Strona 16 z 25 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 240 z 366

Wątek: FMIC pytanie

  1. #226
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to przepraszam , nie doczytałem o jaki silnik konkretnie chodziło , byłem pod wrażeniem że chcesz montować odrobinę większy SMIC






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #227
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    jak mi się uda zamontować to się pochwale
    pozdrawiam

  3. #228
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dziś zrobiłem pewne testy pewnego leona :
    Seat leon GT35 20vt 2,0 Digitun - YouTube
    No ale niestety z tamtym leonem to auto już ma wspólną tylko budę,wydech i zawias. Pacjent to 1.8t z silnikiem awp. Turbina to k03s. Program napisany przez GTO chyba tylko na sztukę (auto szybko złożone i sprzedane za śmieszną kaskę ) bo wymagane w kanale 115 to 1.5 bar i tylko lekko spada do odcinki na 1.45bar. Jak się domyślacie to o wiele za dużo na biedną małą k03s. W między czasie leon się troszkę posypał i silnik nadawał się tylko do remontu który uczyniłem. Turbo właściciel też zakupił nowe. Po poskładaniu fura bardzo odżyła ale nadal pozostał problem spadającego boostu. Turbina dawała w piku 1.3 a potem 1 bar aż spadało przy 6 tys do zaledwie 0.5 bara (a program wymagał 1.45 bar hehe) . IC jaki kiedyś założono do tego leona to:

    Jeszcze przed remontem stwierdziłem ,że ten cooler to "kibel" ponieważ powietrze płynie tylko 5 "rządkami" robi nawrót o 180 stopni i wraca 4 rządkami ( można podpiąc to odwrotnie ale wtedy jest jeszcze gorzej;/) czyli jedna wielka restrykcja. Właściciel nie bardzo chciał wierzyć że to z powodu IC tak się dzieje tym bardziej że poprzedni właściciel stwierdził że przyczyna leży gdzie indziej i ja gadam głupoty. Zmęczony już tą długą dyskusją i wymyślaniem przyczyn przez obecnego właściciela i byłego dziś przystąpiłem do testu potwierdzającego że ten IC się do niczego nie nadaje
    Szybkie wyliczenia teoretyczne przekroju ( mogą być lekko nie dokładne ) IC który jest w leonie daje 1300mm2 ,seryjny IC ma 4400mm2, FMIC z wyjściami po przeciwnych stronach o wymiarach 23cm wys i 65mm grubości 4425mm2 a mój precision 7920mm2 Ten IC co jest w leonie ma długość tego cieniutkiego rdzenia tak jakby 1100mm ponieważ powietrze idzie przez rdzeń robi nawrót o 180 stopni i ponownie przez cienki rdzeń wraca. Czyli w teorii jednym słowem do dupy
    Aby nie słuchać marudzenia właściciela że zmienimy IC a być może to nie da nic albo dalej będzie tak sobie wykonałem test o którym już dawno mu mówiłem :P
    Podpiąłem zegar doładowania prze IC aby zobaczyć co mi pokaże ( doładowanie za IC znam już na pamięć w tym leonie ).
    Czyli przy 2.5 tys turbo dmuchnęło już 1.7 bara , po chwili spadło do 1.5( tutaj w tym przedziale map sensor widział podobne ciśnienie doładowanie dlatego lekki spadek) a po chwili od 4.5 tys boost był 1.7 bar z lekkim spadkiem na 1.6 bar. W tym przedziale Map sensor widział już tylko 0.7 - 0.5 bara. Podsumowując ten super intercooler wygenerował stratę doładowania na poziomie 1 bara przy większych przepływach Obecny właściciel przez kolejne 30 min był w skowronkach że gdy zrobimy nowe orurowanie i odpowiedni fmic to auto zacznie poprawnie jechać Domyślam się że będzie spadek ale raczej ze śmiesznych 0.5 bara liczę że uda się na górze mieć chociaż z 1 bar. Ile się uda to niebawem się pochwalę jak wykonamy nowe orurowanie z innym IC
    Myślę że to dosyć ciekawe doświadczenie pokazujące jak ważny jest IC i ile może on zabierać mocy ( myślę że w tym wypadku to ze 30km na pewno ..a może i więcej...) pomimo że temperatura w dolocie była bardzo przyzwoita i nie wnikając w przepływy można by stwierdzić że cooler daję radę a jest to zupełną nieprawdą!! nie założyłbym go nawet do 100 konnego diesla:P

    Idąc dalej typ tropem zastanawiam się czy średnica rur pomiędzy turbo a IC o średnicy 2 cali nie będzie zbyt dużą restrykcją dla auta z taką turbiną jak ma Arttur? Jaką planujesz zrobić średnicę rurek Arttur? Bo ja się zastanawiam czy u siebie nie zrobić podobnego testu:P

  4. #229
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie Twój test potwierdza to o czym truję od lat Obniżona przez FMIC temperatura to połowa sukcesu ważna jest jeszcze jego restrykcyjność i spadek ciśnienia .

    Jeśli chodzi o rury jakie planuje to będzie to 2,5 cala . Moim zdaniem nie ma potrzeby dawać nic większego skoro wyjście z turbiny ma 2 cale a wejście do FMIC-a 2,75







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #230
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł przydał by się taki test pospolitego chinola jakie ostatnio zakładasz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #231
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    na pewno będzie test bo właśnie zostanie założony chinol z fmic.pl o wymiarach rdzenia 550 na 230 na 65 ale już w teorii jest dużo lepiej a jaki będzie spadek to zapewne to sprawdzę

  7. #232
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Paweł przydał by się taki test pospolitego chinola jakie ostatnio zakładasz.
    Test tak ale w porównaniu z czymś ciekawym
    Chętnie bym zobaczył test chinola vs połowę mniejszy Garrett albo Precision oraz test chinola vs 2 seryjne SMIC-e w 225








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #233
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jest kilka osób na forum które ma zegar doładowania i wtedy można by taki test przeprowadzić najlepiej bylo by na tym samym aucie ale tak będzie raczej ciężko :P

  9. #234
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    czy zna ktoś firmę, która jeżeli dostarczę jej rdzeń wykona dla mnie FMICa?
    Przede wszystkim solidnie, a przy okazji znośnie cenowo?

  10. #235
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Jeśli okolice Krakowa to może mg motorsport ?

  11. #236

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Witam panowie, planuje w najbliższej przyszłości założyć FMIC do TT wszystko będę robił sam Mam problem z doborem fmica. Zamiawiać będę wszystko z fmic.pl i zastanawiam się między tym Intercooler, intercooler tuningowy, frontowy intercooler, wydajny intercooler, fmic intercooler, duzy intercooler a tym FMIC - Intercooler 600x300x76mm który lepszy przy k04 ? plan jest taki żeby wycisnąć z tego turbo max a za 2-3 lata wsadzić troszkę większą suszarkę. Z tego co wyczytałem przy tym pierwszym fmicu nie będzie problemu z zamontowaniem żeby działały spryski. Drugi natomiast to kawał lochy ale Paweł-2005 z tego co widziałem montuje je również tak żeby spryski działały, ale treba za to ciąć zderzak gdzieś chyba...
    Co radzicie do k04 przy max jej możliwościach ?
    Pozdrawiam

  12. #237
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przy obu można tak zrobić aby spryski zostały
    Jeżeli planujesz w przyszłości coś wiecej niż k04 to pakuj ten większy :P chyba że planujesz do 350km to ten mniejszy też spokojnie starczy...

  13. #238

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Hmm to się będę musiał ostro zastanowić. Boję się jeszcze że na tym większym będę miał laga dużego przy zmianie biegów... co sądzicie ? może coś takiego się pojawić ? a czy do tego większego trzeba ciąć belkę lub zderzak ? Dzięki Paweł za odpowiedź

  14. #239
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    chcialbym sprawdzic jak radzi sobie na logach moj fmic,
    mam logi przed jego zakladaniem i po w niemal identycznej temperaturze otoczenia i wykonane w tym samym miejscu i takich samych warunkach logowania,
    zmienna intake air temperature mnie interesuje tak ? a o co dokladnej chodzi z tym utrzymywaniem cisnienia ? mam zmienne boost actual i boost desired, ktora porownac i jak to czytac ?

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #240
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak , temperatura powietrza w dolocie podczas jazdy na pełnym doładowaniu ale to nie wszystko .
    Żeby dobrze ocenić działanie FMIC-a trzeba by jeszcze sprawdzić tą temperaturę w czasie kilku pod rząd ostrych przejazdów . Chodzi o to czy nadmiernie nie spadnie sprawność chłodzenia .
    Z utrzymywaniem ciśnienia chodzi o to że mniej restrykcyjny IC pozwoli dłużej utrzymywać szczytową wartość doładowania , na seryjnym programie nie będzie to wielka różnica ale będzie zauważalna . Najłatwiej to ocenić mając do dyspozycji zegar doładowania ale i na logach będzie widać jeśli masz gęste próbkowanie .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. FMIC pytanie
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:06
  2. FMIC-pytanie
    Przez iceboy w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 12:58
  3. FMIC 2 coolery pytanie
    Przez Audi TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 14:39
  4. fmic w 180ps co zrobić z czujnikiem na fmic-u
    Przez DORKNEST w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •