Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 50

Wątek: AcidTT -- TT mk1 -- 1.8T Quattro

  1. #31
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Super temat i piękna TeTunia
    Pozdrawiam

  2. #32
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    W takich sytuacjach główka pracuje hehehe. No trzeba być niezle pokręconym pozytywnie żeby coś takiego wymyślić na szybko ale najważniejsze że zdało egzamin i dojechałeś do celu Brawo TY!!!!!!

  3. #33
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez kanapa Zobacz posta
    hahahahahahahahaaaa :d mistrz !!!! Nie no nie mogę się powstrzymać! Aż pobiegłem do kuchni powiedzieć mojej sylwii... "patrz kochanie jeb@$% macgyver!" kawałek drucika,klucz i kurde papierek po gumie do żucia ! najlepszy motyw jaki widziałem na szybko na dzień dzisiejszy.

    Braaaawoooooo !!!!! "kreatywne myślenie" - poziom "macgyver" :d

    niczym dobry serial, czekam na dalsze odciniki :d

    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    w takich sytuacjach główka pracuje hehehe. No trzeba być niezle pokręconym pozytywnie żeby coś takiego wymyślić na szybko ale najważniejsze że zdało egzamin i dojechałeś do celu brawo ty!!!!!!
    Trzeba sobie czasem radzic, dobrze ze akurat wtedy sie udalo


    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Super temat i piękna TeTunia
    Pozdrawiam
    Dziekuje


    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Długo kazałeś Kamilu czekać na swój temacik, ale jak widać opłacało się. Naprawdę super się patrzy na poczynania TT-kowego świra. Twoja wiedza jak i warunki którymi dysponujesz tylko potwierdzają że twoja TT-ka jest i będzie najlepiej dopieszczoną na wyspach!!!! Trzymam kciuki, aby ci się nigdy nie znudziło udoskonalanie TT-ki i oby ci się odwdzięczała za włożony w nią wysiłek. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy tematu.
    Dzieki za dobre slowo! Niestety po super warunkach nie ma juz sladu ale radze sobie jak moge choc kompletnie nie sa to warunki do jakich przywyklem. Mysle, ze udoskonalanie TT sie nie znudzi, jest jeszcze troche do zrobienia, wciaz mam jakies plany takze nie bedzie sie nam nudzilo

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -







    Dla wytrwalych ciag dalszy


    Juz bedac na wyspie Man przypadkowo zauwazylem, ze nadmiernie zuzywaja sie wewnetrzne strony opon pomimo, ze auto prowadzilo sie poprawnie. Po powrocie odrazu zajalem sie tym problemem oraz wpadl komplet nowych opon. Po ustawieniu geometrii wszystko wrocilo na dobre do normy i problem sie wiecej nie powtorzyl.











    Mimo ze czasu nie bylo zbyt wiele staralem sie zawsze wygospodarowac chwile i zalozyc zabawki czekajace na ich montaz. Na pierwszy strzal poszedl uchwyt telefonu. W tym celu wymontowalem tunel z auta i zamontowalem mocowanie pod tunelem. Niestety nie udalo mi sie na szybko znalezc tunela z otworami fabrycznie wycietymi pod uchwyt wiec musialem zdac sie na wlasne sily. Moimi punktami odniesienia byly wykonczenia gumowe, sam uchwyt oraz kilka zdjec z internetu. Glownym problemem bylo wyciecie otworow w odpowiednim miejscu w tunelu zeby pozniej otwory montazowe w uchwycie zewnetrznym pokryly sie z otworami w mocowaniu uchwytu pod tunelem.. granica bledu nie wynosila wiecej niz ok 2mm wiec trzeba bylo byc dokladnym. Na aucie nie bylo opcji zrobic tego na tyle dokladnie. Tak wiec wzorujac sie na kilku w miare dokladnych zdjeciach w sieci ustalilem miejsce mocowania gumy wykonczeniowej od strony lewarka biegow. Majac ja wycieta i obsadzona, przy pomocy samego uchwytu, bez problemu ustalilem dokladne miejsce drugiej. Zeby wyciac otwory raz a dobrze przydala sie wiertarka, dremel oraz opakowanie po.... jogurcie. Same gumki, tak jak i tunel maja lekko lukowaty ksztalt. Wiadomym bylo ze otwor w tunelu moge zrobic tylko raz i jesli nie bedzie on dokladny bedzie lipa i pozostanie szukanie kolejego tunela. Przydalby sie wiec szablon i tu przydalo sie opakowanie po jogurcie. Mialo idealny ksztalt, dokladnie taki jak gumki. Suwmiarka w reke, nozyczki i szablon gotowy. Wystarczylo przylozyc do tunela, rysikiem zaznaczyc ksztalt i wyciac otwory. Gumki zostaly obsadzone, pasowaly idealnie.. pytanie tylko czy po zalozeniu tego na ucie, uchwyt idealnie trafi w mocowanie podstawy.. Trafil. Bylo perfekcyjnie, sruby weszly w swoje miejsce idealnie jakby tam byly wczesniej. Nie ukrywam, ze bardzo mnie ten fakt ucieszyl Poniewaz nie lubie w aucie tanich mocowan na telefony z wystajacymi wasami do ich trzymania postanowilem wykombinowac cos co bedzie dyskretniejsze i bedzie pasowalo do wnetrza. Z pomoca przyszedl kawalek drewna, w nim zrobilem miejsce na magnes, kawalek mikrofibry przykryl magnes tworzac mila miekka powierzchnie, w kolo drewna uzylem pianki do uszczelniania okien tworzac mila dla oka polokragla krawedz. Calosc obilem naturalna skora i zamocowalem przy uzyciu dwoch stalowych kolkow ktore poprostu wciska sie w miejsce ori otworow w uchwycie. Telefon tylko klade na uchwycie i dzieki magnesowi zostaje on na swoim miejscu cala podroz. Proste, ladne i dziala.



























    Po niedlugim czasie, podczas jazdy radio zaczelo przerywac, opuscilo panel i wyplulo plyte CD.. co do... aha, ikona akumulatora na blacie. Super, nie mam ladowania. Regulator napiecia z ASO zalatwil sprawe.. przy okazji przyjrzalem sie swojej baterii, mimo ze nigdy nie mialem z nia problemow widac bylo ze ma juz swoje lata tak wiec wymienilem ja na nowa, japonska firmy YUASA. Przy okazji wymiany zdemontowalem plyte pod akumulatorem i wyczyscilem oraz zabezpieczylem miedzianym smarem wszystkie masy. Ladowanie przed zabiegiem 13.6V po zabiegu 14.4V.. ksiazkowe. Takze problemow z pradem mam nadzieje ze juz byc nie powinno. Mniej wiecej w tym samym czasie rozpadlo sie wykonczenie klawisza klimatyzacji wiec wpadlo nowe.













    Tetetka cierpiala na wszystkie choroby charakterystyczne dla jej wieku i ''rodziny''.. Z czasem zaobserwowalem delikatny wyciek plynu chlodniczego w okolicy skrzyni biegow. Dosyc szybko ustalilem ze winowajca jest mikro pekniecie w obudowie czujnika temperatury. Na zdjeciu widoczna ciemna kreska wewnatrz obudowy. Element wymienilem na ori, powinien byc spokoj na dlugi czas. Przy okazji zamowilem tez wykonczenia srub pasow bezpieczenstwa. Moje byly urwane i brakowalo ich. Po jakims czasie udalo mi sie wylicytowac na aukcji ori dedykowany dla TT wieszak mocowany do zaglowka. Na innej znowu aukcji udalo mi sie kupic mega rzadkie same dwie ori zaslepki od cupholdera. Super! Wpadly czerwone cewki oraz wykonczeniowy tunel na przewody cewek w tym samym kolorze. Kupilem tez mala pierwsza pomoc, czyli przystawke OBD do telefonu komorkowego. W organizerze zapasowego kola znalazlo sie dla niej miejsce. Poprostu telefon mam zawsze przy sobie, przystawka zawsze jezdzi w aucie i jest to po to gdyby kiedys w trasie wyskoczyl jakis problem i potrzebna byla podpowiedz.. W domu zawsze jest sprzet do diagnostyki ale w trasie juz nie koniecznie, no to teraz juz jest. Przyszla w miedzy czasie pora na kolejny serwis oraz wymiane drazkow stabilizatora na tyle. Wpadl tez nowy czujnik swiatla stop ktory od czasu do czasu torturowal mnie bledem w vagu. Wpadlem rowniez na pomysl wymiany insertu w sterowniku haldexa oraz oczywiscie uszczelki miedzy sterownikiem a haldexem. Z pomoca przyszedl Hubi_pl. Umierajaca juz, przycinajaca sie pompka spryskiwaczy ustapila miejsca nowej.































    Musze przyznac, ze TT mnie cieszyla ale ile razy do niej wsiadalem wkurzala mnie jedna rzecz. Byla to totalna ''bieda edyszyn''.. Fakt, miala klime i skore ale to ma praktycznie kazda w standardzie. No ok, miala quattro co bylo dla mnie mega wazne nie tyle w momencie zakupu co zaraz po. Dzisiaj juz wiem ze oski nigdy nie kupie, no chyba ze bedzie to drugie auto w domu -- tzw dupowoz. Nie bylo pelnego fis, podgrzewanych siedzen, tym bardziej tempomatu czy xenonow. Navi mi nie brakowalo poniewaz wiedzialem ze w wydaniu mk1 doopy nie urywa.. Takze podjalem decyzje -- zamontuje wszystko czego mi brakuje. Na pierwszy strzal poszly zegary oraz przy okazji tempomat. Ugadalem sie z Jerrym ktory ogarna mi potrzebne wiazki i same zegary. O ile sama przekladka z punktu widzenia vag, nie jest jakas mega skomplikowana i ogarnalem ja sam, to problemem byly brakujace piny w obu sztukach. Mialem problem ze znalezieniem kogos kto mi to ogarnie tutaj w Irlandii takze zrobilem inaczej.. Jerry zegary wyslal do moich rodzicow. Ja planowalem wypad do Polski takze wszystko fajnie zlozylo sie w czasie. Auto zostawilem na lotniskowym parkingu, a w torbie podrecznej mialem wyjety wczesniej komplet zegarow Po paru dniach moj dobry znajomy elktronik samochodowy przy kawie wydlubal piny z obu zegarow oraz zrobil korekte przebiegu w nowych zegarach na aktualny. Takze zostalo tylko wszystko zapiac do auttka i przeprowadzic adaptacje.. niebawem tak tez sie stalo. Przy okazji zalozylem tempomat. Swiadomie wybralem jednak inny rodzaj manetki, w/g mnie bardziej pasujacy do manetki od obslugi fis. Jest praktycznie jej lustrzanym odbiciem z dwoma klawiszami na szczycie zamiast jednego. Wskoczyl tez zegar doladowania Defi style ktory pomimo niezbyt przychylnych komentarzy dziala bardzo dobrze i dokladnie po dzis dzien. Druga sprawa byly podgrzewane siedzenia. Niestety tutaj trzeba bylo postarac sie o komplet foteli przednich. Zgadalem sie z rademenesem ktory akurat szukal alcantary do siebie, dobilismy wiec targu i niebawem wyskoczylem na kilkuset - kilometrowy spacer spotkac sie z kolega z forum. Moje stolki zostaly u niego, a jego wpadly do mnie. Moje nie byly w bardzo zlym stanie ale rademenesa okazaly sie w stanie o wiele wiele lepszym. Takze wnetrze nabralo naprawde baaardzo swiezego wygladu. Z czasem przyszla wiazka podgrzewania siedzen oraz przelaczniki jednak z powodu braku czasu musialy chwile poczekac na swoja kolej. W nastepnej kolejnosci wpadl do srodka ostatni brakujacy element, prawdziwy rarytas, ori podlokietnik. Przyznam, ze bardzo dlugi czas chorowalem na niego i w koncu sie trafil. Cupholder zamontowalem pod katem prostym do tunela, podlokietnik to sprawa p&p. Temat wyposazenia wnetrza mialem juz zamkniety. Przynajmniej wtedy mi sie tak blednie wydawalo

























    Nie wiem jak Wy ale ja od czasu do czasu zagladam tu i tam, sprawdzajac w miare mozliwosci czy wszystko trzyma sie kupy. Nie czekajam, ze zaskoczy mnie usterka. Tym razem wychwycilem peknieta oslone przegubu zewnetrznego. Po ogledzinach polosi stwierdzilem ze nie zaszkodzi jesli zrobie im male SPA. Wpadly nowe oslony przegubow wewnetrznych z ASO oraz oslony przegubow zewnetrznych Febi. Do kompletu wpadly tez nowe przeguby zewnetrzne. Temat polosi uwazam na jakis czas za zamkniety. Im dluzej posiadalem TT tym bardziej wkurzaly mnie jej takie sobie hamulce.. Dogadalem sie wiec z kolega Darkiem i przyszly zaciski Brembo razem z adapterami i srubami do przewodow hamulcowych.. Sa to duze brembo z tloczkami o wielkosci 42mm kazdy. Do ich zamontowania w przypadku moich felg BBS CH z et35 potrzebne byly takze dystanse. Zdecydowalem sie na dystanse 20mm przod oraz 25mm tyl. Wybor w moim przypadku bardzo dobry, nie zamienilbym na inna grubosc. Zaciski zostaly zapiete na swiezo zmieniane tarcze 312mm i na takich pozostana przez jakis czas. W planie sa tarcze 330mm. Na tyl zostaly zakupione rowniez od Darka adaptery pod tarcze 280mm, z czasem przyszly tez tarcze oraz tylne zaciski od wersji 225 ale o tym pozniej.. Zaciski na tarczy 312mm zrobily bardzo duza roznice. Hamulec zrobil sie duzo duzo mocniejszy, wystarczy spojrzec na roznice w wielkosci samych klockow. Mod jak najbardziej na plus.

























    Kazdy z nas szuka pomyslu na swoje auto. W moim decyzja padla na dodatki z pakietu r32 + Quattro Sport. Wszystkie dodatki beda lakierowane w kolor dodatkow Quattro Sport czyli Phantom Black. Takze wpadl plaster miodu oraz dokladka tylnego spojlera ktore bardzo szybko znalazly sie w lakierni.













    Przyszla w koncu jeszcze jedna zabawka na ktora polowalem przez dlugi czas, a mianowicie ori bagaznik dachowy. Bagaznik jest w bardzo dobrym oryginalnym stanie. Przyszedl z kompletem srubek, kluczy oraz instrukcja. Zeby nie niszczyl sie niepotrzebnie dostal specjalny pokrowiec AUDI wlasnie na przechowywanie bagaznika dachowego. Teraz nawet kot rodzicow spi spokojnie Odnowiony zostal tez moj stary dobry glosnik JBL P800, 8''.. Zostal ponownie przewiniety, dostal nowe zawieszenia a tym samym druga mlodosc. W planach jest jakies male car audio oparte wlasnie na firmie JBL ale o tym w swoim czasie..














    C D N . . .
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-03-2018 o 00:06

  4. #34
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Świetny wątek Acid! Rzadko który jest okraszony taką ilością zdjęć. Jedyny minus jest taki, że trzeba się nascrollować

    Ten zacisk wydaje mi się przeogromny
    Jestem pełen podziwu tego, ile różnych smaczków i rarytasów masz w aucie

    Czekam na więcej

    P.S Gdybyś gdzieś widział zaślepkę do cupholdera to też chętnie przygarnę jedną Ostatni brakujący element

  5. #35
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    P.S Gdybyś gdzieś widział zaślepkę do cupholdera to też chętnie przygarnę jedną Ostatni brakujący element
    Odezwij sie do mnie na PW tu albo na FB odnosnie zaslepki.

  6. #36
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Już mnie denerwuje ten wątek, na tyle że kilka dni temu znalazłem sobie niebieską TT ale zamieszkała w domu obok, z czego się bardzo cieszę, natomiast poszukiwania chyb będą trwały jak dodasz jeszcze kilka postów....

    Bardzo fajnie że dodajesz zdjęcia, nadaje to niebywałego charakteru wątkowi.

  7. #37
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Liczę na to że jak pewnego dnia będę miał swój własny wymarzony domek z swoim wymarzonym garażem i odwale tam to co chcę to właśnie tak będę sobie grzebać przy TT ... ehhh jeszcze przynajmniej 3 lata muszę wytrzymać i Tetunia też ... Damy radę oczywiście a między czasie cierpliwie oczekuję na kolejny odcinek

  8. #38
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Już mnie denerwuje ten wątek, na tyle że kilka dni temu znalazłem sobie niebieską TT ale zamieszkała w domu obok, z czego się bardzo cieszę, natomiast poszukiwania chyb będą trwały jak dodasz jeszcze kilka postów....

    Bardzo fajnie że dodajesz zdjęcia, nadaje to niebywałego charakteru wątkowi.
    Dalej dalej Hubi, wiem ze nie pogardzisz ladna niebieska mk1, stara milosc nie rdzewieje!! Foty ograniczam jak moge zeby sie Wam kolka w myszkach nie pourywaly hehe




    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Liczę na to że jak pewnego dnia będę miał swój własny wymarzony domek z swoim wymarzonym garażem i odwale tam to co chcę to właśnie tak będę sobie grzebać przy TT ... ehhh jeszcze przynajmniej 3 lata muszę wytrzymać i Tetunia też ... Damy radę oczywiście
    Rowniez Ci tego zycze Kanapa, trzymam kciuki!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-03-2018 o 04:58

  9. #39

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Acid ! Jesteś przykładem jak dbać o Tetutke! Szacun! Hm, kierownice masz po dziwnej stronie :P

  10. #40
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    No Kamil kawał dobrej roboty.Każdy mod zrobiony w tym aucie doprowadza cie do perfekcji a wręcz zazdrości co u niektórych no dobra ja już ci zazdroszczę tego podłokietnika. Taka rzecz a cieszy Działaj dalej a zostanie ci to wynagrodzone ehhh powodzenia i czekam na dalszy ciąg...

  11. #41
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    AcidTT -- TT mk1 -- 1.8T Quattro

    Super fajny i ciekawie pisany wątek, gratuluje


    Pozdr
    Miki

  12. #42
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    eekhhhmmm .... nie chcę nic mówić ale tu już cały tydzień mija a nie widzę tutaj kolejnego odcinka mojego ulubionego serialu ???? czemu ????

  13. #43
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Super się czyta takie tematy Zakres zmian jakie poczyniłeś jest mega ogromny, szacun za wytrwałość! Wszystko ze smakiem i bez lipy! :]

  14. #44
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Kamil wszystko rozumiem że praca, kobieta ,dom itd ale nie zapominaj o dalszym ciągu telenoweli

  15. #45
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    ... no Paaanie ... co tu się tu dzieje ?! ... mi się już pazury skończyły od ich gryzienia co dalej się będzie pojawiało!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •