Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Srebrna sTTrzała PIOTRa

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2017
    Płeć
    Skąd
    Kroczyce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    21

    Srebrna sTTrzała PIOTRa

    Cześć, nadszedł wreszcie czas abym i ja przedstawił swoją TT.
    Może trochę historii... Auto sprowadzone z Włoch w kwietniu 2017 po stłuczce (prawy przód) przez pewnego Pana z sąsiedniej wsi. Wyklepał go po swojemu trochę pojezdził i postanowił sprzedać we wrześniu. Wtedy właśnie szukałem swojego pierwszego autka i tak po znajomych trafiło do mnie.

    Auto u mnie:
    Jest to podstawowa wersja 1.8t 180HP FWD z 99r. z przebiegiem obecnie 130tys.
    (prawdopodobnie na 90% przebieg oryginalny, chyba że we włosi cofają. Ale tak naprawdę nieważne ile ma ważne jak się trzyma!)

    Pierwsze co zabrałem się za PEŁNĄ naprawę przodu, niestety nie mam zdjęć sprzed naprawy. Został wymieniony zderzak (dokupiony w kolorze), lampy oraz prawy przedni błotnik, który musiał być malowany gdyż nie był w kolorze, następnie lekko z prawej strony wyrównana maska, również malowana w całości (nie wiem dlaczego, ale wyszedł trochę inny odcień niż błotnik) oraz pospawana pęknięta aluminiowa belka.

    Postanowiłem że zrobię wszystko, ponieważ to mój pierwszy samochód, każdy wie jakie to uczucie ... PIERWSZY SAMOCHÓD. Reszta samochodu nietknięta, mierzona cała miernikiem, ale to możecie ocenić na zdjęciach, każdy może się mylić.
    Wiadomo po kupnie wymiana filtrów, oleju itp. standard, jednak nie wymieniałem rozrządu, ponieważ pasek jest w dość dobrym stanie, ale i tak na wiosnę wymienię. Następnie do samochodu założyłem LPG sekwencję, ponieważ dużo jeżdżę około 400KM tygodniowo. Wymieniłem radio na Pioneera.


    Po dłuższym użytkowaniu zauważyłem, parę minusów, jak:
    *zbyt niska temperatura płynu(przez co samochód dużo palił 13l GAZU),
    *przerywająca jazda na gazie,
    *brak sygnału dźwiękowego,
    *świecący airbag,
    *samochód ściągało w prawo,
    *trzeszczące hamulce.

    Wadą okazały się kolejno..

    *termostat(po wymianie spadło do 9-10L GAZU),
    *stare świece (chyba od nowości były, teraz założone BRISKi pod LPG),
    *nie podłączony klakson w kierownicy,
    *napinacze pasów (teraz wymienione, a wgl. samochód raczej posiada oryginalne poduszki, nie ma śladów wystrzału),
    *ustawienie zbieżności,
    *klocki hamulcowe z tyłu.

    Wszystko wymieniłem ustawiłem i koniec autko doprowadzone do perfekcji Ogólnie jestem zadowolony bo to bardzo dobry samochód

    Na zimę założyłem nówki zeetex 225/45/17 na oryginalne felgi(bardzo dobrze się spisują swoją drogą)
    Na lato po sąsiedzku dostałem komplet opon Kormoran z 2015 215/40/17 wraz z felgami 17'(to wam pokażę później przed i po, bo wymagają renowacji)

    Od tamtej pory śmigam sobie po drogach śląska.

    I z takich rzeczy które jeszcze planuje to:
    Dystanse tył 25mm przód 15-17mm
    Wymiana prawego przedniego głośnika(czekam na cieplejsze dni)
    Dołożenie czerwonych światłowodów tylko boczki w drzwiach i może gdzieś po środku jeden.
    Założenie filtra stożkowego wraz z dolotem(ale o tym muszę się jeszcze zagłębić w lekturę)
    I może jeszcze jakieś pomysły się zrodzą

    Tutaj galeria








    Dodam jeszcze kilka z wnętrza, ale jak posprzątam po zimie

    Zapraszam do dyskusji i chętnie wysłucham opinii tych pozytywnych jak i negatywnych


    Ad.
    *Co do napraw niestety nie robiłem ich osobiście, mam zaufanego mechanika/blacharza, po prostu pomagałem i byłem na miejscu.
    *Zdjęcia poprawie wrzucę bardziej wyraźne i dokładne.
    Ostatnio edytowane przez PiotrAudiTT ; 25-02-2018 o 00:25

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Dopisz sobie do listy wymiana przednich lamp. Oczywiście żartowałem to moja subiektywna opinia, Twoje auto więc Tobie ma się podobać. Osobiście tylko ori lampy pasuje mi do mk1. Fajnie że postanowiłeś przywrócić TT do żywych, dodatkowo doceniam ludzi którzy robią wszystko samemu także tego

    PS. A no i wg mnie coś było z poduszkami kręcone, bo mk1 nie miała takiego okręgu od poduszki kierownicy. Chyba że tak na zdjęciu mi się wydaje
    Ostatnio edytowane przez MaTTeusz ; 25-02-2018 o 00:09

  3. #3
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Fajnie, że dbasz o auto i poprawiasz mankamenty. Moim zdaniem lampy przednie w ogóle nie pasują, poszedłbym w ori. Co do dystansów to przy tych samych felgach u mnie z przodu było 20mm, a z tyłu 25mm i wyglądało to dobrze.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2017
    Płeć
    Skąd
    Kroczyce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    21
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Dopisz sobie do listy wymiana przednich lamp. Oczywiście żartowałem to moja subiektywna opinia, Twoje auto więc Tobie ma się podobać. Osobiście tylko ori lampy pasuje mi do mk1. Fajnie że postanowiłeś przywrócić TT do żywych, dodatkowo doceniam ludzi którzy robią wszystko samemu także tego

    PS. A no i wg mnie coś było z poduszkami kręcone, bo mk1 nie miała takiego okręgu od poduszki kierownicy. Chyba że tak na zdjęciu mi się wydaje
    Co do lamp, na żywo są naprawdę ładne
    A naprawy-niestety nie robiłem ich osobiście, byłem tylko pomocnikiem gdyż z zawodu jestem Budowlancem
    Zdejmowaliśmy kierownicę i wyglądała na nieruszoną poduszka tak samo. Komputer nie wykrywa błędów.

    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Fajnie, że dbasz o auto i poprawiasz mankamenty. Moim zdaniem lampy przednie w ogóle nie pasują, poszedłbym w ori. Co do dystansów to przy tych samych felgach u mnie z przodu było 20mm, a z tyłu 25mm i wyglądało to dobrze.
    Lampy naprawdę źle wyglądają na zdjęciach, ale w rzeczywistości daje im mocne 2/10
    tak serio nie są najgorsze i na żywo nie rażą w oczy

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Ogólnie bardzo ładnie wygląda, lampy jak lampy. Ważne że Ty jesteś zadowolony.
    Podoba mi się zderzak przedni, jakiś taki znajomy

    Tak trochę negatywnie napiszę.
    Poduszka kierowcy była wymieniana, nie jest od TT i same koło kierownicy podobnie. Wrzucam zdjęcie jaka powinna być w Twoim aucie. Wpisz sobie w planach "must have" przy kolejnych modyfikacjach i przywracaniu auta do ori stanu (teoretycznie wymiana powinna wyjść bez kosztowo jak sprzedasz obecaną).
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Pracuj pracuj nad nią bo każda TT jest tego warta nie mieszkamy daleko od siebie więc zapraszam w moje strony jak będzie miał z czymś problem posiadam też sporo części do tt ly7w

  7. #7
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Jak tylko sie ociepli zrobimy spotkanie nad zaporą masz rzut beretem.Pogadamy a i może zrobisz sobie test szczelności w dolocie. Gratki auta i rób wszystko na czas bo warto o to auto dbać

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2017
    Płeć
    Skąd
    Kroczyce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    21
    Cześć wszystkim.
    Wiosna nareszcie a z nia pare zmian
    Przede wszystkim wpadadnie nowy rozrzad juz w czwartek , dzieki Michal 26.

    Pisalem w temacie ze dostalem komplet felg z oponami ktore bede mial na lato oto i one i ich zimowa przemiana





    Tutaj bylo wstepne czyszczenie czyli : mycie, papiery gradacja od 100-2500 plus w trudno dostepnych miejscach szlifiereczka. doczyscilem je do starego podkladu i miejscami aluminium.




    Nie myslcie ze te brazowe miejsca zostaly one tez zostaly dokladnie doczyszczone

    Pozniej podklad na aluminium uniwersalny, akurat bialy bo taki mieli na sklepie



    Tutaj juz zalozona po lakierowaniu, na brudnej oponie


    A tak prezentuje sie na TT, niestety ani autko ani opona nie byly czyste sory, jak dopieszcze calosc to wrzuce fotki



    Dodam jeszcze ze 2 felgi byly prostowane, niestety jedna jeszcze jest lekko wgnieciona ale nie odczuwa sie tego zbytnio wiec narazie zostawie ten temat


    Stare felgi ORI po zdjeciu totalna masakra, takie zabrdzone ze smoly i zelaza (chyba ich nikt nie czyscil przez te nascie lat . Ale poradzilem sobie z nimi uzywalem srodka K2 roton i i innych do czyszczenia felg. Wyzarlo caly brud, to wymylem i do workow niech czekaja na zime z oponami.


    Nastepna rzecz za jaka sie wzialem to wymiana panelu klimatyzacji, bo mialem z nia problem i opisywalem to w jednym z watkow, i faktycznie okazalo sie ze ten panel byl zepsuty. Wymiana prosta szybka, calosc juz smiga chlodzi grzeje rewelacja , koniec denerwowania sie.




    Zajalem sie jeszcze czyszczeniem pod maska i odswiezylem troche plastiki , jeden dokupilem od Ghost.S tez dziekuje troszke wymylem jest git . Zdjecia porownawcze




    Wymienilem tez w samochodzie oba przednie glosniki na pioneera, od razu lepiej gra

    Narazie to na tyle, samochod smiga, zrobilem nim wlasnie ponad 10k KM na gazie , bylem na przegladzie gazu chlopaki mowia ze wszystko w porzadku.

    W najblizszych dniach bede sie bral za komleksowe mycie i nakladanie wosku TENZI ceramic wax. Zobaczymy ile to sie utrzyma
    Ostatnio edytowane przez PiotrAudiTT ; 11-04-2018 o 14:58

  9. #9
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    No ładnie ładnie dobrze że działasz przy autku i cię cieszy tak jak kolega Tomek zauważył za daleko to nie masz w sumie do naszych okolic więc może warto się spotkać w jakiś dzień przy okazji szczelność sprawdzić... cieszy mnie że lubisz spędzić też czas na czyszczeniu autka (takie moje zboczenie) ... zaglądnij do tematu z Autodetailingiem tu na forum to pewnie znajdziesz kilka porad jak już masz zamiar nakładać jakikolwiek wosk

    Ps. fest fajnie że sam te felgi pomalowałeś to mi się jeszcze bardziej podoba i wygląda to bardzo dobrze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •