Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Co na to haldex ???

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    tytan
    Posty
    3

    Co na to haldex ???

    Witam
    Niedawno stałem się posiadaczem TTki i już tak na dzień dobry takie pytanie; autko stało na różnych rozmiarach opon tzn.tył na 235x40x18 a przód 225x40x18 i co za tym idzie jest między osiami 8mm różnicy.
    I tutaj prosił bym o poradę czy przy haldexie jest to problem i powinny być takie same ,czy różnica ta jest mało istotna , czy może wręcz korzystna gdyż haldex będzie wcześniej rozpoznawał różnicę obrotową między osiami i co za tym idzie wcześniej się dopinał ?
    Dodam tylko jeszcze że to koła letnie a autko to 1.8 2004r 224km quattro
    dzięki i pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Sam kiedyś zadawałem sobie to pytanie. Wychodzi na że haldex poradzi sobie z różnica do 4% pomiędzy tylną, a przednią osią. Odpowiedź znalazłem chyba na forum VWVortex. Ktoś tam pisał maila w tej sprawie bezpośrednio do haldexa i taką dostał odpowiedź.

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kemil - nie ma czegoś takiego jak pisanie bezpośrednio do Haldexa....to jakbyś napisał że napisałeś bezpośrednio do Quattro ktoś jakąś bajkę stworzył zapewne.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    tytan
    Posty
    3
    Co prawda sam spotkałem się że 3% nie robi różnicy,tutaj wychodzi ok 1,5%,komputer błędów żadnych nie wyrzuca ale pewności co do takiego układu nie mam.
    Więc może ktoś tutaj doświadcza tego na własnym TT i ma podobny zestaw kół ...

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Kemil - nie ma czegoś takiego jak pisanie bezpośrednio do Haldexa....to jakbyś napisał że napisałeś bezpośrednio do Quattro ktoś jakąś bajkę stworzył zapewne.
    Jest. Tak wtedy (rok 2008 ) nazywała się firma (może również i dziś). Mówimy tu oczywiście o firmie, która opatentowała i jest producentem napędu.

    http://forums.vwvortex.com/showthrea...s-(ver.-Haldex
    Ostatnio edytowane przez Kemil ; 28-02-2018 o 22:20

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie jest producentem tego napędu, dawali tylko pomysł/patent. Producentem był zawsze BorgWarner, a teraz napędy tak naprawdę nazywają się BW, ale to inna historia.

    Myślę że najlepszy byłby test odnośnie max różnicy, bo to może się też różnić (myślę że na pewno) od generacji sprzęgła.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie jest producentem tego napędu, dawali tylko pomysł/patent. Producentem był zawsze BorgWarner, a teraz napędy tak naprawdę nazywają się BW, ale to inna historia.

    Myślę że najlepszy byłby test odnośnie max różnicy, bo to może się też różnić (myślę że na pewno) od generacji sprzęgła.
    Mówiłem o stanie na czas postu, o którym mówiłem. Wtedy to raczej był Haldex.

    Cytat Zamieszczone przez https://en.wikipedia.org/wiki/Haldex_Traction
    BorgWarner acquired Haldex Traction AB division of Haldex Group in February 2011, making it the Europe branch of BorgWarner TTS. 'Haldex Traction AB' was a division of the Swedish manufacturing company Haldex AB. It specializes in the development and manufacture of intelligent all-wheel drive (AWD) systems. Since invention of Gen I in 1998, the company produced several generations of products licensed to and customized for some major automotive brands, that in turn have marketed Haldex Traction AWD under different names. On 17 December 2010, BorgWarner announced that it had signed an agreement to acquire the Traction Systems division of Haldex Group.[1] BorgWarner completed the acquisition of the Traction Systems division on 1 February 2011.[2] Haldex Traction Systems was incorporated in BorgWarner TorqTransfer Systems.[3]
    Więc nie zawsze, a od 2011. Więcej już mi się nie chce grzebać na ten temat. Jak ktoś będzie zainteresowany to sam poszuka.

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Produkował BW zawsze tylko wcześniej na licencji i pod ich nazwą handlową Haldex - ważne że dalej robią coraz fajniejsze generacje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •