Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ceramizer do wspomagania

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35

    Ceramizer do wspomagania

    Witam, od początku posiadania zastanawiało mnie buczenie podczas skręcania kierownicą. Objawy nasilały się po agresywnej jeździe w ostrych zakrętach. Postanowiłem wydłużyć kadencję pompy wspomagania i zakupiłem ceramizer do regeneracji/ochrony układu wspomagania.
    Dolałem wg instrukcji, 1500 km już zrobione, lecz problem w pełni nie ustąpił. Na szczęście nie wyje już tak mocno po kilku minutach mocnego skręcania ale tak jak było słychać jest cały czas. W przypadku dużego przebiegu samochodu i zużycia elementów układu wspomagania producent przewiduje zastosowanie dwóch dawek ceramizera, ale koszt 1 opakowania (70zł) to prawie koszt używanej pompy wspomagania także chyba odpuszczę temat i dojeżdżę na niej do końca.

    Czy ktoś z was kiedykolwiek stosował ten preparat i czy odczuł znaczną poprawę w działaniu wspomagania?

  2. #2
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Nigdy nie używałem, dlatego też nie będę oceniał ale...
    Moja pompa wyje od 4 lat (od kiedy kupiłem auto), dlatego cierpliwie czekałem aż w spokoju dokona swojego żywota. Wczoraj przy wymianie klocków pogadałem dłużej z właścicielem warsztatu i polecił mi "Power Steering Fluid + Stop Leak" firmy Prestone. Cytuję słowa "Janusze jak kupują padło na handel to zalewają tym układ bo uszczelnia i wycisza pompę". Powiedział, że nie zaszkodzi a może pomóc i przedłużyć żywot pompy. Nie mam natomiast pojęcia na temat negatywnych skutków stosowania tego wynalazku. Ogólnie stronię od wszelakich uszczelniaczy i ceramizerów ale w sumie jak już nie ma nic do stracenia

  3. #3
    Awatar Lukas_ddz
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Dzierżoniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    16
    Jak miałem wycieki to uzupełniłem poziom tym płynem Prestone i moja umierająca pompa ucichła, a wyła tylko czasami jak się skręciło max kierownicą.
    Później po zakuciu nowych przewodów zalałem układ od nowa dedykowanym płynem od VW to pompa wyje jak szalona. Wniosek taki że płyn coś daje.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Lukas_ddz Zobacz posta
    Jak miałem wycieki to uzupełniłem poziom tym płynem Prestone i moja umierająca pompa ucichła, a wyła tylko czasami jak się skręciło max kierownicą.
    Później po zakuciu nowych przewodów zalałem układ od nowa dedykowanym płynem od VW to pompa wyje jak szalona. Wniosek taki że płyn coś daje.
    Wniosek jest taki ze zatlukles pompe plynem od Prestone, kazda pompa odzywa sie na max skreconych kolach. Na ori plynie zadna sprawna pompa nie wyje i nie bedzie wyla. Prestone jest gesty i normalne ze wyciszy rozklekotanca. To jest to samo co bys do silnika wlal gestego oleju (jakiegos Doktora czy jak to sie wabi, nie wiem nie stosuje) do ''odzyskiwania'' kompresji a potem bys wlal dedykowany 5w40 i sie dziwil ze puszcza niebieski dym.. nie tedy droga. Mechanika ma to w sobie ze sama sie nie naprawia, a sprawne czesci pracuja na dedykowanych plynach eksploatacyjnych bez absolutnie najmniejszego zarzutu latami.

  5. #5
    Awatar Lukas_ddz
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Dzierżoniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    16
    Tak każda się odzywa na skręconych kołach ale nie każda wyje.
    Dolewka prestona do właściwego poziomu w zbiorniczku tylko wyciszyła pompę, ale nie miało to już większego znaczenia.
    Pompa jakoś pracowała na starym szlamie. Kiedy dostała cały nowy płyn i szczelne wszystkie przewody zaczęła wyć jeszcze bardziej, co potwierdziło w jakim jest stanie i że czas montować nową.
    Więc nie wiem jak preston "zatłukł" moją pompę która była martwa.
    I wniosek jest taki że płyn coś daje, bo przedłuża życie trupa, a takie jest jego przeznaczenie. Takie też było pytanie. Nie oznacza to że zalał bym taki płyn do układu z nowymi przewodami i pompą.

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Kiedys dolałem luqly molly do wspomagania do a3 gdyz zaczynalo wyc. Nic to nie dalo i kasa w bloto. Skonczylo sie na drugiej pompie duzej chlodnicy nad fmic i nowym plynie. Teraz moge latac bokami na odcince i pompa zyje takze zadne cuda nie pomoga na moj gust.

Podobne wątki

  1. Płyn wspomagania
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 09:49
  2. pompa wspomagania
    Przez danzel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 14:58
  3. Chłodnica wspomagania
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 13:24
  4. Pompa wspomagania
    Przez STELMI w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •