Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Sprzeglo, ubytki plynu...

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    4

    Sprzeglo, ubytki plynu...

    Witam serdecznie...
    Szukam porady jak odpowietrzyc sprzeglo w tt 8j 2.0 tfsi.
    Mialem robiony remont silnika... wal byl na szlifie.... auto robil mi w garazu mechanik... ktory po zlozeniu silnika zapomnial wlozyc pomoiedzy skrzynia biegow a silnikiem takiej czarnej dosc duzej blachy.... po czym stwierdzil ze jest to tylko oslona przed brudzeniem sie kola dwumasowego i nie jest potrzebna... a jest to w pewnym sensie tez dystans bo blacha ma okolo 2mm grubosci...
    Po odpaleniu silnika okazalo sie ze nie ma plynu w sprzegle.... uzupelnil plyn odpowietrzyl sprzeglo i zaczalem jezdzic... podczas jazdy okazalo sie ze sprzeglo mi lapie na pedale coraz nizej jak dojechalem do garazu juz sprzegla nie bylo wcale...
    Chce jechac do innego mechanika ale musze miec sprzeglo by wyjechac z garazu...
    Mam prosbe do osob ktore wiedza jak odpowietrzyc sprzeglo i jakiego plynu wlac.... jaka srube czy zaworek otwierac kiedy pompuje sie pedalem... i czy w ogole mlge jezdzic bez tej blachy... czy brak jej moze miec wplyw ze znika mi plyn?? Wczesniej nigdy nje bylo problemu z brakujacym plynem... bardzo prosze o pomoc.. dzieki pozdrawiamô

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Blacha to ma max 1mm i niema wplywu na sprzeglo.
    Jesli uklad jest szczelny to niema prawa sie zapowietrzyc.
    Odpowoetrza sie tak samo jak w 1.8t czyli przy skrzyni masz wkretke na kluczyk 9mm. Poluzuj i zobacz czy jakies babelki wyleca.

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    4
    Dziekuje za info... wiec bylem obejrzec jak to wyglada... no i ciezko mi to bylo rozpoznac ale mam wrazenie ze znalazlem srubke o ktorej mowa... zrobilem zdjecie ale nie moge cos go tu wstawic... ogolnie znalazlem srubke ktora od gory jest zakonczona takim jakby odpowietrznikiem... wyglada troche jakbu mozna na nia wezyk zalozyc... a nizej pod tym lepkiem jest juz na kluczyk by ja doklecic czy odkrecic... czy to o ta srube chodzi?? Sprobuje jeszcze zalaczyc foto... dziekuje serdeczne

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam Pana... tak jak Pan napisal... znalazlem odpowietrznik... jednakze to on okazal sie uszkodzony i tam zaciaga powietrze do ukladu... ale odpowietrzulem na tyle ze udalo sie dojechac do warsztatu...
    Jeszcze raz dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •