Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 225/quattro

  1. #1
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227

    225/quattro

    Witam wszystkich!
    Przyszedł czas aby się pożegnać z moją towarzyszką życia i chciałbym, aby trafiła ona w dobre ręce do kogoś z nas.
    Czy auto ostatecznie sprzedaję będę wiedział po 1 marca, ale wystawiam już jak coś.
    Przejdę do konkretów:
    Audi TT 8n, APX, quattro, 2000r, 220000 km
    Auto kupiłem w lutym 2015r. Była ona wcześniej w posiadaniu gościa, który miał 4 auta (m.in Panamere), a to auto kupił kiedyś żonie i nim jeździła. Auto było na prywatnych blachach więc stwierdziłem że dbać musiała . Z kopyta pojechałem do znajomego gregora10 we Wrocławiu na usunięcie kilku bolączek: turbo wstawało dopiero od 5k+ obrotów, haldex nie działał. Wymienione DV, n75, wyregulowana sztanga WG, druga pompka od forumowicza, cewki BERU, świece NGK, pompa paliwa i jakieś bzdety jak skruszony bagnet, uszkodzone okablowanie od ESP, został wgrany ori program bo mial jakiegoś wirusa z DE.
    Po tych wymianach zostały zmierzone wszystkie parametry podzespołów silnika jak przepływka, turbo, przepustnica, tak aby to auto jechało jak na 225 koni przystało. Po pomiarach stwierdzono że reszta podzespołów nie wymaga wymiany.
    To co mnie najbardziej interesowało to było turbo, rozrząd i dwumasa. Te 2 ostatnie byly wymieniane jakies 30k przed kupnem więc spokojnie jeżdże do dziś a inspekcja turbosprężarki wykazywała bardzo dobrą kondycję.
    Usterki na dzien dzisiejszy:
    - wskaźnik poziomu paliwa (był wymieniany rok temu)
    - zderzak był wymieniany dlatego w takim stanie (przed sprzedażą poddam go regeneracji)
    - otarcie na tylnym prawym rogu auta (również zlikwiduję)
    - synchronizatory 1/2 biegu (przy wysokich obrotach ciężko o zmianę)
    - kontrolka Airbag (standardowo kostka pod siedzeniem również zepnę ją i zresetuję)
    - auto nie miało xenonów fabrycznie, brakuje układu spryskiwaczy i samopoziomowania
    Za mojego posiadania kilka rzeczy powymieniałem:
    - wycieki oleju (uszczelka rolki napinacza)
    - pompka haldex
    - pompa paliwa
    - świece BERU
    - cewki NGK
    - regulowane wahacze tył
    - dystanse 15/20
    - reflektory xenonowe (soczewka bi-xenon, DRL w światłach przeciwmgłowych, led kierunkowskazy przód/tył)
    - przerywacz elektroniczny (zmniejszona częstotliwość)
    - przekładka tarczy zegarów w stylu 8j z wersji ANG na EU

    Jaki olej czy paliwo lałem to nawet nie piszę bo to oczywista sprawa. W razie pytań dzwońcie najlepiej pod numer tel. 884 333 811
    Cena jaka mnie interesuje to 22000








































  2. #2

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Czy to wina zdjęć? czy szczeliny na przodzie ( błotnik , rant drzwi, maska się nie pokrywaja?

  3. #3
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Mogę zrobić zdjęcia z bliska ale moim zdaniem wszystko równo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •