa aukcja, sam się nad nim zastanawiam...
    http://allegro.pl/netbook-asus-eee-p...207755560.html


    pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 03-03-2018 o 00:27

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dokładnie.
    Ja mam kompa tylko pod VCDS.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Jak kolega miki77 wspomniał pozostaje ci tylko wirtualna maszyna. Nie spotkałem się nigdy z wersją na MacOS. Sam używam wirtualnej maszyny do odpalenia VCDSa. Polecam VirtualBoxa (https://www.virtualbox.org/), który jest darmowy i dostępny na wszystkie platformy. Wielkiej filozofii nie ma. Potrzebujesz obraz windowsa (płyta lub iso). Tworzysz wirtualna maszynę. Podłączasz do wirtualnego napędu obraz windowsa. Instalujesz go jak na normalnej maszynie. Na necie znajdziesz mnóstwo instrukcji i wideo tutoriali, np: https://www.youtube.com/watch?v=YTg2UiGf7ZM

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Zawsze możesz rownolegle windowsa zainstalować, w każdym razie ja tak mam na Macu Windows 10 bezproblemowo działa z Vagiem, u mnie działało dobrze. W każdym razie zwróć się do Acida, on ma wszytko czego potrzebujesz


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    VAG for MAC...

    Jestem po wczorajszej instalacji vaga na Macu.
    Poza OS X rownolegle zainstalowany jest windows10 /bootcamp/ i w jego środowisku vag.
    Mam dwie podpowiedzi:
    1. Kabel jeśli nie chce się zainstalować za pomocą instalatora należy zainstalować ręcznie tj.:
    Wejść do menedżera urządzeń, kliknąć usb2.0 adapter który wywala ze nie ma sterowników, następnie wskazać folder ze sterownikami (tam gdzie mamy instalatora sterowników kabla).
    2. Jak już mamy vag, zainstalowany należy skrót z pulpitu kliknąć prawym przyciskiem następnie ustawić tryb zgodności z win7 oraz zaznaczyć opcje „uruchom jako administrator”. Bez tego vag po kliknięciu w kolejne Okno wysypywał mi się.

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 05-03-2021 o 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •