Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 366

Wątek: FMIC pytanie

  1. #31
    Awatar Marcin180
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Zakopane
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    311
    Dzięki Paweł za info. To rzeczywiście z tym Intercooler'em sie Audi nie popisało,mogli jeszcze mniejszy założyć

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    153
    Jestem na etapie robienia u siebie fmic. Co powiecie na coś takiego?Intercooler 550x180x65mm JEDNOSTRONNY Alfa 147,156 (188692704 - motoAllegro
    Celuje w 220km także jakiś mega drogi nie jest mi potrzebny

  3. #33
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Mi ostatnio bardzo odradzali ta chinszczyzne bo o ile moc mozna zrobic to z pewnoscia mozna na dobrym fmicu lepsza krzywa wyciagnac.

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dla mnie ten fmic jest lipa...z punktu widzenia przepływu oczywiście..efekt jest taki jak byśmy przykręcili dwa fmice o wysokości 9cm ( w dodatku jeden ma 4 rządki a drugi 5 :P ) i połączyli je kiepskim kolankiem...przekrój tego to jest jak mniej więcej jak 2 calowa rurka w masą upchanych drucików więc generalnie będzie zapychał auto, te chińczyki nieźle sobie radzą ale ten wariant jak dla mnie jest beznadziejny:P

  5. #35

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    153
    Czyli lepiej będzie jak wezmę fmic z wyjściami po dwóch stronach?

  6. #36
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    A jak to jest z ta chinszczyzna? Warto sie w nia pchac, czy jak juz cos robic to dobrze?

  7. #37
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Polecałbym każdemu zacząć W KOŃCU coś robić, chińskie icki uradzają w 100% i moim zdaniem nie ma co się pchać w jakieś drogie coolery po 2k i więcej, chyba, że komuś naprawdę zależy żeby mieć wszystko markowe i śpi na pieniędzach to jestem za

  8. #38
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    A jak to jest z ta chinszczyzna? Warto sie w nia pchac, czy jak juz cos robic to dobrze?
    powiem tak, JESLI chinczyk to te z fmic.pl jakosciowo sa chwalone,
    ale jak jest pieniadz/chec/kaprys na cos firmowego - na pewno bedzie lepiej i pewniej

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #39
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dokładnie tak, FMIC kupować tylko od Olka z FMIC.pl - sprawdzony i pewny towar!

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    ........ chińskie icki uradzają w 100% i moim zdaniem nie ma co się pchać w jakieś drogie coolery po 2k i więcej, chyba, że komuś naprawdę zależy żeby mieć wszystko markowe i śpi na pieniędzach to jestem za
    Moim zdaniem potrzebne jest sprostowanie do Twojej wypowiedzi ..
    Dobry FMIC nie kupuje się dla tego że śpi się na pieniądzach i chce się pochwalić że ma się rdzeń Garretta tylko po to aby stworzyć najbardziej optymalny setup pozwalający w pełni wykorzystać potencjał silnika , turbiny i ''stroiciela'' / programu robionego pod dane auto .
    Najniższa możliwa temperatura w dolocie podczas maksymalnego doładowania to jedna z podstaw .
    Odpowiednio niska temperatura ( wydajny FMIC ) pozwala na wiele korzystniejsze ustawienie zapłonu i większe doładowanie bez obawy o spalanie stukowe i cofanie zapłonu . Naprawdę sporo mocy jest do uzyskania zapłonem ...
    Tak więc jeśli budżet pozwala to zdecydowanie zakup dobrego droższego FMIC-a jest jak najbardziej uzasadniony i nie jest to tylko kwestia kaprysu i chęci pokazania nie wiadomo czego ... To tyle po raz setny

    Jeśli chodzi o chinole to są bardzo popularne bo ludzie nie mogą strawić faktu że za dobry FMIC trzeba zapłacić 400$ a nie 400 zł oraz fakt że FMIC działa bo oczywiście chłodzi powietrze . Pomijany jest fakt że na lepszym FMICu wyszłoby więcej mocy
    W kilku jednak przypadkach tu i tam wyszło że jednak chinol nie działa tak efektywnie jak by się przydało .

    Jak wiadomo , i wśród chinoli są lepsze i gorsze .
    Ten z fmic.pl ma trochę gęstszy rdzeń ( jak na razie ) więc może być bardziej wydajny od innego ''klasycznego'' ( LOL ) chinola .
    Może więc on być polecany jako alternatywa i pewnego rodzaju kompromis budżetowy bo swoje zadanie spełni .
    Czy tak samo dobrze jak np. FMIC na rdzeniu Garreta ? Bezapelacyjnie i na 100% nie ..

    Tuning to też sztuka kompromisów
    Dodatkowa sprawa jest taka że naprawdę trudno kupić w PL coś na bardzo dobrym rdzeniu ..

    ps.
    Zawsze , nie istotnie gdzie kupiony chinol powinien być sprawdzony pod ciśnieniem na szczelność .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    generalnie dorzucę jeszcze swoje 3 grosze...kolega Przemek ma chinola z re5pect tego o wymiarach 600 na 300 na 75 (czyli ta największa krowa no ale te żeberka ustawione "klasycznie" jak w chinolu czyli rzadko z dużymi przerwami) zderzak jest mocno pocięty dodatkowo jest przekładka termiczna pod kolektorem aby odizolować ciepło od głowicy:P
    turbina to gt3071r z ar 0.64 boost 1.55 bara i przy temp otoczenia 20 stopni w dolocie wyszło 55 stopni a na drodze i tak ciut poniżej 50 i wyszło "zaledwie" 472km ( dla mnie to kozacki wynik) ale Pat z CS powiedział że jak chce więcej mocy to niech zmienia fmic bo nie daje rady a w lato to wiadomo co będzie czyli generalnie duża krowa która generuje laga nie daje sobie rady z takim boostem ( wcześniej u GTO fmic "dawał" radę więc widadomo co się także przyczyniło do spalania stukowego ) czyli w tym wypadku wydajność chinola dosyć szybko się skończyła i Przemek namawiał mnie do kupna dobrego fmica

    Ja natomiast mam dodatkowo natrysk wody na fmic( ale bede używał tylko do łapanek oczywiście i na 1/4 itp wiec okazyjnie) i mój fmic jest mniej odsłoniety niż tamten no i dodatkowo jest nieco przycięty (zostało 13 rządków z 16 ) no bo sumienie nie pozwoliło mi wkładania takiej wielkiej krowy za zderzak ale za to rdzeń w środku jest zupełnie inny i plan jest taki że jak temp w dolocie będzie zadowalająca to fajnie natomiast jeśli i tak będzie średnio to jak się ogarnę lepiej z kasą to kupie firmy precision albo cos innego ale markowego aby było tak jak chce a chinola sprzedam za takie same śmieszne pieniądze za jaki go kupiłem ale to niebawem się okaże o ile lepszy jest ten mój chinol z FMIC.PL od tych "klasycznych" chińczyków więc wkrótce się podzielę moimi spostrzeżeniami (oczywiście szczerze bez owijania w bawełnę)
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 30-10-2011 o 11:41

  12. #42
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Moim zdaniem potrzebne jest sprostowanie do Twojej wypowiedzi ..
    Dobry FMIC nie kupuje się dla tego że śpi się na pieniądzach i chce się pochwalić że ma się rdzeń Garretta tylko po to aby stworzyć najbardziej optymalny setup pozwalający w pełni wykorzystać potencjał silnika , turbiny i ''stroiciela'' / programu robionego pod dane auto .
    Najniższa możliwa temperatura w dolocie podczas maksymalnego doładowania to jedna z podstaw .
    Odpowiednio niska temperatura ( wydajny FMIC ) pozwala na wiele korzystniejsze ustawienie zapłonu i większe doładowanie bez obawy o spalanie stukowe i cofanie zapłonu . Naprawdę sporo mocy jest do uzyskania zapłonem ...
    Tak więc jeśli budżet pozwala to zdecydowanie zakup dobrego droższego FMIC-a jest jak najbardziej uzasadniony i nie jest to tylko kwestia kaprysu i chęci pokazania nie wiadomo czego ... To tyle po raz setny

    Jeśli chodzi o chinole to są bardzo popularne bo ludzie nie mogą strawić faktu że za dobry FMIC trzeba zapłacić 400$ a nie 400 zł oraz fakt że FMIC działa bo oczywiście chłodzi powietrze . Pomijany jest fakt że na lepszym FMICu wyszłoby więcej mocy
    W kilku jednak przypadkach tu i tam wyszło że jednak chinol nie działa tak efektywnie jak by się przydało .

    Jak wiadomo , i wśród chinoli są lepsze i gorsze .
    Ten z fmic.pl ma trochę gęstszy rdzeń ( jak na razie ) więc może być bardziej wydajny od innego ''klasycznego'' ( LOL ) chinola .
    Może więc on być polecany jako alternatywa i pewnego rodzaju kompromis budżetowy bo swoje zadanie spełni .
    Czy tak samo dobrze jak np. FMIC na rdzeniu Garreta ? Bezapelacyjnie i na 100% nie ..

    Tuning to też sztuka kompromisów
    Dodatkowa sprawa jest taka że naprawdę trudno kupić w PL coś na bardzo dobrym rdzeniu ..

    ps.
    Zawsze , nie istotnie gdzie kupiony chinol powinien być sprawdzony pod ciśnieniem na szczelność .









    Pozdrawiam
    Ja to bym gdzieś podwiesił tą wypowiedź bo temat się przewija i za każdym razem markowy FMIC jest uznawany za przejaw burżuazji.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #43

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Ja to bym gdzieś podwiesił tą wypowiedź bo temat się przewija i za każdym razem markowy FMIC jest uznawany za przejaw burżuazji.
    Każdy chwali to co ma

  14. #44
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no właśnie nie każdy...kolega w Leonie ma i Patryk z CS powiedział Mu że to lipa i właśnie ma kupić markowy....ja niemam znadania..uważam że ten mój jest lepszy ale na ile to się okaże...kupiłem na próbę i się okaże jak u mnie daje radę :P a że wolałem zaoszczędzić na fmicu niż np na wałkach to fmic wymienię sobie w parę godzin jak bedę miał więcej $ a wałki to więcej zachodu i demolki a przypadkiem może się okaże że ten inny rdzeń serio jest ok ale to się okaże na wiosnę:P


    ogólnie wracając do tamtej opcji co kolega wkleił to dla mnie bezapelacyjnie to marne rozwiązanie :P tylko wyjścia po przeciwnych stronach albo inne wymiary rdzenia:P

  15. #45

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak dla mnie sprawa prosta. Szkoda kasy na super FMIC przy małych modach. Ze 180 na 220, z 225 na 250 to dla mnie dziwne by kupować markowy fmic.

Podobne wątki

  1. FMIC pytanie
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:06
  2. FMIC-pytanie
    Przez iceboy w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 12:58
  3. FMIC 2 coolery pytanie
    Przez Audi TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 14:39
  4. fmic w 180ps co zrobić z czujnikiem na fmic-u
    Przez DORKNEST w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •