Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pompa ABS cały czas działa

  1. #1
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33

    Pompa ABS cały czas działa

    Witam serdecznie, mój problem polega na tym, że po przekroczeniu 30 km/h od razu załącza się pompa ABS i czuję chrobotanie na jednym z kół (lewe, przednie) i dalsza jazda jest niekomfortowa. Po wyłączeniu ESP problem ustępuje. Samochód ma nowe tarcze hamulcowe, wymieniony został płyn hamulcowy, zbieżność ustawiona, odczyt prędkości obrotowej kół pod komputerem też niż nie wykazał. Czy problem będzie leżał po stronie pompy ABS? Jeśli ktoś z Was miał podobny przypadek lub wie na co warto jeszcze zwrócić uwagę, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Podłączałeś vaga i sprawdzałeś czy są błędy ?
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Podłączałeś vaga i sprawdzałeś czy są błędy ?
    To po pierwsze, a po drugie, czy byl rozpinany uklad hamulcowy co moglo zaskutkowac zapowietrzeniem sie pompy abs? Jezeli tak to mozliwe ze trzeba bedzie odpowietrzyc ja ponownie, z uzyciem vaga wlacznie, jezeli zajdzie taka potrzeba.

  4. #4
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33
    Autko kupiłem już z tym mankamentem i tak jeździłem bez ESP przez dłuży czas, ale postanowiłem w końcu się z tym uporać. Byłem na badaniu komputerem u dwóch różnych osób i nie było błędu, który wprost wskazywałby na problemy z układem ABS. Z informacji które mi przekazano pojawił się jakiś nieznany błąd, jednak nie byli w stanie go zinterpretować. Po wymianie płynu układ został odpowietrzony. Zacząłem przyglądać się pompie - w weekend dobiorę się do niej i zobaczę co się z nią dzieje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie, mam jeszcze pytania:

    1. Co oznacza ostatnia litera w numerze pompy ABS? Mój numer pompy to 8N0614517 - widzę jednak, że można dostać też wersje z numerem kończącym się na A, C, E oraz 03S.
    2. Czy któraś z powyższych wersji będzie mogła zostać użyta u mnie po odpowiednim przeprogramowaniu?
    3. Czy pompy z tym takim samym numerem mogą różnić się też numerami sterownika?

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Jak odpowietrzyc pompę vagiem?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wchodzisz w ABS - 001 - Go! I potem robisz co vag kaze, czyli wciskasz pedal hamulca i czekasz az pompa sie wlaczy i napompuje pedal w gore. Otwierasz odpowietrzniki w przednich zaciskach (najlepiej jak masz urzadzenie ktore pod cisnieniem zasysa plyn) polecam zajrzec na Youtube jest kilka filmow.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •