Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 366

Wątek: FMIC pytanie

  1. #151
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie będzie wielkiej różnicy jeśli chodzi o wydajność bo przecież powietrze przepływa przez taką samą ilość kanałów .
    Takie rozwiązanie przyczynia się tylko do większej restrykcji przepływu i większego spadku ciśnienia .
    Jak już kupiłeś to nie przejmuj się i montuj , do Twoich celów będzie OK








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #152
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wczoraj logowałem swojego bolida i na kanale 004 przy ok 10stopniach temp w dolocie 18 do odcinki przy 1.3bara BT nie wiem dokładnie co to za cooler bo Unitronic mi go montował pare lat temu, podejrzewam że jakiś chiniec ale patrząc na logi i jego wcale nie duże rozmiary, wydaję się że robi robotę, tak że różnie to bywa i nie ma co teoretyzować, jedynie testy dają nam obraz jakości danego wyrobu, patrząc na to jakie te stare chince były wykonane miałem zamiar załadować coś nowszego, ale czy warto jest pakować kasę dla 2-4 stopni , raczej na razie pozostanę przy tym co mam, a co mam? sam tego nie wiem, ważne że działa wydajnie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #153

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    51
    Dzisiaj dotarła paczka z UK:



  4. #154
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    To ja wklejam foty precisiona 350HP. IC dobrze sobie radzi z chłodzeniem przy bucie jest kilka stopni więcej niż temp otoczenia. Mam wrażenie że trubo łatwiej wstaje i szybciej uzyskuje wymagany bost. IC wszedł idealnie pod belke, obyło się bez przycinania zderzaka. Spryskiwacze nadal działają choć nie było łatwo ominąć je rurkami.
    Dodaję logi temp. robione do odcinki i przy ostrym upalaniu. Temp otoczenia 11st.
    http://vaglog.rtnet.pl/stronamarini_100697.html
    Załączone obrazki Załączone obrazki      
    Ostatnio edytowane przez marini ; 12-10-2012 o 19:28 Powód: dodanie logów

  5. #155
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wszystko super, jedyne co bym się pokusił poprawić to użyć mniej złączek
    odnośnie rdzenia fmica powyżej to nie jest to forge;/ rdzeń jest inny bardziej przypomina mi rdzenie które używa el-tec

  6. #156
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Precision idealny na tą naszą dziurkę, belka nie zasłania niepotrzebnie powiększonego układu.
    Jest mały i wydajny, dlatego lepsze odczucia, bo układ się pewnie lekko zmniejszył (chociaż to trzeba by obliczyć) i temp niższa

  7. #157
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no wszystko super, jedyne co bym się pokusił poprawić to użyć mniej złączek
    odnośnie rdzenia fmica powyżej to nie jest to forge;/ rdzeń jest inny bardziej przypomina mi rdzenie które używa el-tec
    Zgadza się na pewno byłoby lepiej ale nie mam wypróbowanej żadnej firmy która mogłaby to pospawać a z drugiej strony jest bardzo ciężko ominąć spryskiwacze i gdyby wkradł się jakiś błąd to bym jeździł tak wkoło od firmy do siebie itd. Znając życie rurki byłyby nieszczelne i znowu straciłbym czas którego niestety nie mam za wiele. Rurki w niektórych miejscach stykają się prawie idealnie więc większych oporów nie ma ale na pewno jest to potencjalne miejsce do pojawienia się nieszczelności i waga takiej złączki też nie jest mała.
    pozdrawiam

  8. #158

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    51


  9. #159
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja miałem taki rdzeń w swoim forge fmic:
    http://i33.photobucket.com/albums/d1...y/DSC00266.jpg
    a tak wyglądają rdzenie el-teca:
    http://images49.fotosik.pl/123/20858d8960b59dfa.jpg
    ktoś mówił że one kiepsko sobie radzą ;/
    widać że forge zmienił rdzenie ?
    Swoją drogą widziałem IC precision który ma identycznie ułożone blaszki jak mój ex chińczyk!! ale ułożenie blaszek było zupełnie identyk na zewnątrz i wewnątrz, czyżby to były jakieś podróbki?
    Arttur a czy Twój PTE ma taki sam rdzeń na zewnątrz i wewnątrz jak mój? bo TY zamawiałeś nie dawno i mnie ciekawi jak on wygląda

  10. #160
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272

    kilka pytań o IC

    witam szukałem długo po forum ale konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem a moje pytanie brzmi..kolega ma cały dolot z imprezy sti rdzeń jest dosyć duży firmy na nim nie widziałem żadnej chyba chińczyk(wymiary ok60cm i wysoki 30 grubość ok 5cm) złączki i kolanka samko,i chciałem go sobie zamontować i mam seryjne auto z dwoma coolerami czy coś mi da taka zmiana samego fimc czy jest sens to robić ,co zmieni się w aucie po jego założeniu,i coś co nie daje mi spokoju to objętość układu jak ją zwiększę czy ma to wpływ na pracę silnika ,turbo itd,nie chce sobie czegoś zajechać czegoś źle zrobić dziękuję za odpowiedzi to mój pierwszy montaż ic więc każda odpowiedź będzie pomocna dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam

  11. #161
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    witam szukałem długo po forum ale konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem a moje pytanie brzmi..kolega ma cały dolot z imprezy sti rdzeń jest dosyć duży firmy na nim nie widziałem żadnej chyba chińczyk(wymiary ok60cm i wysoki 30 grubość ok 5cm) złączki i kolanka samko,i chciałem go sobie zamontować i mam seryjne auto z dwoma coolerami czy coś mi da taka zmiana samego fimc czy jest sens to robić ,co zmieni się w aucie po jego założeniu,i coś co nie daje mi spokoju to objętość układu jak ją zwiększę czy ma to wpływ na pracę silnika ,turbo itd,nie chce sobie czegoś zajechać czegoś źle zrobić dziękuję za odpowiedzi to mój pierwszy montaż ic więc każda odpowiedź będzie pomocna dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam
    Zacznijmy od tego czy ty planujesz podnosić moc w swoim aucie czy nie? Jeśli nie to seryjne IC ci wystarczą jeśli jednak planujesz podnosić moc zastanów się do ilu PS będziesz podnosił i wtedy dobieraj FMIC do planowanej mocy. Za duży FMIC będzie nie dobry za mały też nie dobry idealny będzie taki "dedykowany" do mocy jaką będziesz robił. No i sam FMIC mocy nie da ci w serii jeśli do tego zmierzasz.

  12. #162
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    temat wałkowany setki razy dlatego nie widzę sensu zakładać kolejnego wątku, wystarczyło wpisać "fmic" i by wyskoczyło kilka ciekawych tematów więc przykleiłem ten temat tutaj
    odnośnie odpowiedzi na pytanie to radzę poczytać ten i inne tematy a odpowiedź się znajdzie

  13. #163
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    to niema sensu montaż takiego coolera?,w najbliższym czasie nie mam zamiaru robić jakiegoś programu,ten temat czytałem cały i szukałem ale dokładnej odpowiedzi nie mam, może mi to coś pogorszyć jak go zamontuje pogorszyć osiągi i coś uszkodzić albo uszkadzać powoli podczas użytkowania auta?

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:49 13-05-2012 ---------- EDYCJA

    i czy po montażu trzeba coś ustawiać vagiem?

  14. #164
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    to niema sensu montaż takiego coolera?,w najbliższym czasie nie mam zamiaru robić jakiegoś programu,ten temat czytałem cały i szukałem ale dokładnej odpowiedzi nie mam, może mi to coś pogorszyć jak go zamontuje pogorszyć osiągi i coś uszkodzić albo uszkadzać powoli podczas użytkowania auta?

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:49 13-05-2012 ---------- EDYCJA

    i czy po montażu trzeba coś ustawiać vagiem?
    Oczywiście że nie ma sensu bo w 225 masz 2 IC i one wystarczają do tej mocy. W 180tce można by się pokusić ale jak nikt nie planuje street racingów (poza Maru nie znam więcej wojowników tą mocą ) to nie widzę potrzeby bo inaczej producent dałby większy w serii jeśli by był potrzebny. Z tego co widzę to "na siłę" próbujesz upchnąć u siebie FMIC i tylko tyle powiem, że pewnie ten chinol jest gorszej konstrukcji niż ori jakie masz :P szkoda kasy nic tym nie zyskasz.

  15. #165
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    to chyba to sobie odpuszczę myślałem że będzie choć odrobinę lepiej dla silnika,są tam kolanka wszystko a kolega rozbił auto i mogę wszystko sobie wziąść ale szkoda cieszyłem się ze będzie coś nowego w aucie

Podobne wątki

  1. FMIC pytanie
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:06
  2. FMIC-pytanie
    Przez iceboy w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 12:58
  3. FMIC 2 coolery pytanie
    Przez Audi TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 14:39
  4. fmic w 180ps co zrobić z czujnikiem na fmic-u
    Przez DORKNEST w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •