Strona 24 z 25 PierwszyPierwszy ... 1422232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 346 do 360 z 366

Wątek: FMIC pytanie

  1. #346
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bardziej mi chodziło o zbliżenie rdzenia w środku coolera .
    Tutaj na fotce ledwie widać a ja chcę przygotować profesjonalną prezentację porównawczą, jeśli w ogóle odpiszą to prędzej jak się profi do tematu podejdzie
    Mój FMIC jest z tych właściwych więc potrzebuje tylko fotki tych '' kalekich ''

    Jeśli jesteś pewien na 100% że rdzeń w środku jest taki sam jak w tym lepszym chińczyku to daj fotkę chinola
    Musi jednak to być zbliżenie rdzenia w środku, może ktoś inny ma i jest w stanie się podzielić ..

    Reasumując , widziałeś ostatnio te słabsze coolery ok 3 lata temu w Compsporcie i w tej drugiej firmie ( jak się nazywa firma tego kolegi Artura ? ) ?
    Jakieś nowsze doświadczenia w tym temacie ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #347
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    fotka chińczyka który jest praktycznie taki sam :

    Oczywiście mowa o tym po lewej.
    Ten cooler był ściągany dla Przemka i szedł właśnie z USA. Kompoty też ciągną je skądś i wątpie aby celowo lecieli w podróby tym bardziej ,że boczki coolera są identyczne. Wymiary też tylko różnią się rdzeniami. Wysokość kanału w środku mój ma 9mm a tamten ze 6mm także przepływy przez środek coolera są znacznie inne :P Te nowe też działają bo te z fmic.pl dają radę ale mimo wszystko wydaje mi się ,że te co kiedyś lepiej się spisywały :P

  3. #348
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dzięki za fotki ale nie mogę tego użyć pisząc do nich...
    W sumie to nie wnikam czy te firmy celowo ściągają podróby czy też nie, chcę tylko dowiedzieć się czy PPT zmieniło rdzeń na słabszy a kasuje dalej za premium czy po prostu w obieg dostały się fałszywce .
    To że odlewy wyglądają tak samo o niczym nie świadczy, jaki to problem zrobić taki odlew dla chińczyka jak podrabiają oryginalne części i są też znaczki VW Audi.
    Oczywiście że każdy FMIC będzie działał tyle że jeden lepiej drugi gorzej , tutaj każdy się pewnie zgodzi.

    Jeśli ktoś z kolegów dysponuje fotką FIMC-a o którym mowa to potrzebuje ujęcie w takim stylu:



    Powyżej widać mój PTE 750 HP
    Przepraszam wrażliwych bo trochę naśmieciłem do środka






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #349
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja mam tego typu fotki ale swojego PTE który ma taki sam rdzen jak Twój i fotki rdzenia chińczyka który jest taki sam jak tamte PTE. Lecz bezpośrednio fotek PTE nie robiłem bo widziałem takie 2 sztuki i po prostu się rozczarowałem;/ Dlatego obecnie bałbym się kupić PTE przepłacając kilkukrotnie a otrzymując ten sam rdzen co we FMIC.pl. Te z fmica na prawdę dają radę i jeśli ktoś nie ma fetyszu markowych gratów to dają radę w 100% lecz ten rdzeń powyżej bardziej mnie przekonuje, a przykładem np jest waga tego fmic. Waży to cholerstwo bardzo dużo :P

  5. #350
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to daj fotki tego chińczyka, wspominałem o tym wcześniej
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jeśli jesteś pewien na 100% że rdzeń w środku jest taki sam jak w tym lepszym chińczyku to daj fotkę chinola
    Poza tym po co kręcimy się w kółko tematu o który nie chodzi w tym konkretnie przypadku
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Te z fmica na prawdę dają radę i jeśli ktoś nie ma fetyszu markowych gratów to dają radę w 100% lecz ten rdzeń powyżej bardziej mnie przekonuje, a przykładem np jest waga tego fmic. Waży to cholerstwo bardzo dużo :P
    Jak te dają radę w 100% to w ilu procentach nasze dają radę ? ( żart , nie odpowiadaj )
    Trochę masło maślane się robi

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Te nowe ( PTE - dopisek ) też działają bo te z fmic.pl dają radę ale mimo wszystko wydaje mi się ,że te co kiedyś lepiej się spisywały :P
    Tu nie chodzi o czyjeś fetysze ( a każdy ma jakieś LOL ) tylko o wyjaśnienie tej sprawy.
    Jak wyżej widać oboje się zgadzamy że te powiedzmy ''stare'' rdzenie PTE będą sobie lepiej radzić .
    Więc jeśli ktoś chce taki lepszy FIMC i mu budżet pozwala wydać więcej to trochę nie fair jak za te pieniądze dostanie intercooler ze słabszym rdzeniem .
    Chcę to wyjaśnić bezpośrednio u źródła i od wyniku uzależniam to czy dalej będę komukolwiek rekomendował intercooler PTE .

    Jeśli chodzi o te chińczyki to nie odradzam ich ludziom tak jak to miałem w zwyczaju od lat jeśli chodzi o chińskie FMIC-e ale chyba Ci co siedzą w temacie pamiętają jak te rdzenie wyglądały w środku .. W sumie i tak pewnie są jeszcze dostępne ''tu i tam'' po dobrej cenie...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #351
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    fotka która kiedyś zrobiłem chińcowi :P

  7. #352
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja własnie ze względu na obecnie oferowany rdzeń przez PTE, zdecydowałem się na chinola od FMIC., w innym wypadku brał bym PTE, chodź by ze względu na rozmiar, bo jest dużo mniejszy od Fmic.pl.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #353
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Napisałem już do nich e-mail i jak się coś dowiem to zaraz dam znać...












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #354

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Montowałem ostatnio intercooler Fmic , który ma potencjał do 500 km do 2.0 TDI i zaluje ,że nie kupiłem wersji plug & play między chłodnice bo dużo czasu zajęło dorobienie dolotu.
    Trzeba było ciąć niektóre plastikowe elementy. Ale jak już siadł to pasuje pójść dalej z dużą turbiną i całą resztą i sprawdzić ile da sie wydusić z tego motoru

    Jak będę miał wykonywane jakieś prace przy aucie to poproszę chłopaków by cyknęli FOTO
    Ostatnio edytowane przez marlad78 ; 11-11-2015 o 12:50

  10. #355
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Koledzy który FMIC wybrać ze względu na rdzeń (planowana moc do 240-250) i czy ten wymiar będzie odpowiedni pod taką moc?
    http://sidmotorsport.pl/pl/dwustronn...230x65-mm.html
    http://re5pect.pl/intercooler-550x23...aluminium.html

  11. #356
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Bierz ten:
    http://fmic.pl/uniwersalne/10-interc...-230-65mm.html

    Dodatkowo wpisując hasło INTERCOOLER do końca dzisiejszego dnia masz zniżkę 10%. Mają taką informację na FB.

  12. #357
    Awatar sikor28
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    złoty
    Posty
    55
    Drodzy koledzy jaki cooler polecacie do mk1 ze spryskami oczywiscie
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz

  13. #358
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    ten z postu powyżej

  14. #359
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sikor28 nie o fmic pytaj tylko o schemat budowy dolotu, droga moze byc tylko jedna i bedzie prowadzila do odpowiedniego fmic'a. Z tego co do tej pory wyczytalem to zeby "uratowac" spryskiwacze trzeba sie troche na strugac gdyz podobno nie jest to taka prosta sprawa.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 02-09-2016 o 22:04

  15. #360
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Wziąłem się za zakupy elementów układu doładowania, fmic. I mam kilka pytań, natomiast mam pewne wątpliwości co do średnicy rurek, myślę o wyjściu z turbo i przejściu od razu na 63 do fmica i to samo do przepustnicy, nie wiem czy raz zmieści się tam średnica takiej rurki w sensie ominięcia sprysków a dwa czy średnica nie będzie za duża, może zrobić 57 wziaść ten sam fmic tylko z wlotem 57 i puścić redukcje dopiero za nim na 63 do przepustnicy, moc planowana póki co granice 260 ale później kto wie a fmic mam na myśli ten co koledzy wyżej polecali http://fmic.pl/fmicpl/684-intercooler-550-230-65mm.html albo ten mniejszy z wlotem 57.
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 11-10-2016 o 22:46

Podobne wątki

  1. FMIC pytanie
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:06
  2. FMIC-pytanie
    Przez iceboy w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 12:58
  3. FMIC 2 coolery pytanie
    Przez Audi TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 14:39
  4. fmic w 180ps co zrobić z czujnikiem na fmic-u
    Przez DORKNEST w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •